LIGA ŠAMPIONA: Građani DEKLASIRALI Bazel, šta je propustio Juventus, Iguain TRAGIČAR

13.02.2018. 22:35
FK Mančester siti
FK Mančester siti / Izvor: Reuters
Revanši zakazani za 7. mart.

Nastavljeno je i takmičenje u Ligi šampiona. Osminu finala elitinog UEFA takmičenja otvorili su dueli Bazel - Mančester siti i Juventus - Totenhem. U meču u Švajcarskoj neizvesnosti nije bilo, dok je znatno drugačije bilo u Italiji. Građani su slavili sa 4:0, dok je Stara dama u Torinu ispustila prednost od 2:0. Na kraju je bilo 2:2

Ekipa Pepa Gvardiole potvrdila je ulogu favorita već u prvom delu prvog poluvremenu. Već u 23. minutu je bilo 3:0 zahvaljujući golovima Ilkaja Gundogana, Bernarda Silve i Serhija Silve. Svoj novi pogodak, za konačnih 4:0 dao je Gundogan.

KAKO IH SAMO NIJE SRAMOTA: UEFA nije dozvolila minut ćutanja za Glogovca na Marakani! (FOTO)

NOVI IZAZOV: Đurđić prelazi u Hamarbi

Na "Juventus areni", već u devetom minutu je bilo 2:0 za domaćina, a golove je dao Gonzalo Iguain. U 35. minutu, Hari Kejn je smanjio na 2:1, pa se na odmor otišlo sa tim rezultatom, s tim da treba reći da je u sudijskoj nadoknadi Iguain propustio priliku sa bele tačke. Pevci se nisu predavali, pa je u 72. minutu Kristijan Eriksen pogodio iz slobodnog udarca.

Takođe, Kejn je izjednačio rekord Stivena Džerarda. Legenda Liverpula je u sezoni 2008/09 dala sedam pogodaka, a Kejn je postao drugi Englez kome je uspelo da toliko pogodaka postigne u Ligi šampiona.