LIGA ŠAMPIONA: PSŽ ŠOKIRAO Bavarce! Čelsi na pragu prolaska (VIDEO)

07.04.2021. 22:54
Bajern - PSŽ
Bajern - PSŽ / Izvor: Reuters
Revanši je na programu 13. aprila.

Fudbaleri PSŽ-a su pobedili kao gosti 3:2 Bajern u Minhenu u prvom meču četvrfinala Lige šampiona. Bila je ovo repriza prošlogodišnjeg meča za trofej i mala osveta Pariažana. Naravno, za potpunu je potrebno da i posle revanša 13. aprila odbrane prednost.

KOŠARKAŠKI SPEKTAKL 17. APRILA U NIŠU – STEFAN JOVIĆ BIRA MLADE TALENTE!

BOLNI UDARCI NA DERBIJU: Suma kolenom udario Sanoga, a on posle nagazio Obradovića (VIDEO)

MIRKO JE ZVEZDIN LIDER: Vidite SNIMAK kako je Ivanić matirao Stojkovića! A Kanga ušao - i ODMAH asistencija

PSŽ je sjajno otvorio meč. Nisu bili bolji na terenu, ali preko Mbapea i Markonjisa su u 28. minutu vodili sa 2:0

Ipak, do poluvremena su domaći preko Čupo-Motinga ublažili rezultat i u nastavak su ušli sa željom da se potpuno vrate.

U 60. minutu usledio je odličan centaršut Kimiha iz slobodnog udarca sa desne strane, a potom i Milerov trzaj glavom za potpuni povratak Bajerna, 2:2.

Ipak, Kilijan Mbape je pokazao zašto je jedan od najboljih i najskupljih igrača na svetu. Imao"1 na 1" sa Boatengom, šutirao mu kroz noge, a lopta je završila u bližem uglu Nojera. Gol za špice.

Imali su domaćini mnogo prilika, ali gosti su uspeli da odbrane prednost i kao favoriri ulaze u revanš u kojem Bavarci moraju da postignu barem dva gola (naravno bez primljenog) ukoliko žele da prođu dalje.

U poslednjem četvrfinalnom susretu Čelsi je kao gost slavio sa 2:0 protiv Porta. Portugalski tim je napravio možda i najveće iznenađenje prethodne faze takmičenja, izbacivši torinski Juventus, ali sada će teško da ponove to.

Strelci za Čelsi su Maunt (32.minut) i Čilvel u 85. Revanš u Londonu se igra un utorak 13. aprila.