LIGA EVROPE: Zvezdin dželat i Kostićev Frankfurt U FINALU!

05.05.2022. 23:40
Filip Kostić
Filip Kostić / Izvor: Profimedia
Očekuje nas pravi spektakl.

Ovog četvrtka dobili smo i finaliste drugog po rangu UEFA takmičenja. Koplja će u finalu Lige Evrope ukrstiti Rendžers i Ajntraht Frankfurt.

VLAHOVIĆ I ALEGRI SE TAKMIČILI: Srbin se nervirao i psovao, trener posle otkrio - "Ja sam pobedio!" (VIDEO)

JAČI OD ŽIVOTA: Ono što je Mihajlović uradio nakon izlaska iz bolnice ZADIVILO CELU ITALIJU!

ERUPCIJA U SALERNU: Posle dugo vremena van zone ispadanja, Davide Nikola je ČUDOTVORAC (VIDEO)

Tim iz Frankfurta je i na svom terenu bio jači od ekipe Vest Hema. Orlovi su slavili rezultatom 1:0 što u ukupnom skoru iznosi 3:1 za nemački sastav.

Dok je Rendžers bio bolji od Lajpciga rezultatom 3:1, što ukupnom skoru iznosi 3:2 za tim koji je u osmini finala savladao beogradsku Crvenu zvezdu.

Ekipa Ajntrahta je do gola stigla u 26. minutu golom Rafaela Santosa Borea posle rutinske reakcije na asistenciju Knaufa.

Sa tim rezultatom se i otišlo na pauzu dok je u drugom poluvremenu igra je bila nešto brža i konkretnija nego u prvih 45 minuta, ali su prilike bile mahom takve da nisu pravile veliki problem čuvarima mreže.

Kamada je pravio veliki problem igračima Vest Hema, a na dvadesetak minuta pre kraja solidno je šutirao Kostić, međutim lopta je otišla pored gola.

Dodati problem gostima je u finišu meča bilo isključenje Dejvida Mojza, a lepu priliku da potvrde pobedu domaći su propustili desetak minuta pre kraja kada ja na asistenciju Kostića Paciencija šutirao pored gola.

Fudbaleri Rendžersa, koji su eliminisali Crvenu zvezdu, a sada su preko Lajpciga uspeli da se domognu velikog finala Lige Evrope i boriće se za trofej sa Ajntrahtom.

Škotski predstavnik je sa 3:1 nadigrao Lajpcig i ukupnim rezultatom 3:2 izborio meč za titulu u Sevilji.

Sve je počelo u 18. minutu kada je Džejms Tavernijer zatresao mrežu nemačkog tima, da bi na 2:0 povisio Glen Kamara već u 24. minutu susreta.

Nkunku je zakomplikovao stvari u 70. minutu utakmice kada je smanjio na 2:1 i uneo veliku dramu i neizvesnost pošto bi taj rezultat značio produžetke, ali je ipak Rendžers imao poslednju reč.

Džon Lundstram je u 81. minutu zapečatio sudbinu Nemaca i odveo svoju ekipu u veliko finale.

Finale Lige Evrope između Ajntrahta i Rendžersa odigraće se 18. maja u Sevilji.

Najnovije vesti iz sveta fudbala možete naći OVDE.