8°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

LIGA ŠAMPIONA: Liverpul MOĆAN, Zvezda upisala novi poraz, ali će se pričati i o nemačkom sudiji (FOTO)

24.10.2018. 20:30
FK Liverpul
FK Liverpul / Izvor: Reuters
Sudija je bio Zibert iz Nemačke.

Nenad Radojević
Nenad Radojević / Izvor: SD/ilustracija

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u utakmici 3. kola Lige šampiona. Na "Enfildu", Liverpul je pobedio sa 4:0, a dvostruki strelac je bio Mohamed Salah. Golove su dali i Roberto Firmino i Sadio Mane i sada je Liverpul prvi u grupi, sa šest bodova. Iza su Napoli sa pet i Pari Sen Žermen sa četiri boda (igrali 2:2 u Parizu), dok je Zvezda poslednja samo sa jednim. Nova utakmica u elitnom UEFA takmičenju za crveno-bele je na programu 6. novembra. Tada će na stadion "Rajko Mitić" doći upravo Liverpul.

LIGA ŠAMPIONA: Di Marija spasio PSŽ u Parizu, Milioneri se pigravali sa Simeoneom i Atletikom (VIDEO)

TVITER SE PUŠI! Delije VELIČAJU Borjana, o NJEMU sve NAJGORE, a onda su se umešali GROBARI i nastao je HAOS! (FOTO)

Redsi Jirgena Klopa u meč su ušli kao favoriti, što su i dokazali na terenu. Međutim, mora se spomenuti da je sudija iz Nemačke Danijel Zibert dva puta pokazao na belu tačku (jedan penal realizovan), a odluke su bile diskutabilne. Isto tako, mnogo je bio "lakši" na kartonima kada su u pitanju startovi igrača Zvezde. Domaćinu, posebno Fabinju je često praštao. Ali, kao što je rečeno, to ne može i ne sme da bude opravdanje.

Zvezda je bila veoma dobra u prvih 20-ak minuta, pritiskala, ali je onda usledio "hladan tuš". Firmino je dao gol, a onda je proradila "mašinerija" koja se kasnije nije zaustavljala. Salah je dao gol u najgore moguće vreme po Zvezdu, u 45. minutu, a onda je u 50. minutu dosuđen penal. Start Filipa Stojkovića je okaraktaerisan kao onaj za najstrožu kaznu. Salah je pogodio i tako samo potvrdio nadmoć na terenu. Sadio Mane kasnije nije uspeo da realizuje penal, ali se iskupio u 80. minutu. Mnogo problema zadavao je i Đerdan Šaćiri koji je bio i asistent.

Kompletan utisak je i da je Zvezda bila za nijansu bolja od izdanja na "Parku prinčeva", kada je bilo 6:1. I zbog rezultata, ali i zbog igre. Moraju da se spomenu i odlične intervencije Milana Borjana. Da njega nije bilo na golu, razlika u golovima bi bila veća.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Liverpula i Crvene zvezde igraju utakmicu 3. kola Lige šampiona, na stadionu "Enfild". Dešavanja iz minut, možete da pratite UŽIVO na portalu Srbija Danas

MILOJEVIĆ MORAO DA MENJA: Boaći najistureniji, evo KO MENJA kapitena Savića (SASTAVI)

SRAMOTAN ČIN! Nećete verovati na koji način su navijači Liverpula dočekali Zvezdine igrače (VIDEO)

U prva dva meča, Zvezda je upisala remi sa Napolijem (0:0), i poraz od Pari Sen Žermena - 6:1.

KRAJ UTAKMICE.

90. minut - Staridž šutira, ali Borjan brani.

Na terenu su i Simić i Čaušić.

83. minut - Lalana u kontri, ali Borjan nogom brani.

80. minut - Mane za 4:0. Sa sedam metara loptu je gurnuo u mrežu.

U Parizu ponovo vodi Napoli sa 2:1.

76. minut - Mane ne koristi penal. Borjan udara loptu, dovoljno da spreči gol. Pre toga još jedna loša odluka Ziberta. Smatra da je Ben igrao rukom. Igrači Zvezde se u neverici smeju.

75. minut - Jovičić dobija žuti karton. Mora da se primeti da sudija Zibert nije tako odlučivao u prethodnim duelima. Kada su u pitanju bili startovi igrača Liverpula.

73. minut - Izlazi Salah. Ulazi Staridž.

69. minut - Umesto Šaćirija ulazi Lalana. Čuje se i pogrdno skandiranje sa tribina "pi... šiptarska".

U Parizu je 1:1.

65. minut - Umesto Ebisilija Jovančić. Ovo je prva izmena u utakmici.

63. minut - Boaći šutira sa 20-ak metara, ali visoko, visoko preko gola.

61. minut - Sreća za Zvezdu, Salah ne zahvata loptu sa desetak metara.

50. minut - Diskutabilan penal za Liverpul. Posle duela Stojkovića i Manea. Sudija Zibert pokazuje na belu tačku. Salah siguran.

NEMAC SE PROSLAVIO NA ENFILDU! Mane se valja od SMEHA, sudija Zibert pokazuje na BELU tačku (VIDEO)

Počinje drugo poluvreme.

45. minut - Salah za 2:0. Šaćiri je asistent, a Borjan je nemoćan. Sa nekoliko metara sa desne strane neodbranjivo.

42. minut - Prvi korner za domaćina. Loše izvodi Salah. Lopta za Borjana.

41. minut - Slobodnjak za Liverpul. Šaćiri ubacuje u kazneni, hvata Borjan.

38. minut - Šaćiri sa distance, ali hvata loptu Borjan. Nije imao teži posao.

35. minut - Srnić po levoj strani, ali ipak gol aut. Nema ni kornera.

Napoli vodi od 29. minuta u Parizu. Insinje strelac.

30. minut - Babić prekršajem na polovini terena. Prekida kontranapad domaćina.

Pritisak Liverpula se nastavlja.

Kad god Šaćiri dobije loptu, navijači Zvezde zvižde.

20. minut - Gol. Vodi Liverpul, golom Firmina. Ovo je do sada prva ozbiljna prilika. I odmah iskorišćena. Evo kako je i bilo. Ebisilio gubi loptu na sredini terena, a Šaćiri izbacuje po levoj strani Robertsona. Povratna lopta do Firmina, na desetak metara. Prvo lažnjak i lagana realizacija.

17. minut - Korner za Zvezdu. Na prvu stativu, Babić sa nekoliko metara visoko preko gola. Dobra šansa odlazi u nepovrat.

14. minut - Faul nad Benom. Mogao je to da bude i žuti za Fabinja.

10. minut - Salah beži Babiću. Borjan brži od njega, ali Egipćanin (slučajno) gazi golmana Zvezde.

4. minut - Slobodan udarac za Zvezdu, posle prekršaja nad Benom. Odbrana Liverpula se brani.