LIGA ŠAMPIONA: Lajpcig iznenadio Atletiko, Nemci ispisali istoriju!

13.08.2020. 23:02
lapjcig
lapjcig / Izvor: Reuters
Veliki uspeh crveno-belih.

Fudbaleri Lajpciga plasirali su se u polufinale Lige šampiona nakon što su savladali Altetiko iz Madrida sa 2:1 (0:0).

PREDSTAVIO SE NA MAESTRALAN NAČIN: Gaćinović petom zatresao mrežu rivala i najavio da će biti veliko pojačanje Hofenhajma (VIDEO)

KORONA JE PROŠLOST: Srbin spreman za utakmicu karijere!

NOVI NAPADAČ BIĆE ITALIJAN: Dok Makeda i Pao odugovlače, Zvezdi ponuđen strelac više od 100 golova! (VIDEO)

Utakmica je počela  oprezno sa obe strane, tek po neka polušansa, Nemci su bili konkretniji ali mreža Jana Oblaka je mirovala.

Za prilično dosadno prvo poluvreme fudbaleri su se iskupili u drugom. Znatno brža igra i pregršt šansi obeležili su nastavak utakmice. Prvi pogodak viđen je u 50 minutu. Marsel Sabicer je sjajno centrirao, a Dani Olmo loptu zahvatio glavom i prevario slovenačkog golmana. Ovo kao da je probudilo Atletko i izabranici Dijega Simeonea su počeli da igraju kako znaju i umeju.

Nagrada za trud stigla je u 71 minut, prekršaj za jedanaesterac skrivio je Lukas Klosterman, a precizan sa bele tačke bio je Žoao Feliks.

Konačan rezultat, u 88 minutu postavio je rezervista Tajler Adams. Amerikanac je šutirao sa 20-tak metara, lopta je zakačila Stefana Savića i prevarila Oblaka za konačnih 2:1.

Lajpcigu je ovo prvi plasman u polufinale evropskih takmičenja u istoriji, a za ulazak u  finale boriće se sa PSŽ-om. Utakmica će se igrati 18. avgusta sa početkom od 20 časova.