LIGA NACIJA: Francuzi nadigrali Hrvate, Ronaldo postao rekorder (VIDEO)

08.09.2020. 22:58
Francuska Hrvatska
Francuska Hrvatska / Izvor: Reuters
Odigrani mečevi 2. kola.

Odigrano je osam mečeva Lige nacija, a najzanimljiviji susreti odigrani su u Parizu gde je Francuska dočekala Hrvatsku i ostvarila trijumf, kao i u Stokholmu gde je Švedskoj gostovao Portugal koji je do pobede predvodio Kristijano Ronaldo. Zanimljivo je bilo i u Danskoj koja je uspela da odoli Englezima.

KVALIFIKACIJE ZA EP: Orlići GREŠKAMA u poraz, Bugari prevelik ZALOGAJ!

NIŠTA OD POVRATKA: Jojiću Partizan nije prioritet

NE IDE MU SE IZ EMIRATA: Bivši trener Partizana preuzeo OVAJ klub!

Na stadionu ''Francuska'' viđena je zanimljiva i otvorena utakmica u kojoj je Hrvatska stigla do vođstva zahvaljujući Lovrenu koji se odlično snašao i zatresao mrežu domaćina u 17. minutu. Francuzi su do izjednačenja čekali do 43 minuta kada je Grizman pogodio na asistenciju Marsijala. Uspeli su Galski petlovi da odu na veliki odmor sa vođstvom pošto je Livaković pogodio sopstvenu mrežu.

Bolje je Hrvatska počela drugo poluvreme i u 55. minutu je Brekalo koji je ušao umesto Rebića odličnim solo prodorom poravnao na 2:2. Međutim, Francuiz su do kraja ipak uspeli da obezbede trijumf, pošto je Upamekano pogodio u 65. minutu, da bi Žiru iz penala u 77. minutu overio trijumf Petlova.

U istoj grupi, Portugal je savladao Švedsku sa 2:0 u Stokholmu, a oba gola postigao je Kristijano Ronaldo koji je postao tek drugi igrač sa 100 ili više golova pošto je zahvaljujući pogocima protiv Šveđana stigao do brojke od 101. pogotka u dresu reprezentacije. Portugalcima je posao bio olakšan pošto je Svonson u 44. minutu isključen.

Danska je uspela da odoli Englezima, a domaćin je čak i bio bolji rival u prvom poluvrmenu koji je mogao da vođstva da su Dolberg i Brajtvajt bili precizniji. Englezi su bolje zaigrali u drugom poluvremenu, a u poslednjim trenucima susreta Kejn je propustio veliku šansu pošto je njegov udarac Jorgensen skinuo sa gol linije. U drugom meču te grupe Belgijanci su napunili Island koji je poveo u 11. minutu preko Fridjonson, ali je to razljutilo domaćina koji je preko Vitslea i Bačšuaija u 13. i 17. prekoreknuo rezultat, da bi u drugom poluvremenu do vrha napunili mrežu gostiju preko Mertensa u 50, još jednom Balšuaija u 69. i Dokua u 80. minutu.

LIGA NACIJA, rezultati:

Liga A, Grupa 2

Belgija - Island 5:1 (2:1)

(Vicel 13, Bačšuai 17 i 69, Mertens 50, Doku 80 - Fridjonson 11)

Danska - Engleska 0:0 (0:0)

Liga A, Grupa 3

Francuska - Hrvatska 4:2 (2:1)

(Grizman 43, Livaković 45+1 a.g., Upamekano 65, Žiru 77 iz penala - Lovren 17, Brekalo 55)

Švedska - Portugal 0:2 (0:1)