LIGA NACIJA: Hrvati preuzeli prvo mesto, Belgijancima treba čudo protiv Holandije

22.09.2022. 23:04
Fudbalska reprezentacija Hrvatske
Fudbalska reprezentacija Hrvatske / Izvor: Reuters
Kazahstan kolo pre kraja obezbedio plasman u viši rang.

Mečevi petog kola Lige nacija u Ligama A, C i D odigrane su večeras, a najzanimljivije bilo je među najbojlim selekcijama. Hrvatska je savladala Dansku 2:1 , kao i Francuska Austriju sa 2:0 u Grupi 1, dok su u Grupi 4 Belgija i Holandija savladali Vels sa 2:1 odnosno Poljsku sa 2:0.

PUČ U HUMSKOJ: FK Partizan napušta Sportsko društvo

MEMORIJAL STEVAN ĆELE VILOTIĆ: Orlići startovali trijumfom protiv Finske

ZBOG NAPADA NA ŽENU: David Silva kažnje nsa 1.800 evra

Hrvatska je slavljem protiv direktnog konkurenta Danske na Maksimiru preuzela vođstvo u Grupi 1. Kockasti su bili bolji rival na meču u kojem nije bilo golova u prvom poluvremenu. Sve zanimljivo dogodilo se u drugih 45 minut. Borna Sosa je u 49. minutu doveo Hrvatsku u vođstvo, ali je Kristijan Eriksen u 77. minutu postigao pogodak koji je Dansku ostavljao na prvom mestu u grupi. Međutim, Lovro Majer je samo dva minuta kasnije postigao pogodak vredan tri boda i čela tabele pa će o plasmanu u polufinale odlučiti poslednje kolo u kojem Hrvatska gostuje Austriji, dok Danska dočekuje Francusku. Francuzi su bili u teškoj situaciji pred Austriju pošto im je pretilo čak i ispadanje iz Grupe A, ali su pobedom od 2:0 sebi olakšali situaciju, a meč poslednjem kola im neće biti ni bitan ako Hrvatska savlada Austriju. Svetski prvaci bil isu desetkovani u ovom meču zbog izostanka brojnih povređenih igrača, ali su Mbape u 56. i Žiru u 65. minutu postigli golove vredne pobede bega sa dna tabele.

U Grupi 4 će poslednje kolo odlučivati o putniku u polufinale i to direktan duel Holandije i Belgije, mada će Belgijancima biti potrebna pobeda sa više od tri gola razlike zbog poraza od Oranja u prvom kolu od 4:1. Holanađani su bez većih problema savladali Poljsku u Varšavi golovima Gakpoa u 13. i Bergvajna u 60. minutu, a tokom celog meča su bili bolji protivnik od domaćina. Belgija je bila nadmoćna protiv Velsa iako možda to rezultat ne govori, a sve je lakše kada u timu imate Kevina De Brujnea. Igrač Mančester Sitija doveo je Crvene đavole u vođstvo u 10. minutu, da bi Batšuaji u 37. povisio na 2:0 što je bio i rezultat prvog poluvremena. Vels jeu nastavku uspeo da smanji na 2:1 golom Mura u 50. minutu, ali je to bilo sve od Zmajeva na ovom meču.

Kazahstan je slavljem protiv Belorusije od 2:1 uspeo da kolo pre kraja obezbedi plasman u Ligu B Lige nacija. Domaćin je poveo golom Gabševa u 29. minutu, da bi gosti u trećem minutu nadokande prvog poluvremena izjednačili preko Savickog. Gol za pobedu i plasman u viši rang postigao je Zajnutdinov u 79. minutu.