23.04.2024.
117.1544
109.8288

BIRMANČEVIĆ IZBACIO BUGARE: Prelep gol Srbina obeležio veče, Benfika herojski u LŠ, ima mesta i za Jang Bojs

24.08.2021. 23:06
Birma
Birma / Izvor: Foto: streamable printscreen
Bravo, majstore.

Posle revanš mečeva plej-ofa za Ligu šampiona poznato je da će u elitnom takmičenju učestvovati Benfika, Jang Bojs i Malme.

PRIJAVE JOŠ TRAJU - TROICKI POZIVA DECU DA BESPLATNO TRENIRAJU TENIS!

VAN SVIH OČEKIVANJA: Partizan ozbiljno pojačan dočekuje Santa Klaru!

ČETIRI SRBINA, JEDAN TIM: Takozvani "IĆ gang", slika koja donosi osmeh na Piksijevo lice (FOTO)

Švedski klub je u Razgradu odbranio prednost iz prvog meča od 2:0 i porazom od 2:1 prošao u grupnu fazu, treći put u istoriji.

Najzaslužniji za to je Veljko Birmančević koji je postigao prelep gol iz slobodnog udarca, a koji je na kraju napravio razliku u odnosu na bugarskog šampiona. Potpuno je prevario hrvatskog golmana Kahlinu. Iako je šutirao u njegov ugao, čuvar mreže je potpuno bio bez šansi da zaustavi ovaj udarac. Srbin je dosad u sedam mečeva postigao četiri gola za Malme, a bio je strelac i u prvom meču protiv Bugara.

I u preostala dva revanš susreta plej-ofa bilo je uzbudljivo do poslednjih trenutaka. Velika se borba vodila u Budimpešti između Ferencvaroša i Jang Bojsa. Švajcarci su došli sa minimalnom prednošću iz prvog susreta, koju su uvećali golom Zaisigera već u petom minutu. Međutim, domaćin preokreće i golovima Vinga u 18. i Mea u 27. minutu vodi 2:1. Ipak, Fasnaht u 56. minutu donosi poravnanje na ovom meču, a u ukupnom rezultatu zlatan gol prednosti, koji su čuvali umešno do samog kraja. Čak ih nije poremetio ni promašen penal u 70. minutu, pošto je u trećem minutu nadoknade Mambimbi postigao gol za novu pobedu ekipe iz Berna i to istovetnim rezultatom kao i u prvom susretu – 3:2.

Očekivalo se mnogo vatre u Ajndhovenu gde je Benfika došla sa prednošću 2:1. Čak su Filipsovci punih sat vremena imali i igrača više zbog crvenog kartona Lukasa Verisima, ali Benfika je odolela, što znači da će Nemanja Radonjić igrati u Ligi šampiona.