LIGA ŠAMPIONA: Častan oproštaj ZVEZDE od Evrope. PSŽ pobedom rezervisao prvo mesto, GOBELJIĆ zapalio Marakanu! (VIDEO+FOTO)

11.12.2018. 20:27
Marko Gobeljić
Marko Gobeljić / Izvor: MN Press
Fantastičan spektakl na našem najvećem stadionu!

Fudbaleri Crvene zvezde oprostili su se od učešća u Ligi šampiona ove godine porazom na prepunoj Marakani od PSŽ-a sa 4:1. Parižani su bili bolji rival tokom prvog dela i sa dva gola došli do ispostaviće se nedostižne prednosti. U nastavku meča Gobeljić je golom dao nadu crveno-belima, međutim, gol Markinjosa u samom finišu duela rešio je sve dileme oko pobednika ove utakmice, da bi Mbape u samom finišu golom krunisao trijumf Parižana. Francuzi su kao prvoplasirani otiščli u narednu fazu elitnog takmičenja, dok je Liverpul trijumfom nad Napolije kod kuće rezervisao mesto u narednoj rundi. Napolitanci će sa treće poziciji nastaviti takmičenje u Ligi Evrope, dok su se izabranici Vladana Milojevića oprostili od učešća u Evrope ove godine.

LUDILO ISPRED MARAKANE: Igrači PSŽ-a su ostali u ŠOKU posle DOBRODOŠLICE Delija! (VIDEO)

PRVI PUT NA MARAKANI: Delije će OVO prvi put videti na svom omiljenom stadionu (FOTO)

KRAJ MEČA!

90+1. minut: Novi gol gostiju. Mbape je zatresao mrežu Borjana i povisio na 4:1 u samom finišu.

88. minut: Poslednji minuti meča na Marakani. Francuzi su na korak od trijumfa i plasmana u sledeću fazu.

81. minut: Udarac Kavanija zamalo pored gola Borjana... Ostaje 3:1.

75. minut: Još 15 minuta do kraja meča. PSŽ je blizu trijumfa...

73. minut: PSŽ je poveo sa 3:1! Di Marija je centrirao, a Markinjos glavom zakucao loptu u mrežu.

69. minut: Jovančić je sa samo šet metara glavom šutirao neprecizno preko gola, iako je bio usamljen u skoku. Velika šteta...

68. minut: Još jednom je Marin promešao odbranu Svetaca... Nije uspeo da zada poslednji udarac. Ostaje 1:2.

67. minut: Nova prilika za goste. Odlično ubacivanje Di marije iskoristio je Kavani, međutim, udarac glavom je završio zamalo iznad prečke.

60. minut: Lepa prilika na drugoj strani za PSŽ! Borjan je intervenisao u stilu rukometnog golmana...

55. minut: 2:1! Gobeljićććć! Marin je ubacio loptu u kazneni prostor Parižana, posle koga je Gobeljić sjanim udarcem zatresao mrežu Bufona.

54. minut: Neverovatan pritisak Zvezde! Marin je izbacio nekoliko igrača PSŽ-a, međutim Ben nije uspeo da sa pet metara stigne loptu i smesti je u mrežu PSŽ-a!

53. minut: Bolja igra crveno-belih u nastavku meča. Ofanzivniji pristup izabranika Vladana Milojevića posle koga su imali nekoliko konkretnih napada. Ben je šutirao tik pored stative glavom posle ubacivanja Stojkovića. Velika šteta...

51. minut: Zanimljiva akcija Crvene zvezde i šansa za Marina, međutim, Nemac nije uspeo da iskosa pogodi mrežu Parižana. Ostaje 0:2.

49. minut: Strahovit sudar Simića i Kimbembea... Igrač PSŽ-a je kolenom naleteo na Zvezdinog vezistu.

46. minut: Bez izmena na startu drugog poluvremena.

KRAJ PRVOG DELA!

42. minut: Umalo da gosti povedu sa 3:0... Međutim , Mbape je promašio stopostotnu šansu...

39. minut: Francuzi poveli sa 2:0! Nejmar je strelac! Brazilac je posle sjajnog prodora nanizao nekoliko Zvezdinih igrača i zatim rutinski savladao istrčalog Borjana.

37. minut: Period mirnije igre na Marakani u kojoj PSŽ suvereno ćuva loptu u svojim nogama. Zvezda sa druge strane ne želi da rizikuje, trener Vladan Milojević želi strpljivu igru u defanzivi.

30. minut: Bolja igra gostiju i nova prilika... Di Marija je ponovo bio u šansi, ali nije uspeo da loptu smesti u Zvezdin gol.

26. minut: Rasplamsala se borba na Marakani. Čaušić i Nejmar su imali sukob na sredini terena, ali je na kraju sve prošlo bez većeg incidenta.

Nejmar i Milan Pavkov
Nejmar i Milan Pavkov / Izvor: MN Press

23. minut: Udarac Di Marije iz daljine, međutim, Borjan je bio na mestu.

20. minut: Zvezda je pokušala da iz jednog slobodnog udarca ugrozi gol gostiju, ali je centaršut koji je izveo Marin došao samo do živog zida.

15. minut: Nova šansa za goste! Lepa akcija koju Kavani nije uspeo da kruniše golom, pošto ga je Stojković blokirao.

12. minut: Zvezda je uzvratila preko Bena, ali je udarac Zvezdinog napadača završio van gola PSŽ-a.

9. minut: PSŽ je poveo 1:0! Pavkov je bio oboren na sredini terena, međutim sudija nije svirao prekršaj... Usledila je brza kontra Parižana koju je započeo Mbape i na vreme uposlio Kavanija. Urugvajac je sa dva metra zatresao praznu mrežu.

7. minut: Pritisak PSŽ-a, međutim, Zvezdina odbrana deluje sigurno od starta meča.

Delije - koreografija
Delije - koreografija / Izvor: Srbija Danas

3. minut: Terenska inicijativa gostiju i prva zanimljiva situaciju u kaznenom prostoru Zvezde. Mbape je iscenirao pad, pa je glavni arbitar samo odmahnuo rukama.

1. minut: Sitan vez fudbalera PSŽ-a i korner odmah na startu utakmice, ali je Verati loše izveo udarac iz ugla.

Nezapamćena atmosfera na Marakani. Prelepa koreografija koja je ulepšala fudbalski ambijent, a meč je konačno počeo!

MEČ JE POČEO!

CRVENA ZVEZDA - PSŽ 1:4

STADION: Rajko Mitić

SUDIJA: Vilijam Kolum (Škotska)

STRELCI: Gobeljić - Kavani 9, Nejmar 39, Markinjos 75. minut, Mbape 90+1.

KARTONI: Pavkov, Stojković, Gobeljić - Kerer, Bernat.

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Stojković, Degenek, Rodić - Čaušić, Jovančić, Ben, Marin (Joveljić 86. minut), Simić (Ebisilio 72. minut)- Pavkov (Boaći 72. minut).

PSŽ:  Bufon - Kerer, Tijago Silva, Kimpembe, Bernat - Di Marija (Draksler 88. minut), Verati (Rabio 83. minut), Markinjos, Nejmar - Mbape, Kavani.