fbpx
Skip to main content
Holandija - Francuska

LIGA NACIJA: Holandija srušila svetskog prvaka, velika borba u Roterdamu (VIDEO)

Foto: Reuters
Bilo je zanimljivo širom Evrope.

U diviziji A odigran viđen je sjajn meč. Holanđani su srušili svetskog prvaka Francusku na prepunom stadionu u Rotedamu. Strelci za lale bili su Vijnaldum u završnici prvog dela, dok je konačan rezultat postavljen duboko u nadoknadi vremeni. Pogodak u 95 minutu delo je Memfisa Depaja posle penala koji je skrivio Sisoko.

Slovačka je u diviziji B rutinski savladala Ukrajinu sa 4:1. Već posle 26 minuta bilo je 2:0. Ukrajinci su početkom drugog dela smanjili rezultat, ali od 52 do 61 minuta sa još dva pogotka Slovaci su završili posao.

ARSEN VENGER O PENZIJI: Francuz umoran i frustriran (FOTO)

ODIGRAN VEČITI DERBi: Neočekivan rezultat na Banjici (FOTO)

Divizija C u kojoj je i naša reprezentacija imala je samo mečeve u grupi 3. Oba susreta (Kipar - Bugarska i Slovenija - Norveška) završena su identičnim rezultatom (1:1). Tako da je ostalo ista meta - isto odstojanje.

 

DIVIZIJA A

Grupa 1

Holandija - Francuska 2:0 (1:0) 
Nemačka - Holandija ponedeljak

TABELA: Francuska 7, Holandija (-1) 6, Nemačka (-1) 1.

Grupa 2

Belgija - Island 2:0 (0:0)
Švajcarska - Belgija nedelja

TABELA: Belgija (-1) 9, Švajcarska (-1) 6, Island 0

Grupa 3

Italija - Portugal subota
Portugal - Poljska utorak

TABELA: Portugal (-1) 6, Italija 4, Poljska 1.

Grupa 4

Hrvatska - Španija 3:2 (0:0)
Engleska - Hrvatska nedelja

TABELA: Španija 6, Engleska (-1) 4, Hrvatska (-1) 4.

DIVIZIJA B

Grupa 1

Slovačka - Ukrajina 4:1 (2:0)
Češka - Slovačka ponedeljak

TABELA: Ukrajina 9, Češka (-1) 3, Slovačka (-1) 3.

Grupa 2

Turska - Švedska subota
Švedska - Rusija utorak

TABELA: Rusija 7, Turska 3, Švedska (-1) 1.

Grupa 3

Austrija - Bosna i Hercegovina 0:0
Severna Irska - Austrija nedelja

TABELA: BiH 10, Austrija (-1) 4, Severna Irska (-1) 0.

Grupa 4

Vels - Danska 1:2 (0:1)
Danska - Republika Irska ponedeljak

TABELA: Danska (-1) 7, Vels 6, Republika Irska (-1) 1.

DIVIZIJA C

Grupa 1

Albanija - Škotska subota
Škotska - Izrael utorak

TABELA: Izrael 6, Škotska (-1) 3, Albanija 3.

Grupa 2

Mađarska - Estonija 2:0 (1:0)
Grčka - Finska 1:0 (1:0)

Mađarska - Finska nedelja
Grčka - Estonija nedelja

TABELA: Finska 13, Mađarska 7, Grčka 7, Estonija 1.

Grupa 3

Kipar - Bugarska 1:1 (1:0)
Slovenija - Norveška 1:1 (1:0)

Bugarska - Slovenija ponedeljak
Kipar - Norveška ponedeljak

TABELA: Norveška 10, Bugarska 10, Kipar 4, Slovenija 2.

Grupa 4

Srbija - Crna Gora subota, 15.00
Rumunija - Litvanija subota

Srbija - Litvanija utorak, 20.45
Crna Gora - Rumunija utorak

TABELA: Srbija 9, Crna Gora 7, Rumunija 6, Litvanija 0.

DIVIZIJA D

Grupa 1

Kazahstan - Letonija 1:1 (1:0)
Andora - Gruzija 1:1 (0:1)

Andora - Letonija ponedeljak
Gruzija - Kazahstan ponedeljak

TABELA: Gruzija 13, Kazahstan 6, Letonija 3, Andora 3.

Grupa 2

San Marino - Moldavija 0:1 (0:0)
Luksemburg - Belorusija 0:2 (0:1)

Moldavija - Luksemburg nedelja
San Marino - Belorusija nedelja

TABELA: Belorusija 11, Luksemburg 9, Moldavija 8, San Marino 0.

Grupa 3

Azerbejdžan - Farska Ostrva nedelja
Malta - tzv Kosovo nedelja

tzv Kosovo - Azerbejdžan utorak
Malta - Farska Ostrva utorak

TABELA: tzv Kosovo 8, Azerbejdžan 6, Farska Ostrva 4, Malta 2.

Grupa 4

Gibraltar - Jermenija 2:6 (1:1)
Lihtenštajn - Makedonija 0:2 (0:0)

Makedonija - Gibraltar ponedeljak
Lihtenštajn - Jermenija ponedeljak

TABELA: Makedonija 12, Jermenija 9, Gibraltar 6, Lihtenštajn 3.

 

 

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.

Pročitajte i:

+ Pošalji komentar 0 Pogledaj sve komentare

SD fudbal

SD košarka

SD mundobasket 2019

SD treće poluvreme

SD ostali sportovi

Vremenska prognoza
Tamni oblaci
15 Beograd