ORLOVI U BARAŽU ZA EP: Srbija se RAZIGRALA u drugom delu i RAZBILA Litvaniju za tron u Ligi nacija! (VIDEO+FOTO)

20.11.2018. 20:18
Fudbalska reprezentacija Srbije
Fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Izabranici Mladena Krstajića završili takmičenje kao prvi i izborili ulazak u "B" grupu.

Reprezentacija Srbije savladala je Litvaniju u poslednjem meču 4. grupe Lige nacija „C“ sa 4:1 i kao prvoplasirana završila takmičenje u grupi sa Crnom Gorom, Rumunijom i večerašnjim rivalom, obezbedivši naredne sezone igranje u „B“ ligi.

Nisu blistali izabranici Mladena Krstajića, naročito u prvom poluvremenu kada su se mučili da dođu do prilike. Ulaskom Aleksandra Prijovića, igra Orlova je dobila na živosti, što se odmah osetilo i na rezultatskom planu.

Kako je meč tekao pročitajte u nastavku teksta.

KRSTAJIĆ IZNENADIO: Srbija sa OVIM timom NAPADA Litvance! (FOTO)

SJAJNA UVERTIRA PRED LITVANIJU: Orlići u drugom krugu kvalifikacija za EP! (FOTO)

SKANDAL U SRPSKOM FUDBALU: Uhapšen čelnik SUPERLIGAŠA!

Sve detalje iz minuta u minut možete da pratite na našem sajtu Srbija Danas.

KRAJ UTAKMICE.

87. minut - poslednja promena u Litvaniji. Jankauskas je na terenu umesto Žulpe.

82. minut - Aleksić je na terenu umesto sjajnog Adema Ljajića.

77. minut - Izmena u Srbiji. Umesto Saše Lukića na terenu je Ljubomir Fejsa.

74. minut - GOOOOOOOOL!!!! 4:1!!!! Majstorija Adema Ljajića. Sjajna asistencija Prijovića, a Ljajić je majstorski završio akciju osmim golom u nacionalnom dresu. Efektno je lobovao istrčalog golmana Litvanije i obezbedio pobedu Orlovima.

71. minut - GOOOOOOOOL!!!! 3:1 vodi Srbija!!! Pogodak koji se dugo čekao, Aleksandar Prijović je postigao drugi gol u reprezentativnom dresu, posle onog koji je odveo Orlove na Mondijal protiv Gruzije u kvalifikacijama za Mondijal.

64. minut - 2:1! Vraćaju se Litvanci. Černih je pobegao Rodiću, loše intervenisao golman Predrag Rajković, to je iskoristio Petravičijus i zatresao mrežu.

58. minut - GOOOOOOL!!!!! Srbija vodi 2:0!!!! Mitrović je postigao šesti gol i postao najbolji strelac Lige nacija, prestigavši Harisa Seferovića iz Švajcarske, Juru Movisisjana napadača Jermenije i Stanislava Drahuna iz Belorusije. Prethodno mu je centrirao Živković, da bi napadač Fulama u skoku odlično odreagovao i pogodio.

56. minut - Prilika je bila da dupliramo vođstvo. Savladan je bio golman Litvanije, ali posle šuta Prijovića glavom lopta je završila na stativi...

51. minut - GOOOOOOL!!!!!! Autogol Arturasa Žulpe. Milenković i Mitrović su bili kod lopte posle kornera Živkovića, ali je igrač Litvanije nespretno intervenisao i savladao svog golmana. Srbija je na putu baraža za EP 2020.

46. minut - Krstajić odma menja. Umesto Gaćinovića od prvog sekunda na terenu je dugo čekani Aleksandar Prijović, golgeter PAOK-a. I odmah je bio u prilici, iznudio je korner. Šansa, ubacio se Rodić na drugoj stativi ali je zakasnio, loptu je nedovoljno zakačio i Milenković.

POČELO JE DRUGO POLUVREME.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

40. minut - Centaršut Rukavine, na drugoj strani bio je Mitrović, ali je jako neprecizno zahvatio loptu glavom i otišla je daleko od stative.

33. minut - Odmah i na drugoj strani uzbuđenje. Nemanja Maksimović je mogao da se proslavi, imao dobru šansu, lopta je otišla pored gola posle njegovog udarca.

32. minut - PREČKA! Janoševskis je umakao Rodiću i Milenkoviću, dobro šutirao glavom, ali je Rajković odbranio i lopta se od prečke odbila u polje. Dosta sreće za Orlove.

30. minut - oštar centaršut Ljajića po zemlji najavio je novo uzbuđenje pred golom gostiju, međutim, i ova prilika je otišla u vetar.

26. minut - najbolja prilika za Srbiju. Posle asistencije Rodića, Lukić je šutirao sa 15 metara, tačno u golmana Litvanaca Šetkusa, koji je lako otklonio opasnost.

23. minut - nova kontra za Srbiju, Ljajić nije uspeo da pošalje precizan pas, pa je i ovaj nalet Orlova propao.

21. minut - Živković je driblao u kaznenom prostoru i izgubio loptu.

20. minut - Odlično je prošao i centrirao Rodić u šesnaesterac, ipak, Litvanci su izbili loptu na vreme ispred Ljajića. Srbija stvara pritisak na odbranu gostiju, ali i dalje bez konkretne prilike.

18. minut - faul za Srbiju, prekršaj je napravio Kazlauskas. Nisu uspeli naši reprezentativci da stvore ozbiljniju šansu, pa ni ovaj napad nije urodio plodom.

16. minut - Rodić je uposlio na bok Gaćinovića, koji je izblokiran i Srbija je dobila korner. Izveo ga je Ljajić, međutim, Litvanci su se odbranili.

13. minut - korner za Litvaniju. Nisu se proslavili reprezentativci Srbije prilikom intervencije, ali je Rajković istrčao i boksovao loptu, usput su se gosti našli u ofsajdu.

10. minut - dobar dribling Ljajića, ali se nije snašao u dodavanju i Litvanci su uzvratili kontrom, međutim, ubrzo su zaustavljeni od odbrane Orlova.

6. minut - Zapretili su i Litvanci, preko Černiha, ali bez opasnosti po gol Rajkovića, lopta je otišla pored stative.

3. minut - Prvi napad Srbije. Posle dodavanja Mitrovića, Živkovića je izblokirala odbrana Litvanaca.