LIGA ŠAMPIONA: Blickrig Bajerna u Londonu, Napulj je goreo, ali nije bilo pobednika (VIDEO)

25.02.2020. 22:57
FK Bajern
FK Bajern / Izvor: Reuters
Zanimljvi mečevi u Engleskoj i Italiji.

Fudbaleri Bajerna uradili su veliki posao i gotovo osigurali plasaman u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su sa 3:0 savladali Čelsi u sred Londona i obezbedili veliku zalihu pred revanš u Minhenu. Za razliku od Londona, u Napulju je posle meča sve ostalo otvoreno pošto su Napoli i Barelona remizirali.

JOVIĆEV UGOVOR POD LUPOM: Španci ISTRAGOM obuhvatili i bivšeg igrača Partizana

NEĆETE VEROVATI: Džejmi Karager UDARIO na navijače, OVO je razlog!

PRED MEČ LIONA I JUVENTUSA: Ministar zdravlja Francuske ŠOKIRAO!

Čelsi je u Ligi šampiona protiv timova iz Nemačke do večeras imao šest pobeda i tri remija, ali jubilarni 10. meč u kojem je protivnik bio Bajern na Stamford Bridžu neće pamtiti po dobrom. Činilo se da Čelsi ima rešenje za Bajern na pošto je posle prvih 45 minuta rezultat bio 0:0, a Plavci uspeli da izdrže nalete nemačkog šampiona. Koman je zapretio u 11. minutu, ali je njegov pokušaj završio pored gola da bi pet minuta kasnije Kabaljero zaustavio udarac Levandovskog. Dao je Bajern 15 minuta predaha odbrani Čelsija, a onda je Miler u 30. minutu šutirao pored stative, a pet minuta kasnije pogodio i prečku što je bila i najbolja prilika za Bajern. Jedinu pravu šansu za Čelsi propustio je Markos Alonso u 43. mintu, tačnije Nojer je odbranio njegov šut.

Pravi blickrig zadesio je Čelsi ubrzo po nastavku meča. U 51. minutu Levandovski je uposlio Serža Gnabrija, a ovom nije bilo teško da pogodi i dovede Bjern u vođstvo. Samo tri minuta kasnije isti akteri sa istim ihodom - Levandovski je asistirao, a Gnabri dupirao prednost Bavaraca. Imao je Gnabri odličnu priliku i u 59. minutu za het-trik, ali je šutirao malo preko gola. Visio je treći gol u vazduhu, a Levandovskom je stigla nagrada za dve asistencije pošto je pogodio posle dodavanja Dejvisa i povećao prednost Bajerna na 3:0. Bio je to kraj za Plavce, a na sve to Čelsi je meč završio sa igračem manje pošto je isključen Markos Alonso u 83. minutu.

Po ko zna koji put ove sezone Barselona je imala posed lopte, ali ponovo to nisu pratile šanse. Katalonci su čak morali i da jure zaostatak za domaćinom koji se hrabro suprotstavio favorizovanim gostima i imao priliku ivše da stigne do trijumfa. U prvih 45 minut posed je bi osve što je Barseoan imala. Ni jedna jedina prava šansa za Katalonce koje čak ni mesi nije mogao da razmrda jer se Napoli odlično branio. Zato su Napolitanci u 30. minutu uspeli da dođu do vođsva posle odličnog šuta Mertensa koji je majstorski savladao Ter Štegena i postigao 121. gol za Napoli i tako se izjednačio na prvom mestu liste najbojlih strelaca u istoriji Napolitanaca sa Marekom Hamšikom. Imao je Napoli priliku preko Insinjea da duplira prednost u 43. minutu, ali je njegov šut otišao pored gola.

Nepunih 15 minuta po nastaku meča Barselona je stigla do izjednačenja. Semedo je odlino uposlio Grizmana, a Francuz savladao Ospinu. Samo šest minuta kasnije Hoze Kaljehon imao je odličnu priliku, ali je Ter Štegen uspeo da odbrani njegov šut. Ispostavilo se da je remi i konačan rezultat, a zbog toga definitvno Barselona može da bude zadovoljnija iako je u završnici ostala bez Artura Vidala koji je isključen zbog drugog žutog kartona.

NAJBOLJI TRENER NA SVETU: Posle statusa Jovića, ZIDAN ŠOKIRAO izjavom!

NIJE SAMO BORJAN: Nemci zagrizli za NAPADAČA!

ZATO JE JEDAN OD NAJPLAĆENIJIH: EVO šta je NATHO uradio na treningu Partizana! (VIDEO)