11°C
23.04.2024.
117.1661
109.9635

LIGA EVROPE: Kakva DRAMA u Plzenju, penal u 90+1, igrao i Raća Petrović! (VIDEO)

15.03.2018. 21:33
FK Viktorija Plzenj
FK Viktorija Plzenj / Izvor: Reuters
Revanš mečevi osmine finala.

Sporting iz Lisabona je na najdramatičniji mogući način eliminisao Viktoriju iz Plzenja iz Lige Evrope, golom u nadoknadi prvog produžetka, pošto je češki klub regularni tok meča okončao pobedom 2:0. Lacio je i bez povređenog Sergeja Milinkovića-Savića pobedio Dinamo u Kijevu i plasirao se u četvrtfinale Lige Evrope, gde su mesto još obezbedili i Atletiko Madrid, Olimpik iz Marselja,

NEMA DALJE! UEFA kažnjava Bešiktaš zbog NAJBIZARNIJEG incidenta u istoriji fudbala?! (FOTO)

ODREĐENO: Znaju se sudije za mečeve 28. kola Superlige (FOTO)

Prava drama viđena je u Plzenju. Viktorija je golovima Mareka Bakoša u 6. i 65. minutu nadoknadila minus iz prvog meča i delovalo je da meč ide u produžetak, ali... U nadoknadi meča nemački sudija Tobijas Štiler je svirao penal koji će izazvati brojne polemike, jer deluje da Bas Dost nije bio fauliran. Upravo je Dost preuzeo odgovornost, golom bi rešio pitanje plasmana Sportinga u četvrtfinale, ali je loše izveo penal, šutirao po sredini gola, a golman domaćih je nogom zaustavio loptu i poslao meč u produžetak. Sve dileme oko konačnog pobednika dvomeča rešio je Rodrigo Batalja golom za Sporting u drugom minutu nadoknade prvog produžetka. Radosav Petrović je neočekivano bio u startnoj postavi Sportinga, a zamenjen je u 67. minutu.

Klubovi dali apsolutnu podršku Kokezi i FSS (FOTO)

Lacio je i bez Sergeja Milinkovića-Savića i Dušana Baste pobedio u Kijevu i eliminisao Dinamo. Lukas Leiva je načeo domaćina, a dotukao ga defantivac De Fraj u finišu meča.

NE MOŽE DA PREŽALI: Samаrdo Samjuels je za OVO optužio Partizan

SRNIĆ: Video sam da Radonjić plače, morao sam da mu priđem

Zenit se remijem kod kuće 1:1 protiv Lajpciga oprostio od takmičenja u Ligi Evrope. Gosti su mogli i do pobede u Sankt Peterburgu, ali u finišu meča penal nije iskoristio Timo Verner. Kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović odigrao je ceo meč za ruski klub.

OKS U SLAVU VUKA KARADŽIĆA: Sledeća redovna Skupština u Tršiću

Atletiko je i u revanšu pregazio Lokomotivu, ovog puta usred Moskve. Lider ruskog šampionata bio je nemoćan čak i protiv kombinovanog tima Atletika, trener Dijego Simeone je odlučio da odmori nekoliko standardnih prvotimaca. Šansu je iskoristio Fernando Tores koji je postigao dva gola, a zablistao je i Anhel Korea, strelac i dvostruki asistent. Poslednjih 15 minuta meča za Lokomotivu je odigrao i srpski internacionalac Nemanja Pejčinović.

SVE JE JASNO: Zna se da li će Nojer biti spreman za Mondijal

LIGA EVROPE, revanš mečevi osmine finala:

Viktorija Plzenj – Sporting 2:1 (Bakoš 6, 65 - Batalja 105+2). (prvi meč 0:2).

Lokomotiva Moskva – Atletiko Madrid 1:5 (Ribus 20 – Korea 16, Saul 47, Tores 65. penal, 70, Grizman 85). (0:3).

Atletik Bilbao – Marselj 1:2 (Vilijams 74 – Paje 38. penal, Okampos 52). (1:3).

Dinamo Kijev – Lacio 0:2 (Lukas Leiva 23, De Fraj 83). (2:2).

Zenit – Lajpcig 1:1 (Driusi 45+1 – Augustin 22). (1:2).

21.05: Arsenal – Milan (2:0).

21.05: Lion – CSKA (1:0).

21.05: Salcburg – Borusija Dortmund (2:1).