11°C
23.04.2024.
117.1661
109.9635

LIGA ŠAMPIONA: Golgetersko ludilo, čak 14 POGODAKA, radovali se Siti i Atletiko (VIDEO)

21.02.2017. 22:41
Liga šampiona
Liga šampiona / Izvor: Reuters
Utakmice igrane u Mančesteru i Leverkuzenu. Za sredu zakazana još dva duela osmine finala.

Odigrane su još dve utakmice osmine finala Lige šampiona, u Mančesteru i Leverkuzenu. Sastali su se Mančester siti i Monako, odnosno Bajer i Atletiko Madrid, a u oba meča viđeno je mnogo golova. Ukupno ih je bilo 14. Atletiko je u gostima pobedio sa 4:2, a Siti kao domaćin 5:3. Revanši su zakazani za 15. mart.

U Engleskoj, na stadionu "Etihad", poveo je Siti, golom Rahima Sterlinga, ali treba reći da je veliki deo posla odradio Liroj Sane, asistent. Sterling se upisao u strelce u 26. minutu, a prilično brzo Monako je preokrenuo rezultat. Radamel Falkao je dao gol u 32. minutu, a samo osam minuta kasnije Kilijan Mbape je doneo preokret, za 2:1. Mogao je u 50. minutu fransuski tim i do ubedljivih 3:1, ali je Falkao traljavo izveo penal. Vilfredo Kabaljero je samo iskoristio "poklon" Kolumbijca.

Ubrzo je Siti došao do izjednačenje, golom Serhija Aguera, posle asistencije Sterlinga, da bi na 3:2, u 61. minutu povećao Falkao. Gol je bio fenomenalan, a El Tigre je još jednom pokazao klasu.

Međutim, golovima nije bio kraj, a strelac je opet bio Aguero, za 3:3. U 77. minutu, opet je Siti bio u prednosti, ovog puta zahvaljujući Džonu Stounsu. U 83. minutu, Aguero je bio asistent, a Liroj Sejn strelac za konačnih 5:3. Inače, ovo je Sitiju drugi put da u elitnom UEFA takmičenju da pet golova. To im je i pre nekoliko sezona uspelo protiv CSKA. Aleksandar Kolarov nije bio ni u protokolu Građana.

Atletiko je do značajne prednosti došao prilično brzo, pošto su do 25. minuta Saul Nigez i Antoan Grizman savladali Bernda Lenoa. Smanjio je Karim Belarabi, u 48. minutu, a onda je Kevin Gameiro bio precizan sa bele tačke. Igrao se 59. minut, da bi u 68. Bajeru pomogao Stefan Savić, autogolom za 3:2. Loša komunikacija sa golmanom koji je bio odmah do njega bila je kobna. Ipak, stvar je "spasio" Fernando Tores. Ušao je u 78. minutu, a strelac bio u 86, za 4:2.

U sredu (20.45) biće odigrane i poslednje prve utakmice osmine finala Lige šampiona. Sastaće se Porto i Juventus, odnosno Sevilja i Lester. OVDE možete da pročitate više o UEFA Ligi šampiona.

MANČESTER SITI - MONAKO 5:3

STRELCI: Sterling 26, Aguero 58, 71, Stones 77, Sejn 83 - Falkao 32, 61, Mbape 40

STADION: "Etihad"

SUDIJA: Lahoz (Španija)

MANČESTER SITI: Kabaljero, Fernandinjo (od 62. Zabaleta), Otamendi, Stons, Sanja, Ture, Sane, De Brujne, Silva, Sterling, Aguero (od 87. Fernando).

MONAKO: Subašić, Sibide, Glik, Rađi, Mendi, Silva (od 85. Mutinjo), Fabinjo, Bakajoko (od 88. Dirar), Mbape (od 79. Žermen), Lemar, Falkao.

LIGA ŠAMPIONA: PSŽ ponizio Barselonu (VIDEO)

BAJER LEVERKUZEN - ATLETIKO MADRID 2:4

STRELCI: Belarabi 48, Savić 68. ag - Nigez 17, Grizman 25, Gameiro 59 p, Tores 86.