LIGA ŠAMPIONA: Atletiko nije IZDRŽAO, Ronaldo HET-TRIKOM razbio Jorgandžije! Siti RUTINSKI arhivirao Šalke (VIDEO)

12.03.2019. 22:53
Kristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldo / Izvor: Reuters
Portugalac dominantan.

Fudbaleri Juventusa plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona pobedom nad Atletikom 3:0 uz tri gola Kristijana Ronalda! Stara Dama je na taj način anulirala prednost Atletika iz prvog duela (2:0) i zahvaljujući boljoj igri celog tima, a naročito Ronalda, potpuno zasluženo overila mesto među osam najboljih evropskih klubova u ovoj sezoni. Na drugoj strani, Mančester siti je ubedljivom pobedom nad Šalkeom pred svojim navijačima 7:0, rezervisao kartu za četvrtfinale elitnog evropskog klupskog takmičenja.

PODRHTAVAJU ULICE MANČESTERA: Navijači Šalkea napravili SPEKTAKL pred meč Lige šampiona (VIDEO)

MITRE, VELIKI SI: Reprezentativac Srbije ispunio želju dečaku čiji je idol (FOTO)

Juventus je žestoko započeo meč u Torinu, a najbolji igrač Stare Dame Kristijano Ronaldo napravio je prekršaj nad golmanom Jorgandžija u samom srcu kaznenog prostora, posle čega je gol Kjelinija poništen uz burno negodovanje igrača Juvea.

Ipak, prednost domaćoj doneo je upravo portugalski as za delirijum u Torinu! To je bio i konačan rezultat posle prvih 45 minuta.

Tek što se krenulo sa centra u drugom delu, Portugalac je ponovo zatresao merežu Jorgandžija anulirao prednost Atletika iz prvog meča čime je dodatno raspalio vatru u Torinu!

Juventus je nastavio sa napadima i u nastavku utakmice, dok Madriđani nisu odustajali od standardne defanzive taktike koja ih krasi već godinama. U samom finišu meča Ronaldo je golom sa bele tačke postigao i treći gol na meču za trijumf i plasman torinskog kluba u četvrtfinale Lige šampiona!

Mančester Siti je ubedljivom pobedom pred svojim navijačima nad Šalkeom overio plasman u četvrfinale Lige šampiona, a pitanje pobednika bilo je rešeno već sredinom prvog dela kada je Aguero sa dva gola srušio nade nemačkog tima o plasmanu u narednu rundu, koje je i pre utakmice bio samo san.

Pored Argentinca mrežu Šalkea tresli su još i Sane, Sterling i Silva.

JUVENTUS - ATLETIKO MADRID 3:0

STADION: Alijans

SUDIJA: Bjorn Kujpers

STRELCI: Ronaldo 27, 48, Ronaldo 86 (penal)

KARTONI: Bernandeski - Huanfran, Himenez, Vitolo.

Juventus: Ščesni – Kanselo, Bonuči, Kjelini, Spinacola (Dibala 67. minut) – Džan, Pjanić, Matuidi – Bernardeski, Mandžukić (Kin 80. mi nut), Ronaldo.

Atletiko Madrid: Oblak – Arijas (Vitolo 73. minut), Himenes, Godin, Huanfran – Saul, Koke, Rodri, Lemar (Korea 57. minut)– Grizman, Morata.

MANČESTER SITI - ŠALKE 04 7:0

STADION: Etihad

SUDIJA: Klemen Turpan

STRELCI: Aguero 35, 38, Sane 43, Sane 57, Silva 71, Foden 78, Gabrijel Žesus 84.

KARTONI: Danilo, Zinčenko - Bruma

Mančester siti: Ederson – Danilo, Voker, Laport (Delf 72. minut), Zinčenko – B. Silva, Gindoan, D. Silva (Foden 64. minut) – Sterling, Aguero (Gabrijel Žesus 64. minut), Sane.

Šalke 04: Farman – Bruma, Stambouli, Sane, Očipka – Konopljanka, Serder, Bentaleb – Mekeni (Mendil 74. minut), Embolo (Skribski 69. minut), Burgštaler (Tušer 79. minut).

Pogledajte kako izgleda Klarisa Alveš, supruga brazilskog fudbalera Marsela.