LIGA ŠAMPIONA: Benzema ne može sam, Parižani ŠOKIRALI Bernabeu! KUVA u "C" grupi (VIDEO)

26.11.2019. 22:54
Nejmar
Nejmar / Izvor: Reuters
Festival golova u Londonu.

Posle večerašnjih mečeva pretposlednje runde Lige šampiona, poznato je šest učesnika osmine finala elitnog takmičenja. Kolo pre kraja, vizu za najboljih 16 izvadili su: PSŽ i madridski Real (grupa "A"), Bajern i Totenhem (grupa "B"), Mančester siti (C) i Juventus iz "D" grupe.

LEGENDA MANČESTERA ŽESTOKO OPLELA PO SOLSKJERU: Razlog je Nemanja Matić!

ZVEZDA IM KROJI SUDBINU: Bajern posle meča na Marakani kontaktira Poketina!

REMI NA KROVU: Zvezda JUNAČKI sa Bajernom, oseća se MIRIS osmine finala Lige šampiona! (VIDEO)

Duel na "Bernabeu" između Reala i PSŽ-a odlučivao je pobednika grupe. Kraljevići su golovima Benzeme vodili 2:0, ali na kraju morali da se zadovolje remijem. Šampion Francuske je golovima Kilijana Mbapea u 81. minutu i 120 sekundi kasnije zahvaljujući Anhelu Di Mariji stigao do velikog boda, kojim će po svemu sudeći ostati na prvom mestu "A" grupe.

Mnogo uzbuđenja viđeno je u Turskoj, gde je Galatasaraj ugostio Briž (1:1). Domaćin je stigao do vođstva već u 11. minutu kada je Bujuk nadmudrio odbranu Belgijanaca.

Šok za navijače Galate usledio je u poslednjim sekundama meča. Krepin Diata je bio najprisebniji u drugom minutu nadoknade vremena i šutem po zemlji doneo remi gostima. Briž je posle toga ostao bez dvojice igrača, pošto su Mata i strelac izjednačujućeg gola dobili drugi žuti karton i morali u svlačionicu pre vremena.

Oba kluba su kolo pre kraja izgubila šanse za plasman u narednu fazu Lige šampiona, pa će protiv Reala, odnosno, PSŽ-a odlučivati ko će dočekati jesen u Evropi.

Juventus je evrogolom Dibale u poslednjim sekundama prvog poluvremena u direktnom okršaju "slomio" Atletiko iz Madrida (1:0) i obezbedio prvo mesto u "D" grupi. Sjajni Argentinac je skroz iskosa uspeo da uputi udarac ka Oblaku i postigne spektakularan pogodak.

Najveću pažnju u ovom meču izazvao je potez Kristijana Ronalda, koji je u želji da spase loptu da ne izađe u gol-aut, uspeo da napravi nešto što mu u karijeri nikad nije pošlo za nogom.

Bajer je pobedio Lokomotivu 2:0 i zadržao šanse za prolaz dalje. Tim iz Leverkuzena je poveo u 11. minutu autogolom Zelmaletdinova, da bi trijumf potvrdio Bendter početkom drugog poluvremena.

U grupi "C", Mančester Siti se mučio sa Šahtjorom sve do 56. minuta, kada je Gundogan postigao vodeći gol za Siti. Ipak, samo 13 minuta kasnije Solomon je izjednačio i ostavio tim iz Donjecka u igri za plasman u osminu finala.

Atalanta je došla do prvog slavlja u Ligi šampiona, protiv Dinama iz Zagreba (2:0). Mrežu tima sa Maksimira načeo je Murijel udarcem sa "bele tačke", da bi Gomez na početku drugog poluvremena otklonio sve dileme oko pobednika. Kolo pre kraja, Šahtjor ima šest bodova, Dinamo pet, a Atalanta 4 poena.

REZULTATI:

Grupa A

Galatasaraj - Klub Briž 1:1

(Bujuk 11. - Diata 90+2.)

Real - PSŽ 2:2

(Benzema 17. 79. - Mbape 81. Di Marija 83.)

Grupa B

Crvena zvezda - Bajern 0:6

(Gorecka 14. Levandovski 53. 60. 64. 68. Toliso 90.)

Totenhem - Olimpijakos 4:2

(Ali 45. Kejn 50. 77. Orije 73. - El Arabi 6. Semedo 19.)

NEMCI TVRDE: Flik presekao! Bajern će u ovom sastavu istrčati na Marakanu

KAKO IM ČUČI? Evo u kojim dresovima će večeras igrati Zvezda i Bajern (FOTO)

VELIKA TUGA: Preminuo PROSLAVLJENI reprezentativac bivše Juge!

KO ĆE VEČERAS KAO LANE? Sinovi bivšeg srpskog reprezentativca BRUTALNO isprozivali Nojera pred meč na Marakani

BURA U NAJAVI: Ljubimac Delija KRITIKUJE sudije! Kaže da samo dvojica znaju svoj posao