LIGA ŠAMPIONA: Vučica UGRIZLA Šahtjor! Španci ŠOKIRALI Matića i Junajted! (VIDEO+FOTO)

13.03.2018. 22:36
Aleksandar Kolarov
Aleksandar Kolarov / Izvor: Profimedia
Ostala još jedna nedoumica.

Fudbaleri Rome i Sevilje igraće u četvrtfinalu Lige šampiona! Vučica je uspela da nadoknadi gol zaostatka iz Ukrajine (1:2), trijumfuje u osmini finala 1:0 pogotkom Edina Džeka u 52. minutu, i dođe do rezultata koji joj je garantovao plasman među osam najboljih. Sa druge strane, Sevilja je priredila veliko iznenađenje izbacivši Mančester junajted usred Engleske (1:2).

PANIKA U RIMU: Lacio DESETKOVAN! Srbin se POVREDIO! (FOTO)

EKSPRESNO: Tadićev Sautempton IMENOVAO trenera! (FOTO)

Samo sedam minuta na terenu bilo je dovoljno Ben Jederu da sruši višestrukog šampiona Evrope. Francuz je na teren kročio u 73. minutu, a posle 60 sekundi zatresao mrežu Murinjove čete – 0:1.

Još se Đavoli nisu oporavili od nokauta, a usledio je novi udarac za domaćina. Ponovo je Ben Jeder pobegao odbrani i šutirao, De Gea je zakačio loptu, koja je prešla gol liniju i posle intervencije pomoćnog sudije, arbitar je pokazao na centar.

Nadu domaćinu vratio je Lukaku, pošto je u 84. minutu na asistenciju srpskog reprezentativca Nemanje Matića uspeo da pronađe put do cilja i smanji na 1:2. Pojačao je pritisak domaćin posle gola, stvorio nekoliko zicera, ali ispostavilo se da je to bilo sve od bajke Junajteda u elitnom evropskom takmičenju.

Sevilja i Roma su se ulaskom među osam najboljih pridružili Juventusu, Mančester sitiju, Liverpulu i braniocu titule madridskom Realu.

Ostala su još dva upražnjena mesta, tačnije jedno, pošto je Bajern u Nemačkoj deklasirao Bešiktaš (5:0), pa će revanš u Turskoj biti samo formalnost.

Nemanja Matić
Nemanja Matić / Izvor: Reuters

Poslednji učesnik četvrtfinala, znaće se posle okršaja između Barselone i Čelsija (prvi meč u Engleskoj završen 1:1), koji je takođe na programu u sredu.

ROMA – ŠAHTJOR 1:0 (prvi meč 1:2)

STADION: Olimpijski.

SUDIJA: Alberto Maljenko (Španija)

STRELAC: Džeko 52.

ŽUTI KARTONI: Florenci, Manolas (Roma), Stepanenko, Fred, Fereira (Šahtjor)

ROMA: Alison, Florenci, Manolas, Facio, Kolarov, Strotman, De Rosi, Najngolan, Peroti, Under (65. Gerson), Džeko (89. El Šaravi).

ŠAHTJOR: Pjatov, Butko, Ordec, Rakitski, Ismaili, Stepanenko (74. Stepanenko), Fred, Bernard, Marlos (82. Dantinjo), Tajson, Fereira.

MANČESTER JUNAJTED – SEVILJA 1:2 (prvi meč 0:0)