10°C
23.04.2024.
117.1661
109.9635

LIGA EVROPE: Srbin i SUDIJA u centru pažnje SPEKTAKLA u Rimu, KANONADA Tobdžija (VIDEO+FOTO)

05.04.2018. 22:56
Dušan Basta
Dušan Basta / Izvor: Reuters
Prštalo na sve strane.

Reprezentativac Srbije Dušan Basta je bio u glavnoj ulozi u meču četvrtfinala Lige Evrope u kom je Lacio pobedio Salcburg 3:2, u duelu dva ovosezonska rivala Crvene zvezde Arsenal je bio ubedljiv protiv CSKA i praktično već obezbedio plasman u polufinale, u kom će izvesno igrati i madridski Atletiko posle laganih 2:0 protiv Sportinga.

POTPISAO: Milan rešio pitanje trenera za narednu sezonu (FOTO)

NEOČEKIVANO: Na klupu PSŽ sešće NEMAC (FOTO)

Meč u Rimu između Lacija i Salcburga neočekivano je prerastao u spektakl na koji su senku bacile brojne sudijske greške na štetu domaćina. Uprkos očajnom suđenju Rumuna Ovidijua Hategana i njegovih pomoćnika, lacio je uspeo da pobedi sa dva gola razlike. Senad Lulić je u 8. minutu iskoristio odlično dodavanje Dušana Baste i doveo Rimljane u vođstvo. Valon Beriša donosi izjednačenje Salcburgu u 30. minutu golom iz više nego diskutabilnog penala, koji je po mišljenju rumunskog sudije skrivio Basta.

Marko Parolo je u 49. minutu postigao gol petom za vođstvo Lacija 2:1. Asistent je bio Luis Alberto. Ubrzo zatim je pogrešno signaliziran ofsajd u situaciji koju bi Ćiro Imobile izvesno pretvodio u gol.

JOKANA ZOVE ČELSI: Ovaj klub je ipak bio brži i ponudio UGOVOR srpskom menadžeru (FOTO)

POSLE TUČE DELIJA I GROBARA: Navijač završio na REANIMACIJI!

Rezervista Salcburga Takumi Minamino je, posle loše reakcije odbrane domaćih, u 72. minutu doneo izjednačenje Salcburgu. Felipe Anderson vraća Lacio u vođstvo samo dva minuta posle izjednačenja, da bi konačnih 4:2 postavio Imobile na asistenciju Lukasa Leive. Basta je igrao za Lacio do 65. minuta, dok je oporavljeni Sergej Milinković-Savić odigrao ceo meč.

KVALIFIKACIJE ZA SP: Remi Srpkinja u Austriji

Arsenal je mnogo lakše nego što se očekivalo ubedljivo savladao CSKA. Armejci su u 15. minutu spektakularnim golom Golovina iz "slobodnjaka" stigli do 1:1, ali to je bilo sve što su pokazali u Londonu. Tobdžije su do ubedljive pobede stigli zahvaljujući triju Remzi - Lakazet - Ozil. Remzi i Lakazet su postigli po dva gola, dok je Ozil izborio penal i bio dvostruki asistent. Remzi je imao i šansu za het-trik, ali je u 77. minutu pogodio stativu udarcem sa ivice šesnaesterca.

PODELJENI SU BODOVI: Ovako izgleda NOVA tabela u Superligi (FOTO)

Atletiko je rutinski savladao Sporting, a prvi gol je Koke postigao već u 23. sekundi. Grizman je golom u 40. minutu potvrdio odličnu formu i overio pobedu, dovoljno ubedljivu za miran revanš u Lisabonu. Lajpcig je golom najboljeg strelca ekipe Tima Vernera u nadoknadi prvog poluvremena minimalno savladao Marselj i tako napravio veliki korak ka polufinalu.

LIGA EVROPE, prvi mečevi četvrtfinala:

Lacio – Salcburg 4:2

(Lulić 8. Parolo 49, Felipe Anderson 74, Imobile 76 – Beriša 29. penal, Minamino 71)

Arsenal – CSKA Moskva 4:1

(Ramzi 9, 28, Lakazet 23. penal, 35 – Golovin 15)

Atletiko Madrid – Sporting 2:0