25.04.2024.
117.1627
109.3752

LIGA NACIJA: Srbija SAVLADALA Litvaniju, Orlovi napadali i pogađali stative! (VIDEO+FOTO)

07.09.2018. 22:06
Dušan Tadić
Dušan Tadić / Izvor: Reuters
Rezultat nije pravo merilo dešavanja na terenu.

Slobodan Stošić
Slobodan Stošić / Izvor: SD/ilustracija

Fudbaleri Srbije su u prvom meču Liga nacija savladali domaćina Litvaniju sa 1:0. Dobra partija Orlova koju je Dušan Tadić krajem prvog poluvremena krunisao golom sa bele tačke. Srbija je mogla da trijumfuje daleko ubedljivije, pošto su Orlovi u nekoliko navrata pogađali stativu golmana Šetkusa. Mitrović je bio sjajan na ovom meču, ali je čak tri puta ogodio stativu. Naredni meč na turniru Srbija igra protiv Rumunije 10. septembra u Beogradu.

Nejmar saznao sjajnu vest uoči mečeva sa Zvezdom, Liverpulom i Napolijem

UEFA PRESUDILA: Zvezdi stigla kazna zbog upada navijača na teren u Salcburgu (FOTO)

KRAJ MEČA!

90+1 minut: Nova šansa za Litvaniju.. Srbija u problemu.

90. minut: Katastrofalna greška Milenkovića...Velika šansa za 1:1, međutim puno sreće za Orlove!

82. minut: Tadić je promašio penal! Ostaje 1:0.

78. minut: Još jedna stativa u režiji Aleksandra Mitrovića... Kolarov je centrirao, a napadač Orlova dobro šutirao iz trka, međutim samo u okvir gola.

76. minut: Kolarov je zamenio Rodića.

75. minut: Najbolja šansa za domaću ekipu! Furiozan kontranapad koji Černič nije krunisao golom... Sreća za Orlove.

72. minut: Lep kontranapad Litvanije... Spetljali su se u samom finišu fudbaleri domaće ekipe.

67. minut: Nova prilika za gol! Ponovo je Mitrović šutirao, a Šetkus sjajno intervenisao!

64. minut: Neverovatan previd sudije Mejdena... Očigledan penal nad Mitrovićem nije sankcionisao najstrožom kaznom.

62. minut: Srbija vodi i strpljivo gradi napade..  Posle takvog jednog Živković je odlično šutirao i pogodio stativu. Ovo je treća stativa na ovoj utakmici, pošto su prethodno Rodić i Mitrović zatresli gol gostiju.

58. minut: Period meča u kome Litvanija ima inicijativu.. Nekoliko dobrih pokušaja posle prekida.

50. minut: Šansa za Veljkovića posle centaršuta Tadića. Ostalo je 1:0.

48. minut: Maksimović je na startu drugog dela zaradio žuti karton.

POLUVREME!

45. minut: Još jedan minut nadoknade...

VELIKI JUBILEJ: Reprezentativac Srbije dobio vredan poklon (FOTO)

40. minut: Prvi žuti karton za Srbiju. Rodić je zbog neopreznog starta završio u sudijskoj beležnici.

37. minut: GOOOOOL! Penal za Srbiju koji je realizovao Tadić! 1:0!

35. minut: Šansa za Litvance.. Černič je pokušao iz voleja Ostalo je 0:0

ORLOVI NISU SAMI: Navijači Srbije pevali himnu u Viljnusu, pogledajte koliko ih ima (VIDEO+FOTO)

31. minut: Nova šansa za Srbiju.. Veljković je šutirao glavom... Ostaje 0:0.

28. minut: Poništen gol Litvanije zbog ofsajda...

27. minut: Srbija kontroliše igru i deluje konkretnije od domaćina. Matić je šutirao iz daljine, ali preko gola.

20. minut: Neverovatno... Rodić je kao i Mitrović pogodio stativu.. Gol Srbije visi u vazduhu.

15. minut: Novi pokušaj Mitrović.. Šutirao je iz okreta sa nekih 18 metara, ali direktno u golmana Litvanije.

12. minut: Mitrović pogađa stativu! Tadić je odlično uputio pas napadaču Srbije koji je šutirao, ali u okvir gola...

10. minut: Bez pravog pokušaja Srbije na strtu utakmice...

5. minut: Prvi korner za Srbiju posle udarca Mitrovića.. Živković je loše izveo ovaj udarac iz ugla.

1. minut: Greška Rukavine i prilika za Litvaniju odmah na startu meča! Ostalo je 0:0

MEČ JE POČEO!

LITVANIJA - SRBIJA 0:1

STADION: LFF u Viljnusu

STRELAC: Tadić 38. minut

SUDIJA: Robert Maden (Škotska)

KARTONI: Rodić, Novikovas.

Litvanija: Šetkus - Baravikas, Žulpa, Jankauskas, Klimavičijus, Vaitkunas  – Slivka, Verbiskas Šernas (72. minut), Novikovas, Kuklis (Vorobjovas 46. minut)  – Černič.

Srbija: Dmitrović – Rukavina, Milenković, Veljković, Rodić (Kolarov 76. minut)– Matić (Lukić 82. minut), Maksimović – Živković, Tadić, Kostić (Radonjić 90. minut) – Mitrović.