KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA: Ben i Krstičić u finišu SRUŠILI bunker Letonaca (VIDEO+FOTO)

17.07.2018. 20:10
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Meč odigran pred 23.868 gledalaca.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartaks u revanšu prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona 2:0, golovima El Fardu Bena i Nenada Krstičića i posle remija bez golova u Rigi, izborili plasman u drugu rundu na megdan Suduvi iz Marijampolja.

KRATKA ISTORIJA NAVIJANJA: Kako su Srbi postali fudbalski fanatici

Tomić ima VELIKU želju, sa tim igračem je već sarađivao (FOTO)

DELIJE U TRANSU: Evo kako je Đenka pozdravio povratak Cirbesa u Zvezdu!

Krenuli su ofanzivno izabranici Vladana Milojevića od starta i brzo nametnuli svoj stil igre. Odluka trenera srpskog prvaka da na teren od prvog minuta pošalje Lorenca Ebisilija, umesto povređenog Nikole Stojiljkovića, sa najisturenijim Benom, pokazala se izuzetno uspešna pošto je Holanđanin predstavljao konstantnu opasnost po odbranu Spartaksa.

Do poluvremena srpski šampion, međutim, nije uspeo da pronađe put do mreže gostiju. Tri pokušaja Nemanje Milića, dva Bena i Ebisilija... samo su izazivali nervozu na tribinama stadiona „Rajko Mitić“.

U nastavku su, crveno-beli nastavili da konstantno stvaraju šanse, da bi tek u finišu meča uspeli da slome otpor Letonaca i opravdaju ulogu favorita.

Kako je meč tekao iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

TOK MEČA:

KRAJ UTAKMICE.

90. minut - tek što je ušao Jovančić je mogao da se upiše u strelce. Posle dodavanja Melega njegov šut je odbranio golman gostiju.

Zvezda rutinski odrađuje posao.

84. minut - izmena u timu domaćina, umesto Radonjića na terenu je Dušan Jovančić.

82. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Zvezda vodi 2:0!!!! Ben je odlično prošao i poslao loptu u šesnaesterac, gde se najbolje snašao Nenad Krstičić i efektno petom poslao loptu u gol.

80. minut - žuti karton za Agirea posle manjih čarki sa Borjanom, opomenut je i golman Zvezde.

78. minut - GOOOOOOOOOOOOOL!!!! Vodi Zvezda. Ben je strelac posle kornera, Pavkov je bio najviši i glavom spustio loptu napadaču crveno-belih koji je nadmudrio odbranu Spartaksa i probio bedem Letonaca - 1:0.

77. minut - Odlična šansa za Zvezdu. Radonjić se našao u idealnoj prilici, ušao u šesnaesterac, ali klizećim startom Friemanis je otklonio opasnost.

76. minut - žuti karton za Kobzara.

75. minut - novi ubačaj u kazneni prostor Spartaksa od strane Rodića, siguran je bio Neruglas.

73. minut - Korner za Spartaks završen je odličnom intervencijom Zvezdine odbrane.

72. minut - Izmena u Zvezdi. Izašao je Ebisilio na terenu je Meleg.

70. minut - ponovo je Filip Stojković bio opasnost po Letonce, prihvatio je loptu na suprotnoj strani i u punom trku šutirao neprecizno daleko od gola.

69. minut - novi centaršut Stojkovića koji je po ko zna koji put završio bezuspešno i u rukama golmana Spartaksa.

64. minut - STATIVA! Radonjić je imao sjajnu priliku da postigne gol, tukao je po zemlji i kada su svi videli loptu u mreži, od stative se odbila u polje. Najbolja šansa za Crvenu zvezdi da povede.

63. minut - požuteo je i Honorato iz Spartaksa

61. minut - Sreća je bila na strani domaćina, neočekivano se Spartaksu ukazala prilika, nespretno su u šesnaestercu odreagovali defanzivci Zvezde, međutim, na kraju su uspeli da iznesu loptu.

58. minut - Centaršut Stojkovića izbio je golman Nerulgas. Promena u Zvezdi, umesto Milića na terenu je Milan Pavkov.

55. minut - Evo i šanse za Spartaks, tačnije za Svarupsa. Drugi udarac ka Brojanu mogao je da bude koban po domaćina, ali se napadač Letonaca nije proslavio šutiravši pored stative.

53. minut - Korner za Zvezdu u skoku je najviši bio Vujadin Savić i neprecizno iz blizine šutirao glavom.

Ubrzo zatim Radonjić je probao solo-prodorom ali je zaustavljen.

50. minut - Faul Kosorića nad Jovičićem koji je bio u naletu. Bivši igrač Partizana je dobio prvu javnu opomenu na utakmici. Prekšaj je izveo Ben, ali se Rodić nije sporazumeo sa napadačem srpskog šampiona.

49. minut - menja spartaks. Ulazi Denis Davidov umesto Aleksisa Višnjakovsa.

48. minut - Oduzeli su igrači Zvezde loptu i izborili se za novi napad. Degenekova dijagonala ka Stojkoviću završila se centaršutem beka srpskog šampiona, koji je na kraju izblokiran.

46. minut - Odmah na startu drugog dela uzbuđenja, centaršut Rodića po zemlji sa boka nije ispratio Ben i nova šansa za crveno-bele je propala.

Utakmici prisustvuje 23.868 gledalaca.

POČELO JE DRUGO POLUVREME.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

Igraće se još minut nadoknade u prvom poluvremenu.

44. minut - prvi korner za Spartaks nije doneo promenu rezultata. U nastavku nepovezana akcija Zvezde, lopta je pobegla Radonjiću...

42. minut - dodavanje Ebisilija i Rodića, bek Zvezde je prošao i centrirao, a odbrana Spartaksa otklonila i ovu opasnost.

39. minut - faul nad Ebisilijom na ivici kaznenog prostora. Loptu je uzeo Ben i tukao u ugao po zemlji, ipak, golman gostiju je izašao kao pobednik.

37. minut - Opet Milić u sledećoj akciji, izborio se za šut sa 16 metara, pravo u čuvara mreže Spartaksa. Ni prodor Radonjića i centaršut po zemlji nije doneo promenu rezultata, Letonci sigurno odolevaju.

36. minut - Preti i Spartaks, ali se Borjan pravovremenim istrčavanjem nije dao iznenaditi.

35. minut - Još jedna šansa za Nemanju Milića, druga na meču! Možda i najbolja, udarcem glavom pokušao je da savlada odbranu Spartaksa, međutim, golman Nerugals je sjajno odreagovao i izbio u korner. U nastavku akcije gosti su se odbranili.

32. minut - Kakva prilika za Ebisilija! Milić mu je spustio loptu glavom, ali se novajlija iz APOEL-a nije snašao i sa 12 metara poslao loptu nebu pod oblake.

28. minut - zvižduci za sudiju iz Turske koji po mišljenju Delija nije svirao prekršaj nad Stojkovićem, a potom je klizeći start beka Zvezde okarakterisao istim ali u korist Letonaca.

27. minut - Uzvratio je Ben na drugoj strani, posle dobre akcije crveno-belih šut reprezentativca Komora završio je iznad prečke.

25. minut - Evo šanse za Letonce, Malejev je mogao da donese vođstvo gostima, ali je bio neprecizan u završnici.

23. minut - Oštar udarac Ebisilija sa 18 metara prohujao je pored desne stative.

21. minut - Pokušao je Kosorić da udarcem iz velike dalje iznenadi Borjana, lopta je otišla preko gola.

17. minut - Ben je zahvatio dobro loptu posle ubačaja sa boka, ali i šutirao iz okreta pravo u golmana Spartaksa.

13. minut - Već u sledećem napadu ponovo je Milić pokušao udarcem iz daljine, koji je bio veoma neprecizan.

12. minut - ZICER: prodor i centaršut Bena je izblokiran, pa je Zvezda iz trećeg kornera stvorila najbolju šansu. Ebisilio je centrirao, a Milić glavom sa četiri metra prebacio prečku.

8. minut - Posle ubačene lopte Ebisilija iz centaršuta, Milić je u šesnaestercu bio povučen okd strane Brazilca Honorata iz dobre pozicije, ali se sudija Ulusoj nije oglasio i dobra prilika za Milojevićev tim je propala.

6. minut - prvi šut crveno-belih ka golu Letonaca, Radonjić je pokušao u šesnaestercu iz kolena i poslao loptu daleko od cilja.

5. minut - problemi za Degeneka, ali je brzo ispravio svoju grešku.

4. minut - dobro je centrirao Radonjić, međutim, Letonci su se odbranili.

2. minut - Gosti su prvi zapretili, Borjan je bio prinuđen da interveniše, ali bez većih opasnosti po domaćina.