LIGA ŠAMPIONA: Čelsi i Sevilja u sudijskoj nadoknadi do osmine finala (VIDEO)

24.11.2020. 21:42
FK Čelsi
FK Čelsi / Izvor: Reuters
Sve je poznato u grupi E.

Prve utakmice od 19 časova u 4. kolu Lige šampiona bili su mečevi iz grupe E gde su Čelsi i Sevilja kao gosti stigli do pobede i tri boda u sudijskoj nadoknadi i tako već obezbedili plasman u osminu finala elitngo takmičenja.

Bonus stiže na kućnu adresu - U Meridianu agenti rade i posle 18h

HAOS U ŠALKEU: Drakonske KAZNE za vinovnike INCIDENTA! Jedan je IZBAČEN!

FRKA U LACIJU: Sergej OSTAO bez PLATE! Vezista žestoko OPLEO po NJEMU - pala PROZIVKA!

Čelsiju je pobedu doneo Olivije Žiru u 91. minutu kada je već izgledalo da će meč biti završen nerešenim rezultatom, a Plavci su na ovom meču išli od sjaja do očaja i nazad. Bolji je bio Čelsi toko celog meča, ali nije to na vreme materjalizovao donekel i zahvaljujući Timo Verneru koji je promašio tri odlične šanse, a upravo je njegov poslednji špromašaj ispravio Žiru. Verner je već u četvrtom minutu promašio neverovatnu šansu, da bi u u 22. minutu Kalum Hadson Odoi dovelo goste u vođstvo. Ren je pretio preko Da Silve u prvom i Girasija i Namsija u drugom poluvremenu, ali je Mendi sve te udarce ukrotio. Ipak u 85. minutu nije mogao ništa posle udarca Girasija glavom, da bi šest minuta kasnije Žiru ipak doneo pobedu Člesiju.

U Krasnodaru je scenario bio sličan kao u Francuskoj, ali su Andalužani duže trenirali živce svojim navijačima pošto je Munir El Hadadi pogodio za pobedu u 95. minutu, a čitav meč je u igri proveo i reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj. Gosti iz Španije su brzo stigli do vođstva, već u četvrtom minutu kada je povratnik iz Barselone Ivan Rakitić sa neki 16, 17 metara odlično šutirao u sam ćošak i golman domaćina je bio nemoćan. Do velikog odmora nije bilo n mgo uzbuđenja, tek po jedan pokušaj oba tima. Početkom drugog poluvremena Gudelj je naprvio veliku grešku i omogućio Kabeli odličnu priliku, ali je Kunde uz pomoć stative zaustavio njegov pokušaj. De Jong je u 55. minutu iz voleja promašio sa pet metara i Sevilju je minut kasnije stigla kazna pošto je Vanderson pogodio za 1:1. Umesto da napadne, Krasnodaer do kraja meča više nije stvorio priliku za gol, dok je Sevilja pretila i to joj se i isplatilo preko Munira El Hadadija u poslednjim trenucima meča