8°C
24.04.2024.
117.1643
109.4482

LIGA ŠAMPIONA: Luda ZAVRŠNICA u Mančesteru! Problematične sudijske odluke (VIDEO)

06.04.2021. 22:59
FK Mančester siti, FK Borusija Dortmund
FK Mančester siti, FK Borusija Dortmund / Izvor: Reuters
Revanš je na programu 14. aprila.

Fudbaleri Mančester sitija slavili su sa 2:1 (1:0) u prvom četvrfinalnom meču Lige šampiona protiv Borusije iz Dortmunda. Strelci za doamaće bili su Kevin de Brujne u 19. i Fil Foden u 90. minutu, dok je šokantno izjednačenje doneo Marko Rojs (84.).

Vakciniši se i dobijaš POKLON PIĆE po izboru!

KO JE JAČI, ZVEZDA ILI PARTIZAN? Srpski glumci u dresovima voljenih klubova! Bate, Čkalja, Glogovac, Gaga protiv Zorana, Bore, Mije, Bjele...

DOK STANOJEVIĆ SPREMA EKIPU ZA DERBI: Ljubimac Grobara IZJAVIO da će preuzeti crno-bele

Građani su ušli u meč veliki favoriti, jer su na poslednjih 27 mečeva imali 26 pobeda. Sada jesu trijumfovali sa 2:1, ali to je rezultat koji Borusiji daje šanse da se nada prolasku među četiri najbolja tima u Evropi.

Poveli su fudbaleri Sitija u 19. minutu posle sjajne kontre koju je povukao Kevin de Brujne, a posle ndva dodadvanja lopta je opet došal do njega i on ju je rutisnki sproveo u mrežu.

Da nije bilo VAR-a sve je moglo biti drugačije. Sudija je u 29. minutu dosudio penal za domaće, ali posle gledanja snimka poništio je svoju odluku.

Dortmund je u 37. minutu došao do izjednačenja, ali je gol poništen. Ederson se spetljao, Belingem došao do njega i ovaj ga šutnuo i posle kontakta pao na zemlju, a loptu izgubio, pa je Belingem ubacio loptu u prazan gol, ali je sudija dosudio prekršaj nad golmanom i poništio izjednačenje.

Kada su svi pomislili da će se meč završiti rezultatom 1:0, rasplamsala se igra. Prvo su gosti preko Marka Rojsa izjednačili (na asistenciju Halanda), ali puleni Pepa Gvardiole se nisu predavali i u 90. minitu su uspeli da stignu do trijumfa preko Fila Fodena.

Odličan pas na drugu stativu poslao je de Brujne, Gindogan je prihvatio loptu i prosledio je za Fila Fodena koji iz neposredne blizine pogodio mrežu za veliko olakšanje kod domaćeg tima.

Revanš duel je na programu sledeće srede.