10°C
24.04.2024.
117.1661
109.9635

RAPSODIJA PARTIZANA: Crno-beli propustili mnogo šansi i stekli minimalan kapital za revanš (VIDEO)

22.07.2021. 20:26
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Jedini strelac bio je Lazar Marković.

Fudbaleri Partizana savladali su Dunajsku Stredu sa 1:0 (1:0) u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija, ali će imati za čim da žale. Crno-beli su potpuno nadigrali rivala iz Slovačke koje je samo raspoloženi golman Jedlička spasao mnogo ubedljivijeg poraza, a jedini strelac bio je Lazar Marković u 19. minutu.

ČEKAO I DOČEKAO: Bek Čukaričkog potpisao za Partizan!

OGLASIO SE MAKI BANJAK: Sa samo četiri reči PECNUO Zvezdu (VIDEO)

DAC PRETI PARTIZANU: Slovaci dolaze u Beograd po pobedu (FOTO)

Od starta su crno-beli motivisani ušli u meč i u prva četiri minuta propustili velike šanse preko Pantića i Vujačića. Gosti su prvi put zapretili u 17. minutu, ali je Šefer bio neprecizan sa 16 metara, da bi Taivo tri minuta kasnije šutirao pravo u Stojkovića. Partizan je apsolutno dominirao utakmicom, a prilike su se ređale pred golom gostiju. Rikardo je odlično šutirao u 13. minutu, Jedlička je odbranio, a u istom napadu je Jović makazicama polsao loptu preko gola. Rikardo je i pet minuta kasnije imao šansu, ali nije bio precizan, da bi minut kasnije Marković na asistenciju Pantića preciznim udarcem doveo Partizan u vođstvo. Nastavili su crno-beli da napadaju i propuštaju šanse, tačnije Jedlička je bi onesavladaiv. Uspeo je golma gostiju da zaustavi šuteve Rikarda i Jojića, dok je Vujačić poslao loptu preko gola, a Rikardov pokušaj petom otišao pored gola.

Ni u nastavku se slika nije promenila. Partizan je nastavio da napada, a Jović je u 51. minutu zakomplikovao sjajnu priliku pa je Jedlička ponovo dobro reagovao, da bi sedam minuta kasnije Urošević šutirao preko gola. Jedlička je nastavio sjajnu partiju pošto je u 71. minutu prvo odbranio lukav šut Natha, a zatim i pokušaj Rikarda. U 76. minutu su posle dužeg vremena gosti pokušali da ugroze gol Partizana, ali je preko gola šutirao Bruneti. Do kraja je Partizan lako kontrolisao dešavanja na terenu i ostvario više nego zasluženu pobedu.

Fudbaleri Partizana večeras od 21 čas kreću u kvalifikacije za Ligu konferencija. Crno-beli na stadionu u Humskoj dočekuju slovačkog predstavnika Dunajsku Strede u drugom kolu kvalifikacija.

Crno-beli su dobro počeli sezonu pošto su u prvom kolu ubedljivo savladali Proleter sa 4:0 u Novom Sadu i u odličnom raspoloženju dočekuju goste iz Slovačke. Trener Aleksandar Stanojević nije imao kadrovskih problema i može da računa na najjači sastav za ovaj meč.

Ekipa Dunajske Strede je u Beograd doputovala u sredu, a gosti na teren u Humskoj izlaze bez bele zastave i već su najavili da će probati da pobede kako bi imali dobar rezultat pred revanš.

90+5. minut
Kraj meča i zaslužena pobeda Partizana.
76. minut
Bruneti je pokušao, ali je njegov udarac otišao dalemko preko gola.
74. minut
Dvostruka izmena u Partizanu, umesto Markovića i Jojića ušli su Holender i Šćekić.
71. minut
Još dve odlične prilike za Partizan. Jedlička je prvo zaustavio šut Natha, a zatim i pokušaj Rikarda koji je naleteo na odbijenu loptu.
61. minut
Dvostruka izmena kod gostiju. Izašli su Fabri i Mumu, a ušli Nebila i Ciganiks. Izmena i u Partizanu, umesto Jovića je ušao Natho.
58. minut
Prilika za Partizan. Urošević je snažno šutirao iskosa sa leve preko gola.
51. minut
Jović je imao fantastičnu šansu, ali je bespotrebno zakomplikovao pa je Jedlička stigao da reaguje i spreči gotovo siguran gol za Partizan.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

DRUGO POLUVREME

45+1. minut
Kraj prvog poluvremena.
45. minut
Odlična prilika za Partizan, Jojić je dobro šutirao, ali je Jedlička ponovo dobro intervenisao.
35. minut
Nikako Rikardo ne može da savlada Jedličku. Još jednom je napadač Partizana odlično šutirao, ali je golman gostiju ponovo bio siguran.
29. minut
Još jedna prilika za Rikarda koji glavom loptu šalje pored stative.
22. minut
Vujačić je pokušao glavom posle ubacivanja Jojića, ali je šutirao preko gola.
19. minut
1:0!!! Vodi Partizan posle mnogo neiskorišćenih napada, strelac je Lazar Marković. Pantić je proigrao Markovića koji je preciznim šutem sa 15 metara savladao nemoćnog Jedličku.
18. minut
Nova prilika za Partizan, pokušao je Rikardo atraktivno petom, ali je lopta otišla pored gola.
13. minut
Dve odlične prilike za Partizan u jednom napadu. Prvo je šut Rikarda zaustavio Jedlička, da bi zatim Jović makazicama poslao loptu preko gola.
10. minut
Još jednom prete gosti, Taivo je šutirao snažno sa 13,14 metara pravo u Stojkovića.
7. minut
Prvi pokušaj gostiju, ali je Šefer loše šutirao sa 16 metara.
4. minut
Silovito je krenuo Partizan, imali su crno-beli novu priliku, ali je Vujačić sa četiri metra iz teške pozicije šutirao preko gola.
2. minut
Velika prilika za Partizan, Rikardo je spustio loptu glavom, Pantić odlično šutirao, ali je golman gostiju odlično reagovao.