Utorak 19. mar 2024.
FK Olimpijakos

LIGA EVROPE: VAR odlučio sudbinu crveno-belih, OPROŠTAJ Kostića! Poznati svi parovi ČETVRTFINALA!

Nije moglo bez drame.

Poslednja dva meča osmine finala Lige Evrope upotpunila su spisak četvrtfinalista mlađeg UEFA takmičenja.

Posle Mančester junajteda, Intera, ukrajinskog Šahtjora, danskog Kopenhagena, Bajera iz Leverkuzena i Sevilje, plasman među osam obezbedili su Vulverhempton i Bazel.

Kompanija Meridian u humanitarnoj misiji širom zemlje - Donacija stigla u Negotinsku bolnicu

LIGA EVROPE: Sevilja UKROTILA Vučicu, Bajer rutinski među OSAM najboljih!

DA LI SU VEČITI OŠTEĆENI: Sudijski ekspert o spornim situacijama, evo šta kaže o Sadikovom i Benovom golu!

Premijerligaš je na svom terenu bio bolji od Olimpijakosa 1:0 i ukupnim rezultatom (2:1) prošao dalje, dok je Bazel posle ubedljive  pobede u Frankfurtu (3:0) u revanšu rutinski odradio posao (1:0) i golom Freja u finišu utakmice izvadio vizu za četvrtfinale. Ceo meč za bundesligaša odigrao je reprezentativac Srbije Filip Kostić.

Mnogo više bure viđeno je na "Mulinu", gde su Vukovi poveli već u devetom minutu preko Raula Himeneza sa penala. Prethodno je Alan neoprezno startovao u kaznenom prostoru, pa Meksikancu nije bilo teško da zatrese mrežu.

Uspeli su crveno-beli iz Pireja da stignu do izjednačenja u 20. minutu preko Kamare, međutim, video-tehnologija je presudila u korist domaćina.

VAR

Naime, Kamara je odlično ispratio akciju svog saigrača i zatresao mrežu, ipak, VAR je pokazao da je tome prethodio ofsajd u kome su se našli gostujući fudbaleri.

Odličnu priliku da meč odvedu u produžetak imali su Grci u 80. minutu, kada je Hasanov udarac glavom golman Patrisio bravuroznom intervencijom odbranio. Do kraja se rezultat, ipak, nije promenio, pa će Engleska jedina imati dva predstavnika među osam najboljih.