Skip to main content
  • Read more Policija Hronika

    TEŽAK UDES! Prešao na suprotnu stranu, pa se ZAKUCAO U AUTOBUS - Vozač povređen, uviđaj u toku

  • Read more sasa-jankovic Info

    "Tvoja politika vodi Srbiju na stranputicu" KURCŠLUS U OPOZICIJI! Janković isprozivao Đilasa

  • Read more Draginja Radanović Zadruga

    ZAR TAKO O SVOM SINU? Draginja progovorila o POMIRENJU Slobe i Kije! Drsko: NE ŽELI DA ČUJE ZA NJIH

  • Read more Grob Jelene Krsmanović Hronika

    Uhapšen inspektor koji je radio na ubistvu Jelene Marjanović: Policija otkrila svoje sumnje!

  • Read more Makedonija Region

    OMALOVAŽAVAŠ NACIJU! Protesti u Skoplju, Mickoski PROZVAO Zaeva - TRAŽI OSTAVKE

  • Read more Ženska rukometna reprezentacija Francuske Ostali sportovi

    EVROPSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠICE: Ubedljiv poraz Srbije od Francuske na kraju (FOTO)

  • Read more Ana Sević, Darko Lazić VIP

    POSLE DVA I PO MESECA: Darko KONAČNO VIDEO ćerku, pa njegova majka OTKRILA šta je Sevićka PREĆUTALA

Nemačka - Holandija

LIGA NACIJA: Neverovatan povratak Holandije i plasman u plej-of. Nemci se ponovo OBRUKALI (FOTO)

Foto: Reuters
Francuska nije imala sreće.

Holanđani idu u plej-of. Nemcima nije bilo dovoljno ni vođstvo od 2:0 u poslednjem kolu da ostvari prvi trijumf u Ligi nacija. U neverovatnom meču Lale su u samom finišu stigle do izjednačenja i tako sebi obezbedili mesto na završnom turniru.

Najnesrećniji ove večeri bili su Francuzi koji su imali u džepu plej-of, ali remi u Gelzenkirhenu ih je izbacio iz borbe za trofej. Strelci za Pancere su bili Verner i Sane (9. i 20. minut), dok su Holanđani do istorijskog remija stigli golovima Promesa u 85. minutu i Van Dajka u samom začetku zaustavnog vremena. 

U plej-ofu Divizije A igraće pored Holandije i Engleska, Portugal i Švajcarska.

UPOZNALA GA JE CELA EVROPA: Pogledajte kako je Milan Pavkov izgledao kao dečak (FOTO)

LJUBIMAC GROBARA OTVORIO DUŠU: Nisu mi dali da se VRATIM u Partizan (FOTO)

Što se tiče Divizije B, u Grupi 1 Češka je pobedila Slovačku 1:0 i zauzela drugo mesto u grupi iza prvoplasirane Ukrajine i tako obezbedila opstanak u grupi. Treća je Slovačka.

U Grupi 4 Danska i Irska odigrali su prijteljski meč bez pobednika i golova - 0:0.   Zasluženo su osvojili prvo mesto u ovoj grupi, dok će Irska ispasti u Ligu B.

DIVIZIJA A

Grupa 1

Holandija - Francuska 2:0 (1:0)
Nemačka - Holandija 2:2 (2:0)

TABELA: Holandija 7, Francuska 7, Nemačka 2.

Grupa 2

Belgija - Island 2:0 (0:0)
Švajcarska - Belgija 5:2 (3:2)

TABELA: Švajcarska 9, Belgija 9,Island 0

Grupa 3

Italija - Portugal 0:0
Portugal - Poljska utorak

TABELA: Portugal (-1) 7, Italija 5, Poljska (-1) 1.

Grupa 4

Hrvatska - Španija 3:2 (0:0)
Engleska - Hrvatska 2:1 (0:0)

TABELA: Engleska 7, Španija 6, Hrvatska (-1) 4.

DIVIZIJA B

Grupa 1

Slovačka - Ukrajina 4:1 (2:0)
Češka - Slovačka 1:0 (1:0)

TABELA: Ukrajina 9, Češka 6, Slovačka 3.

Grupa 2

Turska - Švedska 0:1 (0:0)
Švedska - Rusija utorak

TABELA: Rusija (-1)7, Švedska (-1) 4, Turska 3.

Grupa 3

Austrija - Bosna i Hercegovina 0:0
Severna Irska - Austrija 1:2 (0:0)

TABELA: BiH 10, Austrija 7, Severna Irska 0.

Grupa 4

Vels - Danska 1:2 (0:1)
Danska - Republika Irska 0:0

TABELA: Danska 8, Vels 6, Republika Irska 2.

DIVIZIJA C

Grupa 1

Albanija - Škotska 0:4 (0:2)
Škotska - Izrael utorak

TABELA: Izrael (-1) 6, Škotska (-1) 3, Albanija 3.

Grupa 2

Mađarska - Estonija 2:0 (1:0)
Grčka - Finska 1:0 (1:0)

Mađarska - Finska 2:0 (2:0)
Grčka - Estonija 0:1 (0:1)

TABELA: Finska 12, Mađarska 10, Grčka 9, Estonija 4.

Grupa 3

Kipar - Bugarska 1:1 (1:0)
Slovenija - Norveška 1:1 (1:0)

Bugarska - Slovenija 1:1 (0:0)
Kipar - Norveška 0:2 (0:1)

TABELA: Norveška 13, Bugarska 11, Kipar 5 Slovenija 3.

Grupa 4

Srbija - Crna Gora 2:1 (2:0)
Rumunija - Litvanija 3:0 (1:0)

Srbija - Litvanija utorak, 20.45
Crna Gora - Rumunija utorak

TABELA: Srbija 9, Crna Gora 7, Rumunija 6, Litvanija 0.

DIVIZIJA D

Grupa 1

Kazahstan - Letonija 1:1 (1:0)
Andora - Gruzija 1:1 (0:1)

Andora - Letonija 0:0
Gruzija - Kazahstan 2:1 (0:0)

TABELA: Gruzija 16, Kazahstan 6, Letonija 4, Andora 4.

Grupa 2

San Marino - Moldavija 0:1 (0:0)
Luksemburg - Belorusija 0:2 (0:1)

Moldavija - Luksemburg 1:1 (0:0)
San Marino - Belorusija 0:2 (0:1)

TABELA: Belorusija 14, Luksemburg 10, Moldavija 9, San Marino 0.

Grupa 3

Azerbejdžan - Farska Ostrva 2:0 (2:0)
Malta - tzv Kosovo 0:5 (0:1)

tzv Kosovo - Azerbejdžan utorak
Malta - Farska Ostrva utorak

TABELA: tzv Kosovo 11, Azerbejdžan 9, Farska Ostrva 4, Malta 2.

Grupa 4

Gibraltar - Jermenija 2:6 (1:1)
Lihtenštajn - Makedonija 0:2 (0:0)

Makedonija - Gibraltar 4:0 (1:0)
Lihtenštajn – Jermenija 2:2 (1:1)

TABELA: Makedonija 15, Jermenija 10, Gibraltar 6, Lihtenštajn 4.

 

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.

Pročitajte i:

+ Pošalji komentar 0 Pogledaj sve komentare

SD fudbal

SD košarka

SD tenis

SD treće poluvreme

SD ostali sportovi

Vremenska prognoza
Tamni oblaci
0 Beograd