11°C
19.04.2024.
117.1484
109.6792

LIGA ŠAMPIONA: Nula u Španiji, Fred GOLČINOM iz slobodnog udarca presudio Romi (VIDEO)

21.02.2018. 22:35
FK Sevilja - FK Mančester junajted
FK Sevilja - FK Mančester junajted / Izvor: Reuters
Revanši su na programu 13. marta.

Kompletirana je prva runda osmine finala UEFA Lige šampiona. Igrane su utakmice između Sevilje i Mančester junajteda, odnosno Šahtjora i Rome, ali je golova bilo samo u Ukrajini. Španci i Englezi nisu uspeli da savladaju protivničke golmane, dok su Rudari bili bolji od Vučice. Rezultat je bio 2:1.

U duelu u Harkovu povela je Roma, golom Čengiza Undera posle dodavanja Edina Džeka, u 47. minutu, ali je domaćin prilično brzo izjednačio. Već u 52. minutu bilo je 1:1 pogotkom Fakunda Fereire, a Fred je u 71. minutu doneo prednost četi Paula Fonseke. I to prelepim golom iz slobodnog udarca.

Mogao je Fereira da se dodatno proslavi, ali je jedan od defanzivaca opasnost otklonio klizećim startom u samoj završnici meča. Sve vreme za Vučicu igrao je reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov.

U Sevilji, na "Sančez Pishuanu" golova nije bilo, pa su navijači Junajteda ponovo bili razočarani. U prvih 45 minuta u Andaluziji, Đavoli nisu nijednom ugrozili gol domaćina, ali ih je zato David de Hea spasavao nekoliko puta. Čak u tri navrata Sevilja je bila blizu postizanja gola. I u drugih 45 minuta meča, Sevilja je nastavila da napada, ali su se Englezi ipak odbranili. Uostalom, to je očigledno i bila taktika menadžera Žozea Murinja.

Kao i Kolarov, sve vreme na terenu je bio i drugi reprezentativac Srbije Nemanja Matić.

LIGA ŠAMPIONA: Mesi spasio Barsu u Londonu, Bajern PREGAZIO Bešiktaš (VIDEO+FOTO)

SEVILJA - MANČESTER JUNAJTED 0:0

SEVILJA: Riko, Navas, Merkado, Langle, Eskudero, Banega (od 89. Pizaro), Nzonzi, Sarabija, Vaskez (od 84. Ramirez), Korea, Murijel.

MANČESTER J.: De Hea, Valensija, Smoling, Lindelof, Jang, Mektominej, Matić, Erera (od 17. Pogba), Mata (od 80. Marsijal), Sančez (od 75. Rašford), Lukaku.

ŠAHTJOR - ROMA 2:1

STRELCI: Fereira 52, Fred 71 - Under 47

ŠAHTJOR: Pjatov, Butko, Krivcov (od 48. Ordets), Rakitski, Ismaili, Stepanenko, Fred, Marlos, Tajson, Bernard, Fererira.

ROMA: Alison, Florenci (od 71. Perez), Manolas, Facio, Kolarov, Strotman, De Rosi, Under (od 72. Žerson), Najngolan (od 83. Defrel), Peroti, Džeko.

BIVŠI NAPADAČ PARTIZANA VERUJE U USPEH: U Plzenju sve od NJEGA zavisi!