LIGA ŠAMPIONA: Ajaks na KRILIMA Tadića do prve pobede! Omrsio se i Real, puče PETARDA u Bergamu! (VIDEO)

03.11.2020. 23:01
Dušan Tadić
Dušan Tadić / Izvor: Reuters
Branilac titule u petoj brzini.

Posle uvodnih mečeva i ubedljivog trijumfa Borusije iz Menhengladbaha u gostima kod Šahtjora i remija Nikolićeve Lokomotive sa madridskim Atletikom (pročitajte OVDE), odigrano je još šest utakmica najelitnijeg takmičenja, u grupama A, B, C i D.

SJAJNE VESTI ZA ORLOVE: Tumbaković dobija ogromno pojačanje za Škotsku (FOTO)

SELEKTOR ŠKOTSKE PRED DOLAZAK U BEOGRAD: Ovo je veliki momenat za našu zemlju

UDAR BAŠ PRE DOLASKA NA MARAKANU: Gent ostao bez trenera - klub se oglasio

Ajaks, predvođen kapitenom Dušanom Tadićem, slavio je na gostovanju Midtjilandu 2:1. Holanđani su ekspresno došli do vođstva, već u prvom minutu.

Upravo na asistenciju srpskog reprezentativca, Entoni je savladao golmana Midtjilanda, da bi posle samo 12 minuta i sam Tadić duplirao prednost Kopljanika.

Goleada je nastavljena samo nekoliko trenutaka kasnije, pošto je Drajer u 18. minutu vratio nadu Dancima u povoljan rezultat.

Pobeda gostiju mogla je da bude i ubedljivija, da sudija Majden nije nakon odgledanog VAR-a poništio gol Brazilca Entonija, zbog ofsajd pozicije. Gosti su do kraja odoleli pred naletima Danaca i upisali prvi trijumf u elitnom takmičenju.

Vatromet golova na "Bernabeu"! U derbiju večeri, Real je teškom mukom uspeo da savlada Inter (3:2) i upiše prve bodove u Ligi šampiona, iako je mirisalo na novi neuspeh.

Madriđani su odlično otvorili duel sa Neroazurima, pošto im je prednost doneo Karim Benzema u 25. minutu. Francuz je sjajno ispratio odbijenu loptu sa sredine terena, istrčao u kontru, lako zaobišao golmana Handadovića.

Samo osam minuta kasnije, Serhio Ramos je duplirao vođstvo Madriđana. Posle kornera Tonija Krosa, kapiten Reala je bio najviši i povisio na 2:0.

Inter se, međutim, nije predavao, pa je preko Lautara Martineza uspeo do poluvremena da smanji na 2:1. Kolumbijac je prihvatio dodavanje Barele i pored Varana u šesnaestercu, pronašao put do mreže.

"Hladan tuš" za Madriđane, najavio je Ivan Perišić u 68. minutu. Hrvat je, posle dodavanja Martineza u šesnaestercu, odlično prihvatio loptu i još bolje šutem po zemlji nadmudrio Kurtou za 2:2.

Do prvog trijumfa u novoj sezoni Lige šampiona, Real je, ipak, došao golom Rodriga u 80. minutu. Brazilska veza Madriđana donela je plodonosan rezultat, pošto je Žunior Vinisijus asistriao zemljaku, kome nije bilo teško da iskoristi smušenost odbrane Intera i postavi konačnh 3:2.

Sjajan meč viđen je u Austriji, gde je Salcburg, ipak, na kraju, doživeo debakl pred mašinerijom iz Minhena - 2:5. Domaćin je stigao do vođstva već u 4. minutu golom Beriše, koji je natrčao na odbitak i iskosa u šesnaestercu zatresao mrežu Nojera.

Mnogo bure izazvao je detalj iz 12. minuta, kada je Šoboslai nepropisno startovao u šesnaestercu, a sudija Dani Mekeli pokazao na "belu tačku". Ubrzo je holandski arbitar promenio odluku i posle odgledanog VAR-a rešio da poništi penal, koji je svirao u korist evropskog šampiona.

Ipak, u 21. minutu, dosuđen je novi jedanaesterac u korist Bavaraca. Ovog puta Mvepu je bio grub u svom šesnaestercu, pa je Holanđanin opet svirao najstrožu kaznu. Odgovornost je preuzeo Robert Levandovski i nastavio sjajnu seriju u Ligi šampiona, za izjednačenje tima iz Minhena.

Do rezultatskog preokreta, Bavarci su stigli u poslednjim sekundama prvog poluvremena. I to autogolom, nespretno je u šesnaestercu reagovao Kristensen i posle centaršuta Milera, glavom poslao loptu iza svog golmana.

Potencijalno iznenađenje najavio je Okugava i, posle dodavanja Ramulja, postigao izjednačujući gol - 2:2.

Za samo nekoliko trenutaka, Bajern je dao još tri pogotka i pokazao zašto je vladar Starog kontinenta.

Boateng je vratio prednost na stranu gostiju, Levandovski pogodio za 4:2, a Sane povisio na 5:2. Konačan rezultat postavio je Hernandez u sudijskoj nadoknadi.

Liverpul je deklasirao Atalantu u Bergamu - 5:0. Prva dva gola, od ukupno njegova tri, bila su delo junaka utakmice Žote, pa je tim sa Enfilda stigao do ekspresnog vođstva od 2:0.

Portugalac je u 16. minutu doneo prednost Redsima, na dodavanje Aleksander-Arnolda. Izdržao je čuvara na leđima i na kraju pogodio cilj.

Samo 16 minuta kasnije, Klopovi izabranici imali su 2:0. Ponovo je Žota nadmudrio čuvare, posle kornera i ubačene lopte Gomeza efektno duplirao prednost.

Nepunih 240 sekundi igre u drugom poluvremenu, bila su dovoljna Englezima da postignu još dva gola i reše sve dileme.

Najpre je Salah u 47. minutu, posle neuspelog kornera Italijana, istrčao kontru i efektno povisio na 3:0, da bi Mane nekoliko trenutaka kasnije, na asistenciju Egipćanina doneo nedostižnih 4:0.

Tačku na ubedljiv trijumf Redsa, stavio je Žota, svojim trećim golom na, za njega, istorijskoj utakmici od dolaska na Enfild iz Vulverhemptona.

Porto je na "Dragau" savladao Olimpik iz Marselja 3:0, a Marko Grujić je dobio šansu u 89. minutu.

Zmajevi su do druge pobede došli golovima Manege (4.), Oliveire (28.) sa "bele tačke" i Luis Dijaza, dok je za Francuze Paje promašio jedanaesterac u 10. minutu.

Mančester Siti je prema očekivanju savladao Olimpijakos sa - 3:0. Pobednik nijednog trenutka nije dolazio u pitanje, a o dešavanjima na terenu dovoljno svedoči podatak da je tim iz Atine prvi put ozbiljnije pripretio Edersonu u 55. minutu, preko Valbuene.

Akciju iz udžbenika odigrali su izabranici Pepa Gvardiole kod gola u 12. minutu, koju je posle dodavanja Kevina de Brujnea, završio Feran Tores. Belgijanac i Španac kombinovali su efektno na malom prostoru, pa je realizacija bila rutina za napadača Građana.

Pečat na novi trijumf Građana, udario je Gabrijel Žesus u 81. minutu, dok je Kanselo u sudijskoj nadoknadi pogodio za 3:0 i ostanak Sitija na čelu tabele grupe "C".

LIGA ŠAMPIONA, 3. kolo:

Grupa "A"

Lokomotiva Moskva - Atletiko Madrid 1:1

(Mirančuk penal 25. - Himenez 18.)

Salzburg - Bajern Minhen 2:6

(Beriša 4. Okugava 66. - Levandovski penal 21. 88, Kristensen autogol 44. Boateng 79. Sane 84. Hernandez 90.+2.)