LIGA ŠAMPIONA: Junajted deklasirao CSKA, a Bazel Benfiku (VIDEO+FOTO)

27.09.2017. 22:37
FK Mančester junajted
FK Mančester junajted / Izvor: Reuters
Kompletirano je 2. kolo elitnog UEFA takmičenja.

Debakl CSKA, odnosno ubedljiva pobeda Mančester junajteda obeležila je veče u 2. kolu Lige šampiona. Ekipa Žozea Murinja deklasirala je Armejce u Moskvi, a rezultat je bio 4:1. Već posle 27 minuta, pitanje pobednika je bilo rešeno, pre svega zahvaljujući Romeluu Lukakuu, strelcu u 4. i 27. minutu. Osim, Đavola, ubedljive trijumfe upisali su Pari Sen Žermen i Bazel. Francuski tim je pobedio Bajern (3:0), dok su Švajcarci savladali Benfiku sa 5:0

NOVI TRENER, NOVA PRAVILA: Đurđević nije ni u protokolu (FOTO)

EP U FUTSALU: Srbija čeka žreb u trećem šeširu (FOTO)

Krenimo redom, od grupe A u kojoj je u oba meča "palo" po pet golova. Zahvaljujući ubedljivom trijumfu, Junajted je zadržao vodeće mesto sa maksimalnim učinkom. Sve vreme u postavi engleskog premijerligaša bio je Nemanja Matić. U drugom duelu ove grupe, Bazel je "razneo" Benfiku koja je od 62. minuta bila sa igračem manje. Međutim, već do tada je bilo 3:0 za domaćina. Za Orlove iz Lisabona, sve vreme je igrao Ljubomir Fejsa

U Parizu, na "Parku prinčeva" debakl gostiju iz Nemačke. Mrežu Bavaraca "načeo" je Dani Alveš posle idealne asistenicije najskupljeg igrača svih vremena, Nejmara. Brazilac je na sebe "navukao" nekoliko čuvara, dok na Alveša niko nije obraćao pažnju. Već u 2. minutu poveli su Sveci, da bi Edinson Kavani u 31. minutu povećao na 2:0: Asistent je bio još jedan novajlija, Kilijan Mbape. Idealnu loptu, Urugvajac je poslao u gornji ugao gola Bajerna. "Tačku na i" stavio je Nejmar, za maksimalan učinak u grupi. Isti rezultat, od 3:0 bio je i u duelu Anderlehta i Seltika. Za belgijski tim, do 44. minuta igrao je Uroš Spajić

LIGA ŠAMPIONA: Realu derbi večeri, veliko iznenađenje u Monte Karlu (VIDEO+FOTO)

Čelsi je pobedio Atletiko Madrid, sa 2:1, a gol odluke, u četvrtom minutu sudijske nadoknade dao je Miču Bašuai. Nešto ranije, Roma je na gostovanju Karabagu slavila sa 2:1. Sve vreme za Vučicu je igrao Aleksandar Kolarov. U grupi D, Sporting je poražen kao domaćin od Barselone. Jedini gol za Blaugranu dao je Koates. U stvari, to je bio autogol Koatesa. Na klupi Lavova iz Lisabona bio je Radosav Petrović

Juventus je u grupi D, sa 2:0 pobedio Olimpijakos, na čijoj klupi je debitovao Takis Lemonis. Novi trener prvaka Grčke izostavio je iz protokola Uroša Đurđevića, dok je do 77. minuta na terenu bio Saša Zdjelar. Posle ovih mečeva, Barsa (pobedila Sporting sa 1:0) se izdvojila na prvom mestu sa šest bodova, zahvaljujući auogolu Koatesa. Iza su Juventus i Sporting. Olimpijakos je bez bodova.