LIGA ŠAMPIONA: Jović SLAVIO u Belgiji! Atletiko i Ronaldo RASPLAKALI Bajer! Bavarci SPAKOVALI banku Pevcima (VIDEO)

11.12.2019. 22:59
FK Bajern
FK Bajern / Izvor: Reuters
Poznati svi učesnici osmine finala.

Poslednje šesto kolo Lige šampiona otklonilo je sve nedoumice oko učesnika osmine finala. Još ranije, plasman među 16 najboljih, obezbedili su prvaci grupa PSŽ, Bajern, Mančester Siti, Juventus, Liverpul, Barselona, Lajpcig i Valensija, dok je oko drugog mesta vladala samo jedna neizvesnost.

KOSOVO JE SRBIJA! Orilo se na tribinama Karaiskakisa! Delije i GATE 7 izdominirali (VIDEO)

TRESLA SE SVLAČIONICA: Evo kako su omladinci Zvezde proslavili evropsko proleće (VIDEO)

USKORO ĆE ŽREB: Ovo su potencijalni rivali Zvezde u plej-ofu Lige šampiona

U grupi „D“ Bajer iz Leverkuzena i madridski Atletiko odlučivali su ko će u narednu fazu. Jorgandžije su iskoristile prednost domaćeg terena protiv otpisane Lokomotive i pobedom od 2:0 obezbedili ulazak u osminu finala, pridruživši se: Realu, Totenhemu, Atalanti, Napoliju, Borusiji iz Dortmunda, Lionu i Čelsiju.

Sa druge strane, Juventus je savladao Farmaceute 2:0 golovima Kristijana Ronalda i Gonzala Iguaina. Najbolji igrač italijanskog šampiona je u jednoj kontri odlično odreagovao na centaršut Dibale i neometan srušio svaku nadu nemačkog tima da mogu do pozitivnog rezultata. U nadoknadi vremena, Iguain je bio precizan, čime je samo potvrdio dominaciju Torineza u "D" grupi.

Pari sen Žermen je za samo dva minuta u prvom poluvremenu, slomio otpor Galatasaraja i potvrdio dominaciju u "A" grupi. Najpre je Ikardi u 33. minutu doneo vođstvo Svecima, a posle 120 sekundi i Sarabija duplirao prednost za nedostižnih 2:0.

Sjajno dodavanje Mbapea, Argentinac je prihvatio i pored trojice igrača iz Istanbula, rutinski iz blizine smestio loptu iza Muslera.

Kod drugog gola, veliki posao odradio je Nejmar asistencijom Sarabiji u kaznenom prostoru, koji je udarcem po zemlji pogodio suprotan ugao golmana Galate. Početkom drugog poluvremena, Brazilac je se upisao u strelce, a ponovo je asistent bio Kilijan Mbape.

Najbolji pojedinac na terenu Kilijan Mbape je u 63. minutu postigao četvrti gol, a asistencijom mu se "revanširao" Nejmar, pa je Francuz umakao čuvarima i pogodio za 4:0. Tačku na ubedljiv trijumf stavio je Kavani u 83. minutu, Urugvajac je nepogrešivo šutirao sa "bele tačke" za ubedljivih 5:0.

U drugom meču grupe "A", Briž je poražen od Reala (1:3), ali će Belgijanci nastaviti takmičenje u Ligi Evrope. Kraljevići su do prednosti došli u 53. minutu preko Rodriga, koji je posle centaršuta Odriozole, preciznim šutem unutar šesnaesterca pogodio suprotan ugao golmana Minjolea.

Slavlje Zidanovog tima trajalo je samo dva minuta, pošto je Vanaken efektnim šutem sa 13 metara ekspresno doneo izjednačenje Belgijancima. Ipak, u 64. minutu Vinisijus Žunior je ponovo doneo vođstvo Realu koji je još pre ovog meča obezbedio drugu poziciju.

Konačnih 3:1 postavio je Luka Modrić u prvom minutu sudijske nadoknade. Srpski napadač Luka Jović igrao je do 77. minuta, kada ga je zamenio Karim Benzema.

Ni promašeni penal Tripijea u drugom minutu, a potom i poništen pogodak Morate u 27. posle gledanja VAR-a nisu pokolebali Madriđane da protiv prežaljene Lokomotive "ubiju" svaku nadu Leverkuzena oko prolaska u narednu rundu.

Vođstvo domaćinu doneo je Žoao Feliks sa "bele tačke" u 17. minutu, dok je plasman u osminu finala potvrdio Felipe na asistenciju Kokea u 54. minutu.

Bavarci su potvrdili dominaciju u Zvezdinoj "B" grupi, i posle "sedmice" u Londonu, ispratili Totenhem sa tri lopte u mreži, postigavši ukupno 10 golova protiv prošlogodišnjeg finaliste. Tim iz Minhena slavio je 3:1 golovima Komana, Milera i Kutinja, utešni pogodak za Pevce delo je Rajana Sesenjona.

Treba reći da je to prvi pogodak koji je bavarska mašinerija primila na "Alijanc areni" u grupnoj fazi Lige šampiona, kao i prvi neuspeh Žozea Murinja na klupi kluba iz Londona, otkako je zamenio Maurisija Poketina.