110.1009

LIGA NACIJA: Mitrović i dalje REŠETA, Srbija slavila u Podgorici (VIDEO+FOTO)

11.10.2018. 20:04
Sudija bio je Italijan Đanluka Roki.

Aleksandar Mitrović je doneo novu pobedu fudbalskoj reprezentaciji Srbiji u Ligi Nacija, i to na gostovanju Crnoj Gori. Napadač Fulama je u Podgorici, u utakmici trećeg kola novog takmičenja bio strelac u 18. i 81. minutu. Na taj način, Orlovi su pobegli ostalim ekipama u grupi, pa sada imaju sedam. Rumunija ima pet, a Crna Gora četiri. Litvanija je bez bodova. U nedelju, sledi gostovanje Srbije u Rumuniji.

Orlovi su relativno brzo poveli, posle 18 minuta. Posle faula Filipa Stojkovića nad Milanom Rodićem, sudija Đanluka Roki je pokazao na belu tačku, a Mitrović je bio siguran. To je olakšalo posao u nastavku, mada treba reći da je veći deo drugog poluvremena pripao domaćinu. Ali je ponovo na scenu stupio Mitrović. U 81. minutu, realizovana je akcija Sergeja Milinković-Savića i Andrije Živkovića. Popularni SMS je u samoj završnici zakačio loptu, koja je došla do Mitrovića. Tada je i postavljen konačan rezultat.

Šta se dešavalo u meču, pročitajte u nastavku teksta.

Fudbalske reprezentacije Crne Gore i Srbije igraju utakmicu trećeg kola novoformiranog takmičenja pod okriljem UEFA, Lige nacija. Meč se igra u glavnom gradu, Podgorici, a sva dešavanja, iz minuta u minut možete da pratite na portalu Srbija Danas

KRSTAJIĆ PRESEKAO! Ovo su igrači koji će izaći na megdan Crnogorcima!

BRAVO BRAĆO! Srbi ŠOKIRALI Crnogorce u sred Podgorice! (FOTO)

Ovo je prvi susret dva nacionalna tima od 2006. godine kada je prestala da postoji državna zajednica.

Oba tima u ovaj duel ulaze sa po četiri boda. U ovoj grupi su još i Litvanija i Rumunija, koje takođe večeras igraju. U nedelju, Srbija će gostovati u Rumuniji.

TOK UTAKMICE.

KRAJ.

90+2. minut - Ulazi Radonjić izlazi Mitrović.

Igraće se još šest minuta.

Vodi Rumunija u Litvaniji sa 2:1.

89. minut - Ukazuje se pomoć Mitroviću.

81. minut - GOL! Opet Mitrović. Posle akcije Tadića i Milinković-Savića. Sada je 2:0.

76. minut - Izlazi Gaćinović. Na terenu je Milinković-Savić.

75. minut - Crveni karton za Tumbakovića. Zbog prigovora i posle prepirke sa sudijom. Prethodio je žuti karton za Jankovića, posle neopreznog starta. Visoko dignute noge.

72. minut - Umesto Lukića debitant Jovičić. Menja i Tumbaković. Umesto Šćekića Ivanić.

71. minut - Šut Jovetića, Dmitrović malo nesiguran. Ali ipak na kraju u rukama Dmitrovića.

70. minut - Dmitrović na vreme, u poslednjem trenutku, interveniše ispred Jovovića.

68. minut - Veljković dva puta zaredom otklanja opasnost ispred gola. Prvo glavom, a onda nogom posle greške Rukavine.

63. minut - Žuti karton za Vukčevića, zbog prekršaja na sredini terena.

55. minut - Mitović ispravlja grešku. Kreće ka golu Crne Gore, na kraju lopta dolazi do Tadića, od koga je uspešniji Perković. Dobra prilika odlazi u nepovrat.

54. minut - Posle centaršuta, Rodić pokušava glavom, ali hvata Petković.

53. minut - Bećiraj šutira sa 20-ak metara. Tik pored stative golmana Dmitrovića.

48. minut - Mitrović izblokiran. Novi napad, Tadić pokušava da proigra saigrače u kaznenom Crne Gore. Neuspeo pokušaj.

Umesto Stojkovića ulazi Janković. Tumbaković menja, ali ne i Krstajić.

POČINJE DRUGO POLUVREME.

Na poluvremenu u Litvaniji, vode gosti iz Rumunije, takođe sa 1:0.

Nije bilo ozbiljnih prilika, ni na jednoj strani. Ali Srbija ima prednost, što je najvažnije.

KRAJ POLUVREMENA.

BESMISLENO, TUŽNO: Otkriveno KO se tukao na stadionu pred meč Crne Gore i Srbije (VIDEO)

45. minut - Prekršaj nad Tadićem na sredini terena.

43. minut - Lukić sa ivice kaznenog, visoko preko gola.

34. minut - Žuti karton za Tadića. Šutnuo loptu posle zvižduka sudije Rokija.

31. minut - Tadić sa nekoliko metara, ali golman Crne Gore Petković brani.

18. minut - GOL! Vodi Srbija, strelac Mitrović.

17. minut - Zanimljiv duel u kaznenom prostoru. Igrači Crvene zvezde u duelu. Stojković obara Rodića. Žuti karton za Stojkovića i penal za Srbiju.

ČIST PENAL: Sudar fudbalera Zvezde, Stojković digao ruke, Rodić završio na travi! (VIDEO)

12. minut - Živković pokušava, ali hvata golman Sokolova.

A OKO NJEGA LOM: Murinjo se maskirao! Njegovo društvo odaje za koga će navijati! (FOTO)

11. minut - Slobodan udarac za Crnu Goru. Lopta za Srbiju posle neuspele akcije.

6. minut - Ponovo se menja lopta. Treća od početka meča.

3. minut - Prekršaj Marušića nad Gaćinovićem. Slobodan udarac za Srbiju.

Crna Gora u crvenoj opremi, a Srbija u beloj.