LIGA ŠAMPIONA: Jedan Ronaldo nedovoljan za Lion, Juventus "izneverio" Zvezdu

07.08.2020. 22:56 23:48
Kristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldo / Izvor: Foto: Tanjug/AP
Drama u Torinu.

Lion je eliminisao Juventus u osmini finala Lige šampiona. Prvak Italije slavio je u revanšu u Torinu rezultatom 2:1 (1:1), ali je klub iz Francuske izborio plasman među osam najboljih timova Evrope zbog gola  postignutog u gostima. Prolazak Liona u četvrtfinale znači i da će prvak Srbije Crvena zvezda kvalifikacije za Ligu šampiona početi od prvog kola, a ne od druge runde. Crveno-belima je bio potreban uspeh Juventusa i Barselone u dvomečevima sa Lionom i Napolijem, kako bi preskočili uvodnu rundu kvalifikacija za elitno takmičenje.

STANKOVIĆ OTVORIO DUŠU: Biće još pojačanja! Ova dva majstora su velike želje Zvezde

LEONARDO SVE BLIŽI HUMSKOJ: Ljubimac juga je OVO poručio Grobarima (VIDEO)

TRAMPA KOJA TRESE SERIJU A: Nikola Milenković oblači dres italijanskog velikana (FOTO)

Lion je šokirao domaćina već na početku utakmice. Memfis Depaj je realizovao jedanaesterac u 12. minutu, ali je Kristijano Ronaldo uzvratio sa "istog mesta" do odlaska na veliki odmor. Portugalac je dao gol iz penala u 43. minutu i vratio neizvesnost.

Bljesak Ronalda u 60. minutu najavio je dramu. Napadač "stare dame" je odapeo praćku levom nogom sa 20-ak metara i doneo preokret, 2:1.

Juventus je pokušavao da stigne do trećeg pogotka, ali nije uspeo da još jednom pronađe put do mreže Antonija Lopeza.

Rival Liona u četvrtfinalu biće Mančester siti koji je izbacio Real Madrid (pročitajte OVDE).

Liga šampiona, revanši osmine finala

Juventus – Lion 2:1 (prvi meč 0:1)

(Ronaldo 43p, 60 – Depaj 12p)

Mančester siti – Real Madrid 2:1 (2:1)

(Sterling 9, Gabrijel Žezus 68 - Benzmea 28)

Subota

Barsleona – Napoli 21.00 (1:1)

Bajern – Čelsi 21.00 (3:0)

Atletiko Madrid, Atalanta, PSŽ i Lajpcig već su izborili plasman u četvrtfinale Lige šampiona pre pandemije korona virusa.

Pogledajte kako izgleda ruska fudbalerka Ksenija Kovalenko.

VEĆ OVOG LETA: Mesi se SELI na ČIZMU, evo zbog čega NAPUŠTA Barselonu (FOTO)

DŽEKO RAZOČARAN: Pojeli su nas, trebali smo da igramo PREKO MENE!

MIJATOVIĆ OTKRIO SUDBINU LUKE JOVIĆA: Bernabeu mu je sve dalji!

ZVEZDA I PARTIZAN U PROBLEMU: Ljuti RIVAL sve jači - iz Rusije stiglo STRAŠNO pojačanje!