20.04.2024.
117.1474
110.1009

LIGA ŠAMPIONA: PSŽ se RASPAO za SEDAM minuta! Fudbaleri Sitija OSOKOLJENI čekaju duel u Mančesteru

28.04.2021. 22:52
PSŽ - Siti
PSŽ - Siti / Izvor: Reuters
Revanš se igra u utorak.

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su sa 2:1 PSŽ u gostima u prvom meču polufinala Lige šampiona, iako je na poluvremenu prednost bila na strani domaćeg tima.

Ovo je duel dva prebogata tima, ali oba su za sadabez najvažnijeg trofeja. PSŽ prošle sezone uspeo da dođe do finala najelitnijeg klupskog fudbalskog takmičenja, a Mančester siti je, iako godinama među najboljim timovima sveta, tek drugi put u polufinalu Lige šampiona, prvi put nakon 2016. godine.

OTIMAJU SE OKO RAJKOVIĆA: Valensija sprema BOGATU ponudu - žele ga i Dortmund i Monako

MADRIĐANI PRONAŠLI KLUB ZA JOVIĆA: Srbina i 20 MILIONA menjaju za napadača

NEZADOVOLJAN MINUTAŽOM: Juventus ostaje bez igrača (FOTO)

Prvo poluvreme je proteklo u znaku domaćina. Parižani su došli u vođstvo u 15. minutu posle fenomenalno izvedenog kornera Anhela di Marije, a u skoku je briljantno reagovao Markinjos.

Engleski tim je u prvom delu imao veći posed lopte, ali nisu uspevali da ugroze Navasa, tako da se na odmor otišlo za zasluženom prednosću PSŽ-a.

Ipak, u nastavku su se stvari drastično promenile. Izjednačujući gol Sitija u 64. minutu definitivno ide na dušu odbrani domaćeg tima. Kevin de Brujne je želeo da centaršutom pronađe nekog od saigrača, lopta je preletela sve fudbalere, a Navas je čekao intervenciju svojih saigrača. Kada je krenula ka mreži, on se tek tada bacio, ali je bilo kasno.

Kako se stvari u fudbalu mogu brzo promeniti videlo se posle fenomenalnog gola Rijada Mareza iz slobodnog udarca u 71. minutu.

Dva gola Sitija za samo sedam minuta, a do tada je sve bilo u rukama PSŽ-a

Da nevolja bude veća po PSŽ, ostali su i bez igrača u 78. minutu Crveni karton je posle neverovatno neopreznog starta dobio je Gej. Žestoko je i bez razmišljanja uklizao Bernardu Silvi i Feliks Brih mu je sasvim zasluženo pokazao direktan crveni karton.

Revanš zakazan za sledeći utorak na stadionu "Etihad" u Mančesteru. Izabranici Pepa Gvardiole su osokoljeni pobedom u ovom meču svakako favoriti da po prvi put u istoriji stignu do finala Lige šampiona.