LIGA ŠAMPIONA: Lajpcig OČERUPAO Pevce, Atalanta ispisala ISTORIJU! Iličićev POKER na Mestalji (VIDEO)

10.03.2020. 22:54 22:54
Josip Iličić
Josip Iličić / Izvor: Reuters
Poznati prvi četvrtfinalisti najelitnijeg takmičenja.

Fudbaleri Lajpciga i Atalante prvi su četvrtfinalisti Lige šampiona. Domaćini su, posle pobeda u prvim mečevima nad Totenhemom i Valensijom, prolazak rutinski potvrdili pred svojim navijačima.

Lajpcig je kod kuće pred više od 40.000 navijača savladao Pevce sa 3:0 i ukupnim rezultatom 4:0 izbacio prošlogodišnjeg finalistu najelitnijeg takmičenja, dok je član Serije "A" i u revanšu pred praznom Mestaljom (zbog epidemije koronavirusa), zahvaljujući četvorostrukom strelcu Josipu Iličiću, savladao Slepe miševe 4:3 i sa konačnih 8:4 "overio" istorijski plasman među osam najboljih klubova Starog kontinenta.

BREŽANČIĆ: Ovako treba da ulazimo u svaku utakmicu

NAVIJAJU ZA ZVEZDU: Jedna južnoamerička država voli crveno-bele! (FOTO)

FRANCUZI ODLUČILI: Prvenstvo bez navijača narednih mesec dana

Odavno se nije desilo da Žoze Murinjo završi misiju u Ligi šampiona, već u osmini finala. Lajpcig je i u revanšu bio bolji od premijerligaša, očitavši fudbalsku lekciju prošlogodišnjem finalisti.

Ako su Bikovi nadigrali Pevce u Londonu, onda se može reći da su im očitali pravu fudbalsku lekciju u Nemačkoj. Posle početnog ispitivanja snaga, već u 10. minutu mreža Totenhema se zatresla: Timo Verner je na ivici šesnaesterca odlično uposlio Sabicera, koji je preciznim šutem pogodio donji levi ugao golmana Ljorisa.

Samo devet minuta kasnije, mreža Pevaca se ponovo zatresla, ali je gol Vernera poništen zbog ofsajda. Što nije priznato napadaču domaćih, potrudio se da ispravi strelac prvog pogotka: Marsel Sabicer je u 21. minutu odlično odreagovao glavom, na centaršut Angelina, i duplirao prednost Lajpciga. Tačnije, potvrdio plasman u četvrtfinale.

Mogli su Murinjovi izabranici do kraja prvog dela da prime još koji gol. Najbliži trećem pogotku, Lajpcig je bio u finišu poluvremena. Najpre se Verner našao sam ispred Ljorisa, ali ga je ovaj pročitao, da bi u poslednjim sekundama prvog dela Patrik Šik primio loptu u kaznenom prostoru i gađao donji ugao, međutim, iskusni čuvar mreže Totenhema ponovo je izašao kao pobednik.

Domaćin je u nastavku rutinski odradio posao i obezbedio ulazak među osam najboljih evropskih klubova, a pobedu Lajpciga potvrdio je Forsberg golom u finišu susreta za konačnih - 3:0.

Atalanta je u Španiju došla sa tri gola prednosti iz prvog meča, a na sablasno praznoj "Mestalji" je prolaz potvrdila već u trećem minutu. Tada je, naime, Diahabi skrivio penal, sudija Hategan pokazao na "belu tačku", da bi Slovenac Josip Iličić nije propustio priliku da posle samo 180 sekundi donese prednost gostujućem timu i postigne prvi od svoja četiri gola u ovom meču!

Nadu Slepim miševima vratio je Gameiro u 21. minutu. Posle dodavanja Pareha, odbrana italijanske ekipe je izblokirala napadača Valensije, lopta mu je ponovo odbila i iz blizine je neometan pogodio za izjednačenje - 1:1.

U finišu prvog poluvremena, opet je Dijahabi bio koban po svoj tim. Igrač Valensije skrivio je novi penal, igrajući rukom u šesnaestercu, pa Iličić nije želeo da propusti novi "poklon" i ponovo dovede Atalantu u vođstvo - 2:1.

Izjednačujućem golu Valensije, prethodila je prečka gostiju iz Bergama. Remo Frojler je silovitim udarcem (50.) uzdrmao gornju konstrukciju, a samo minut kasnije, domaćin je zahvaljujući preciznom centaršutu Toresa i spretnoj reakciji Gameira došao do drugog pogotka - 2:2.

Potpuni rezultatski preokret doneo je Tores u 67. minutu, sjajno lobovavši neopreznog golmana Sportelja za 3:2, da bi posle samo nepunih 60 sekundi Iličić svojim het-trikom izjednačio rezultat treći put na ovoj utakmici - 3:3.

Kada su svi mislili da je tu goleada završena, Iličić je pečat na svoje blistavo veče udario u 82. minutu. Nova majstorija i poduhvat kakav se video na terenima Lige šampiona, ali retko. Na semaforu je pisalo Valensija 3 - Josip Iličić 4.

PSŽ - Borusija Dortmund (prvi meč 1:2).

Pogledajte kako izgleda Jovana Đorđević, supruga fudbalera Filipa Đorđevića.

OSTAJU ILI ODLAZE: Mrkela PROGOVORIO o statusu Tomanea! Ali i o još jednom STRANCU!

DRAMA JE POČELA: Fudbalski savez Srbije odložio dva meča!

NEMA KRAJA MALERIMA: Miloševićevu glavnu UZDANICU čeka mesec dana pauze!

MOŽE IM SE: Real napadača plaća 150 miliona evra, a evo šta će biti sa Lukom Jovićem!

PARTIZAN OSTAJE BEZ PREDNOSTI DOMAĆEG PARKETA?! Evo šta o tome kaže Ostoja Mijailović