LIGA NACIJA: Nemci PETARDOM RAZNELI Italijane! Mađari PONIZILI Engleze

14.06.2022. 22:47
ff
ff / Izvor: Profimedia
Kiša golova u Evropi.

Večeras su odigrane preostale utakmice četvrtog kola Lige nacije. U velikom derbiju, reprezentacija Nemačke je na domaćem terenu "demolirala" aktuelnog Evropskog prvaka - selekciju Italije, rezultatom 5:0. Takođe, nisu izostala ni iznenađenje, reprezentacija Mađarske savladala je Englesku sa 2:0.

GOTOVO JE: Nunjez je zvanično novi igrač Liverpula (FOTO)

VRAĆA SE U HUMSKU: Ljubimac Grobara sve dogovorio! Partizan ODREŠIO KESU

JOKANOVIĆ U PREMIJER LIGI! Srpski trener seda na klupu VELIKANA

Nemci su nagovestili da idu na sva tri boda u ovom meču već u desetom minutu kada je mrežu Donarume zatresao Džošua Kimih koji je nakon sjajnog centaršuta Rauma primio loptu pred sam peterac i rutinski savladao golmana "Azura".

Nastavili su izabranici Hansija Flika da napadaju gol Italijana ali je nepremostiva prepreka bio golmana - Đanluiđi Donaruma. Međutim, u nadoknadi vremena prvog poluvremena dosuđen je jedanaesterac za Nemačku, koju je u delo sproveo Gundogan za 2:0, što je i bio konačan rezultat prvih 45. minuta.

U drugom delu meča, usledila je potpuna dominacija "Pancera". Najpre je za 3:0 pogodio Tomas Miler, a zatim su se ređali pogoci Vernera, koji je u dva minuta stigao do dva gola - u 68. i 69. minutu.

Počasni pogodak za Italijane postigao je Gnonto u 78. minutu meča.

Ovom pobedom Nemačka je završila ovaj ciklus takmičenja na drugoj poziciji sa osvojenih 6 bodova, dok je na prvoj veliko iznenađenje - reprezentacija Mađarske sa 7. bodova.

Što se tiče reprezentacije Mađarske, "laka konjica" je iznenadila Evropu i nastavila agoniju vicešampiona Evrope - selekcije Engleske.

Mađari su na "Molenuks" stadionu, kao gosti, savladali "Gordi Albion" rezultatom 4:0.

U 16. minutu meča stadion je utišao Salai koji je postigao vodeći pogodak. Tim rezultatom se i otišlo na odmor.

U nastavku meča, imali smo priliku da vidimo duh "lake konjice" koji se probudio u igračima mađarske reprezentacije.

Nakon tvrde igre i dobre odbrane, Salai je ponovo zatresao mrežu Engleza za 2:0 u 70. minutu.

Nakon deset minuta, dok su reprezentativci Engleske pokušavali da se oporave od šoka ali i crvenog kartona koji je dobio Stouns, usledio je i treći pogodok Mađara. Strelac je bio Nagi.

I kada je delovalo da je to sve što su Mađari mogli da prirede na ovom meču, Gazdad je u 89. minutu, zapečatio sudbinu Engleza sa 0:4 i reprezentaciju Mađarske "zakucao" na prvo mesto Grupe 3, Lige A.