11°C
19.04.2024.
117.1484
109.6792

SAVRŠENSTVO BEZ MANE: Ronaldo srušio Juve i dao jedan od najlepših golova u istoriji fudbala! (VIDEO)

03.04.2018. 22:35
Kristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldo / Izvor: Reuters
Real ubedljivo slavio u Torinu u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.

Kristijano Ronaldo je ispisao nove stranice Lige šampiona. Najbolji fudbaler Reala i sveta doneo je sa dva gola i asistencijom trijumf Madriđanima na gostovanju Juventusu rezultatom 3:0 (1:0) u prvoj utakmici četvrtfinala elitnog takmičenja i još jednom stavio do znanja kakav je velemajstor. Ma, genije!

Partizanovo pojačanje i to u upravi – Iliev dobio asistenta za skauting

TRANSFER O KOJEM SE I DANAS PRIČA: Da li se sećate gde i kako je Zvezda prodala Nikolu Maksimovića?

Portugalac je već u trećem minutu matirao Đanluiđija Bufona posle asistencije Iska i deseti put uzastopno upisao se u listu strelaca u Ligi šampiona, što nije pošlo za rukom nijednom igraču u istoriji fudbala.

Ipak, potez večeri Ronaldo je izveo u 64. minutu, kada je briljantnim makazicama pocepao mrežu "stare dame" i primorao sve na stadionu u Torinu da mu iskrenim apluzom iskažu divljenje. Ovaj Kristijanov gol će se decenijama vrteti na TV špicama i društvenim mrežama. Bila je to umetnost, savršenstvo bez mane.

Nije to bilo sve iz Ronaldovog repertoara, pošto je Portugalac asistirao Marselu za treći pogodak "kraljevića". Gosti su jednom nogom u polufinalu, a sada je gotovo izvesno da legendarni golman Juventusa Bufon ni ove godine neće osvojiti Ligu šampiona, jedini trofej koji mu nedostaje da popuni ličnu kolekciju.

Pored Reala, veliki korak ka polufinalu načinio je i minhenski Bajern pobedom u Sevilji rezultatom 2:1 (1:1). Domaćin je imao prednost golom Sarabije u 32. minutu, ali je samo pet minuta kasnije Bajern izjednačio autogolom Hesusa Navasa.

Fudbaleri Bajern Minhena
Fudbaleri Bajern Minhena / Izvor: Reuters

Bavarci su stigli do trijumfa pogotkom Tijaga Alkantare sredinom  drugog dela igre na asistenciju Franka Riberija.

Revanši u Madridu i Minhenu su na programu za osam dana.

SEVILJA - BAJERN 1:2  (1:1)

Strelci: Sarabija u 32. minutu za Sevilju - Hezus Navas autogol u 38 i Alkantara u 68. minutu za Bajern.

Stadion: "Sančez Pishuan". Sudija: Danijele Orsato (Italija).

SEVILJA: Sorija, Kjer, Lengle, Pizaro, Eskudero, Nzonzi, Vaskez, Sarabija, Navas, Korea, Ben Jeder.

BAJERN: Ulrih, Bernat, Kimih, Humels, Boateng, Martinez, Vidal, Tijago, Riberi, Miler, Levandovski.

JUVENTUS - REAL MADRID 0:3 (0:1)

Strelci: Ronaldo u 3 i 64, Marselo u 72. minutu.

Stadion: Juventusa. Sudija: Džunejt Čakir (Turska). Crveni karton: Dibala (Juventus) u 66. minutu.

JUVENTUS: Bufon, De Šiljo, Barzalji, Kjelini, Asamoa, Kedira, Betankur, Daglas Kosta, Sandro, Dibala, Iguain.

REAL MADRID: Navas, Karvahal, Ramos, Varan, Marselo, Kros, Kazemiro, Modrić, Isko, Ronaldo, Benzema.