LIGA EVROPE: Kraj za BEZIDEJNI Partizan (FOTO)

22.02.2018. 18:31
Zoran Tošić
Zoran Tošić / Izvor: Reuters
Sudija je bio Kelet iz Danske.

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se plasiraju u osminu finala Lige Evrope. Posle 1:1 u Beogradu, prvak Srbije je poražen (2:0) u revanšu u Češkoj, a golove za Viktoriju Plzenj dali su Mihael Krmenčik i Aleš Čermak. Može da se kaže da je prvak Srbije zasluženo eliminisan, s obzirom da je Viktorija bilo mnogo konkretnija, a pobeda je mogla da bude i ubedljivija. U 52. minutu, Radim Reznik je promašio gol sa četiri metra. Međutim, Vladimir Stojković je kapitulirao u 67. minutu, i u četvrtom minutu sudijske nadoknade. Bezidejnim i lošim crno-belima ostaje da se u Superligi Srbije i Kupu bore za odbranu trofeja. Već u nedelju, crno-beli će ugostiti Zemun.

O odnosu snaga između ostalog govori i statistika. Domaćin je izveo čak 11, a Partizan samo dva kornera. U udarcima na gol, odnos je bio šest prema tri, naravno u korist Viktorije. Protivnici su bili izjednačeni samo u šutevima van okvira gola (šest prema šest). Pri rezultatu 1:0, šef struke crno-belih Miroslav Đukić pokušao je uvođenjem Sejdube Sume i Ognjena Ožegovića, ali to nije uticalo na rezultat. Gvinejac je pokušao jednom sa distance, ali preko gola, dok se Ožegović oprobao glavom. Sve u svemu, nedovoljno. baš nedovoljno za plasman među 16 najboljih ekipa u UEFA takmičenju. I to ne samo od pomenute dvojice.

Tako je srpski fudbal ostao bez predstavnika u Ligi Evrope, pošto je u sredu Crvenu zvezdu eliminisala ekipa moskovskog CSKA.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbalere Partizana očekuje još jedna utakmica 1/16 finala Lige Evrope. U prvom meču, u Beogradu, protiv Viktorije Plzenj bilo je 1:1, tako da će večeras sve biti poznato. Znaće se ko će među 16 najboljih ekipa u UEFA takmičenju. Šef stručnog štaba prvaka Srbije, Miroslav Đukić značajno je izmenio startnu postavu u odnosu na prvi meč, što prinudno, što zbog taktike za koju se odlučio. Izostavljen je Sejduba Suma, a nema ni suspendovanog Milana Mitrovića.

Glavni sudija je Jakob Kelet iz Danske, a sva dešavanja, iz minuta u minut možete da pratite na Srbija Danas

SVE ZA OSMINU FINALA: Đukić izabrao startere za napad na Viktoriju (FOTO)

OGLASIO SE HEROJ NAVIJAČA: Od njegove poruke igračima pred Plzenj KLJUČA krv svakog GROBARA (FOTO)

Na stadionu u Češkoj ima navijača Partizana, koji su opet podeljeni i nalaze se na dve tribine.

TOK UTAKMICE.

KRAJ UTAKMICE.

90+4. minut - Gol! Kontra i sada je 2:0. Stojković istrčava, a Čermak koristi priliku da ubaci loptu u praznu mrežu. Kraj za crno-bele.

Igra se još četiri minuta.

83. minut - Suma prima na grudi, šutira sa ivice kaznenog. Ipak, dva-tri metra preko gola.

78. minut - Ulazi Suma. Izlazi Janković.

77. minut - Ožegović pada u kaznenom. Sudija pokazuje da se igra nastavi.

67. minut - Gol! Vodi Viktorija sa 1:0. Strelac Krmenčik. Uspeva da primiri loptu, iako je iza njega Ostojić. Šalje loptu u desni ugao gola Stojkovića.

66. minut - Hvata Stojković loptu, posle šuta Horave.

65. minut - Đukić nema šta više da čeka. Ulazi Ožegović, izlazi Jevtović.

64. minut - Kontra Viktorija, četiri na tri, ali u kaznenom prostoru interveniše Urošević. Otklonjena opasnost ispred gola Stojkovića.

56. minut - Tavamba se leve strane, ali njegova lopta ne stiže do saigrača.

52. minut - Kakva sreća za Partizan. Sa četiri metra Reznik promašuje prazan gol, mada mu je malo zasmetao Urošević. Strelac gola iz Beograda ne ubacuje u praznu mrežu. Trener Vrba se hvata za glavu.

49. minut - Pantić snažno, ali neprecizno. Preko gola Hruške.

Izmena nije bilo.

POČINJE DRUGO POLUVREME.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

43. minut - Janković ulazi u kazneni po desnoj strani. Nema opasnosti po gol Viktorije.

34. minut - Novi korner za Viktoriju. Ponovo sa leve strane. Hvata Stojković. Šalje loptu brzo, ali domaćin seče kontru.

31. minut - Korner za Partizan sa leve strane. Ostojić glavom, ali lopta odlazi pored gola.

29. minut - Nasstavlja se pritisak domaćina. Glavom interveniše Ostojić. Novi korner za domaćina, za sada četvrti. Posle šuta sa distance, lopta odlazi visoko preko gola Partizana.

25. minut - Sreća za Partizan. Posle kornera sa leve strane, Hubnik glavom spušta loptu, Kolarž sa sedam metara šutira, ali preko gola Stojkovića. Ponovo loša reakcija odbrane crno-belih. Srećom, bez posledica.

22. minut - Dobar šut Pantića, sa 25 metara. Hruška jedva uspeva da iskontroliše loptu, ali nema nikog od crno-belih da to isprati.

18. minut - Jevtović pokušava sa 20-tak metara. Hruška lako hvata loptu.

16. minut - Krmenčik glavom ka golu Partizana, ali Stojković hvata.

12. minut - Nova akcija posle centaršuta sa leve strane, ali opet brani Stojković. Šutira Zeman. Pritisak domaćina u ovim trenucima.

11. minut - Loša reakcija odbrane Partizana, ali na kraju Stojković brani udarac Horave sa nekoliko metara.

9. minut - Pantić prolazi po levoj strani, šalje loptu ka Jankoviću. Ali je on ne stiže na nekoliko metara od gola domaćina. Odlična zamisao, ali bez realizacije.

4. minut - Vulićević centrira sa desne strane, ali nema opasnosti po gol Viktorije.

Utakmica počinje. Partizan u beloj opremi.

VIKTORIJA PLZENJ - PARTIZAN 2:0

STRELCI: Krmenčik 67, Čermak 90+4

STADION: "Dosan Arena"

SUDIJA: Jakob Kelet (Danska)

ŽUTI KARTONI: Pantić, Tošić (Partizan)

VIKTORIJA: Hruška, Ržeznik, Hejda, Hubnik, Limberski, Hrošovski, Horava, Zeman (od 72. Petržela), Kolarž (od 89. Čermak), Kopic, Krmenčik (od 84. Hori).

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Ostojić, Urošević, Jevtović (od 65. Ožegović), Zdjelar, Janković (od 78. Suma), Pantić, Tošić, Tavamba.

Nesuđeni golgeter Partizana stigao u Seriju A!