LIGA ŠAMPIONA: Doskorašnji amater je HEROJ Milana, Siti preokrenuo Svece

24.11.2021. 22:57
Žunior Mesijas
Žunior Mesijas / Izvor: Reuters
Poslednji mečevi petog kola.

Fudbaleri Mančester sitija savladali su PSŽ 2:1, dok je Milan slavio protiv Atletiko Madrida 0:1.

LIGA ŠAMPIONA: Kopljanici vole preokrete, Džekov BLICKRIG pogurao Inter

NOVE MUKE ZA BAJERN: Iskusni napadač pozitivan na koronu

SPALETI ODBIO DA SE RUKUJE SA VITORIJOM: Umesto pozdrava sa protivničkim trenerom, OTIŠAO u tunel (VIDEO)

U derbiju večeri između Mančester sitija i PSŽ, posle neefikasnih prvih 45 minuta, u nastavku je viđena goleada. Domaći tim je bio bolji protivnik u prvom delu, ali su do prednosti došli Sveci u 50. minutu preko Kilijana Mbapea.

Nisu Građani prestajali sa napadima i nagrada je stigla u 63. minutu. Sterling je na asistenciju Žesusa poravnao. Potpuni preokret je doneo upravo Brazilac 14 minuta pre kraja.

Lajpcig je bez problema slavio na gostovanju Brižu (0:5). Sve su Bikovi rešili u prvom poluvremenu, kada su postigli čak četiri gola. Strelci su bili Nkunku, Forsberg x2, Andre Silva. Nkunku je u završnici meča potvrdio pobedu.

Fudbaleri Milana u utakmici u kojoj su imali imperativ pobede uspeli su da dođu do neverovatnog trijumfa nad Ateltikom. A junak Rosonera je Žunior Mesias, igrač koji do pre nekoliko godina nije bio profesionalac. Odličan centaršut Kesija, a rezervisti je preostalo samo da se pokloni i zakuca loptu u mrežu u 87. minutu meča.

Liverpul je u meču koji za njih nije imao rezultatski značaj bio bolji od svoje stare mušterije, Porta. Crveni su golovima Alkantare i Salaha (2:0) osvojili i 15 bod u ovogodišnjem takmičenju.

U poslednjem kolu su sve tri ekipe u igri za prolaz sa druge pozicije, sem Liverpula (koji je obezbedio prvo mesto).

Fudbaleri Dortmunda su ponovo razočarali svoje navijače. U meču koji im je bio ključan odigrali su ispod svakog nivoa. Tu nemoć je iskoristio odlični Sporting i slavio sa 3:1.

Pitanje pobednika je rešeno u prvih 45 minuta kada je Pedro Goncalves pogodio u 30. i 39. minutu. Pobedu je overio Pedro Poro u 80. minutu. Malen je samo ublažio poraz žuto-crnih u 93. minutu.

Ovo je bila direktna borba za drugo mesto, a posle ovog meča portugalski tim je u prednosti zbog pobede nad rivalom sa većom razlikom i tako je obezbedio nokaut fazu Lige šampiona.

Ajaks je rezervisao prvo mesto i pre pobede nad Bešiktašom u Istanbulu (2:1).

Real Madrid je u grupi D uspeo da se revanšira Šerifu za šokantni poraz od Moldavaca u Španiji (2:1).

Vođstvo Galaktikosima je doneo Alaba u 30. minutu. Kros je duplirao prednost u nadoknadi prvog dela igre. Sjajno je Nemac plasirao loptu, koja je od prečke završila u golu Atanasiadisa. Benzema je u 56. minutu postigao još jedan pogodak za Bele.

Inter je ranije tokom večeri pobedio Šahtjor 2:0.

Real i Inter su obezbedili osminu finala, a ko će sa koje pozicije u nokaut fazu odlučiće u međusobnom duelu u Madridu.

Šerif je treći i igraće u Ligi Evrope na proleće.