LIGA ŠAMPIONA: Kopljanici vole preokrete, Džekov BLICKRIG pogurao Inter

24.11.2021. 20:43
Edin Džeko
Edin Džeko / Izvor: Reuters
Mečevi petog kola.

Fudbaleri Ajaksa savladali su Bešiktaš u Istanbulu (2:1), dok je Inter bio bolji od Šahtjora, 2:0.

SPALETI ODBIO DA SE RUKUJE SA VITORIJOM: Umesto pozdrava sa protivničkim trenerom, OTIŠAO u tunel (VIDEO)

VELIKA REVOLUCIJA U FUDBALU: Izmena pravila po uzoru na Superboul

RONALDINJO PONOVO IZA BRAVE? Ovog puta razlog je BIVŠA DEVOJKA (FOTO)

U Turskoj je odigrana utakmica između prvog i poslednjeg u grupi C Lige šampiona i gosti iz Amsterdama su posle preokreta opravdali ulogu favorita.

Poveo je Bešiktaš golom iz penala u 22. minutu. Posle kornera došlo je do igranja rukom u šesnaestercu Ajaksa, a sudija Peljto je posle pregledavanja VAR snimka dosudio najstrožu kaznu. Siguran je bio Gezal.

U drugom poluvremenu u igru je ušao prvi napadač Kopljanika Sebastijan Ale i golovima u 54. i 69. minutu doneo preokret i nova tri boda svojoj ekipi.

Tim Erika Ten Haga je tako drugi put uzastopno posle zaostatka na poluvremenu uspeo da dođe do trijumfa (Dortmund, 1:3).

Za ekipu Ajaksa čitav meč je odigrao srpski reprezentativac Dušan Tadić.

Inter je u grupi D savladao Šahtjor i popeo se na prvo mesto.

Veliki broj šansi su propustili izabranici trenera Inzagija u prvom poluvremenu, Prednjačili su Barela i Džeko, čak je i Perišiću poništen gol zbog ofsajda.

Ipak u nastavku je bosanski reprezentativac Edin Džeko pogocima u 62 i 67 minutu prelomio žilave Ukrajince.

Najnovije vesti iz fudbala pročitajte OVDE.

Pogledajte kako izgleda Katrina Maria, poznata navijačica Mančester junajteda.