Utorak 19. mar 2024.
Luka Jović

NEKO JE PROKLEO SRBINA: Vinisijus zamenio Jovića i postigao gol nakon 7 sekundi! (VIDEO)

Drama u Madridu i Salcburgu.

U mečevima Lige šampiona koji su na programu bili od 19 časova viđena je prava drama. Real Madrid je na stadionu Alfredo di Stefano proražen od Šahtjora sa 2:3 (0:3). Luka Jović je utakmicu za "los blankose" počeo od prvog minuta, ali nije ima značajniji učinak. Interesantno je da je igrač koji ga je zamenio, Vinisijus Žunior, postigao pogodak za "kraljeviće" samo 7. sekundi nakon ulaska u igru.

Lalatović: Morali smo da rešimo u prvom poluvremenu! (VIDEO)

STANKOVIĆ PRED HOFENHAJM: Nemamo pritisak, to može biti naša prednost!

Srećan rođendan STENO! (FOTO+VIDEO)

Ukrajinci su u Madrid doputovali bez 9 standardnih igrača koji su zaraženi koronavirusom, ali to se nije osetilo na terenu.

"Rudari" su poveli nakon 29 minuta pogotkom Tetea.

Četiri minuta kasnije bilo je 0:2, Rafael Varan je postigao autogol.

Treći pogodak prestavnika Ukrajine bio je pravo remek delo. Igrao se 42 minut kada je Tete "štiklom" ostavio loptu Manoru Solomonu koji rutinski matira Tiba Kurtou.

Početak drugog poluvremena bio je onakav kakav smo svi očekivali. Real je krenuo na "sve ili ništa". Prvo je Luka Modrić u 54 minutu fenomenalnim udarcem sa distance smanjio vođstvo gostiju.

Samo 5 minuta kasnije, dogodila se situacija koja će, na žalost, po svemu sudeći, ubrzati odlazak Luke Jovića iz Madrida. Srbina je zamenio Vinisijus Žunior koji je nakon samo 7 sekundi provedenih na terenu postigao pogodak za 2:3.

Usledili su napadi domaćih do kraja meča, ali promene rezultata nije bilo. U poslednjem minutu susreta Federiko Valverde je zatresao mrežu Ukrajinaca, međutim, nakon asistencije iz VAR sobe, srpski sudija Srđan Jovanović dosudio je ofsajd.

Ništa manju dramu nismo videli u Austriji. Salcburg i Lokomotiva koju sa klupe predvodi Marko Nikolić podelili su bodove, rezultat je bio 2:2.

Poveli su gosti golom Edera u 19 minutu, ali u praktično poslednjim sekundama prvog poluvremena izjednačio je Dominik Soboslai. Pet minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno domaćima da preokrenu rezultat. Zlatko Junuzović je na asistenciju Patsona Dake savladao Giljermea.

Konačan rezultat postavio je Vitali Lisakovič u 75 minutu.