LIGA ŠAMPIONA: Čarolija Tadića u spektaklularnom meču, Junajted preživeo u Madridu

23.02.2022. 22:58
Dušan Tadić
Dušan Tadić / Izvor: Profimedia
Fantastčno veče.

Fudbaleri Ajaksa odigrali su nerešeno (2:2) na gostovanju Benfiki u Lisabonu, u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona, dok je u istoj fazi Atletiko Madrid na svom terenu remizirao sa Mančester junajtedom (1:1).

MAJSTORIJOM UTIŠAO LISABON: Fantastičan pogodak Dušana Tadića i to DESNOM nogom (VIDEO)

POKLONITE SE KRALJU: Aleksandar Mitrović je REKORDER Čempionšipa i nema nameru da stane (FOTO)

Tim iz Holandije poveo je spektakularnim pogotkom Dušana Tadića u 18. minutu meča. Benfika je izjednačila autogolom Halera, a isti igrač je potom doneo novo vođstvo Kopljanicima.

Bio je ovo spektakularan susret, prepun šansi i kreativnih poteza, ali ga je obeležio i niz sudijskih grešaka. Konačan rezultat postigao je Jaremčuk u 72. minutu, posle kompenzacije koju je narpavio arbitar Slavko Vinčić.

U drugom meču, Atletiko iz Madrida nije uspeo da dobru partiju kruniše pobedom. Povele su Jorgandžije još u sedmom minutu prelepim golom glavom Feliksa, a za nerešen rezultat pobrinuo se tinejdžer Crvenih đavola, Elanga, deset minuta pre kraja susreta.

Ovim mečevima kompletirani su prvi susreti osmine finala najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Najnovije vesti iz sveta fudbala možete naći OVDE.