LIGA EVROPE: Mažić doneo sreću Feneru protiv Junajteda, Srbin strelac za Astanu (VIDEO+FOTO)

03.11.2016. 18:51
Mazic
Mazic / Izvor: Reuters
Igraju se utakmice 4. kola masovnijeg kontinentalnog takmičenja.

Fenerbahče je pobedio Mančester junajted 2:1  u meču koji je odlično sudio Milorad Mažić, Aric Aduric je postigao svih pet golova za Atletik Bilbao u pobedi 5:3 protiv Genka, Đorđe Despotović je postigao gol za Astanu u remiju 1:1 protiv Olimpijakosa, a Predrag Rajković je sačuvao gol u remiju Makabija u Tel Avivu protiv AZ Alkmara.

Krizi Mančester junajteda se ne nazire kraj. Fenerbahče je pobedio indisponirane "đavole" koji su, da zlo bude veće, najverovatnije na neko vreme ostali i bez Pola Pogbe. Najskuplji igrač planete je napustio igru već u prvom poluvremenu zbog povrede mišića. Domaćin je poveo već u drugom minutu spektakularnim golom Muse Sova, a prednost je duplirao Džermejn Lens takođe prelepim golom, iz slobodnog udarca.

Sve što su gosti uradili je gol kapitena Vejna Runija u finišu meča. Mažić je odlično vodio meč koji je bio izuzetno težak za suđenje, jer je na terenu bilo mnogo tenzija.

Astana i Olimpijakos odigrali su 1:1 u prvom meču četvrtog kola Lige Evrope. Šampion Kazahstana je poveo golom Đorđa Despotovića, ali nije uspeo da sačuva prednost, pa je osvajanjem samo boda praktično izgubio sve šanse da se domogne drugog mesta koje vodi u šesnaestinu finala, dok je Olimpijakos na korak od tog cilja. Nekadašnji napadač Crvene zvezde Despotović se upisao u strelce već u 8. minutu, našao se u pravo vreme na pravom mestu.

Konačan rezultat postavio je Seba već u 29. minutu. Despotović je zamenjen u 82. minutu, dok je Nemanja Maksimović odigrao ceo meč za Astanu. Luka Milivojević i Saša Zdjelar nisu bili u konkurenciji za postavu Olimpijakosa.

Aric Aduric će večno pamtiti meč protiv Genka. Iskusni napadač je postigao svih pet golova za domaću ekipu, a iako je tri puta bio precizan sa bele tačke, njegov učinak je svakako impresivan.

4. kolo Lige Evrope:

Grupa A

Zorja - Fejenord 1:1

(Forster 44 - Jorgensen 15)

Fenerbahče - Mančester junajted 2:1

(Sov 2, Lens 59 - Runi 89)

TABELA: Fejenord 7, Fenerbahče 7, Mančester junajted 6, Zorja 2.

Grupa B

Astana - Olimpijakos 1:1

(Despotović 8 - Seba 29)

APOEL - Jang Bojs 1:0

(Sotiriu 69)

TABELA: APOEL 9, Olimpijakos 7, Jang Bojs 4, Astana 2.

Grupa C

Anderlent - Majnc 6:1

(Stančiu 9, 41, Tilemans 62, Teodorčik 90, 90+5, Bruno 90+2 - De Blasis 15)

Gabala - Sent Etjen 1:2

(Gurbanov 39 - Tanan 45+1, Berić 53)

TABELA: Anderleht 8, Sent Etjen 8, Majnc 5, Gabala 0.

Grupa D

Zenit - Dandalk 2:1

(Đulijano 42, 78 - Horgan 52)

Makabi Tel Aviv - AZ Alkmar 0:0

TABELA: Zenit 12, Dandalk 4, Makabi 4, Alkmar 2.

Grupa E

Austrija Beč - Roma 2:4

(Kajode 2, Grunvald 89 - Džeko 5, 65, De Rosi 18, Najngolan 78)

Astra - Plzenj 1:1

(Stan 19 - Krmenčik 25)

TABELA: Roma 8, Austrija 5, Astra 4, Plzenj 3.

Grupa F

Sasuolo - Rapid Beč 2:2

(Defrel 34, Pelegrini 45+3 - Jelić 86, Kvilitaia 90)

Atletik Bilbao - Genk 5:3

(Aduric 8, 24. penal, 44. penal, 74, 90+4. penal - Bejli 28, Ndidi 51, Sušić 80)

TABELA: Genk 6, Atletik 6, Sasuolo 5, Rapid 5.

G grupa

Ajaks – Selta 3:2

(Dolberg 41, Ziječ 68, Junes 71 – Gvideti 79, Aspas 86)
Panatinaikos – Standard 0:3

(Sise 62, Belfodil 76, 90+3)

TABELA: Ajaks 10, Selta 5, Standard 5, Panatinaikos 1.

H grupa

Gent – Šahtjor 3:5

(Kulibali 1, Perbet 83, Milićević 89 – Marlos 36. penal, Tajson 41, Stepanenko 45+3, Fred 68, Ordec 87)

Braga – Konja 3:1

(Velaskez 34, Eduardo 45+1, Horta 90+7 – Rangelov 30)

TABELA: Šahtjor 12, Braga 5, Gent 4, Konja 1.