LIGA ŠAMPIONA: Senzacija u Madridu - Šerif POBEDIO Real! Mesijev prvenac DOTUKAO Građane (VIDEO)

Na programu drugo kolo najelitnijeg takmičenja.

Odigrano je prvih osam mečeva drugog kola Lige šampiona, a najveće iznenađenje desilo se u prestonici Španije.

PUKLA KASA: Vlahović POTPISAO! Srbin nastavlja karijeru u OVOM klubu!

JOVIĆ NA OSTRVU: Višestruki šampion Engleske hoće Srbina

HENDIKEP ZA ČELSI: Bez KLJUČNOG igrača na Juventus

U uvodnim utakmicama, Tadićev Ajaks je savladao Bešiktaš, dok su Šahtjor i Inter remizirali.

U derbiju večeri su se sastali PSŽ i Mančester Siti, sudar svetova pripao je Svecima - 2:0. Parižani su poveli u 8. minutu, strelac je bio Gej. Građani su posle toga preuzeli kontrolu na terenu, ređale su se šanse gostiju, a najbolju su imali u 27. minutu, kada je prvo Sterling pogodio prečku da bi za njim i Bernardo Silva uradio isto.

Domaća ekipa se posle gola povukla i pretila iz kontranapada, dobru šansu je imao Ander Erera kada je dočekao jednu povratnu loptu na 16. metara, ali je njegov šut bio neprecizan.

U drugom poluvremenu ista priča, Siti je napadao, pritiskao, Sveci odolevali. Sjajne šanse za goste su imali Sterling i De Brujne. Za domaće najbolju šansu je imao Nejmar u 65. minutu. A onda 74. minut i trenutak koji su svi čekali, Leo Mesi je odigrao dupli pas sa Nejmarom i sa nekih 25 metara levom nogom pogodio gornji desni ugao, Ederson je ostano nepomičan - 2:0 za PSŽ, što je i bio konačan rezultat.

Još jedan zanimljiv duel odigrali su Milan i Atletiko na San Siru, posle preokreta Rosoneri su poraženi 1:2 (1:0). Milanezi su poveli u 20. minutu golom Leaoa. U 29. minutu Kesi je dobio drugi žuti karton i od tog trenutka domaćin se opredelio na defanzivu i čuvanje rezultata.

Napadale su Jorgandžije, imali su inicijativu, ali je sve to bilo jalovo. Sve do 84. minuta i gola Grizmana, kojim je poravnao rezultat. A u 90+4. minutu penal za Atletiko i Suarez donosi potpuni preokret.

Senzacija se desila u Madridu, gde je Šerif šokirao Real i na kraju naneo poraz najtrofejnijem evropskom klubu 1:2 (0:1). Na papiru je izgledalo kao još jedan lagani posao za Madriđane i postavljalo se pitanje sa koliko golova u mreži će poslati goste u Tiraspolj, međutim, na terenu je potpuno druga priča.

Smušeno je Real ušao u meč, po principu lako ćemo. A onda šok, 25. minut 0:1 za Šerif, strelac je Jakšibaev. Posle toga Real kreće u totalnu ofanzivu, ali do poluvremena nije došlo do promene rezultata.

U 65. minutu posle pregledavanja VAR snimka dosuđen je penal za Real. Benzema je bio siguran izvođač. U tom trenutku je izgledalo da stvari dolaze na svoje mesto i da će domaći rešiti meč u svoju korist. Ipak gosti nisu klonuli duhom i u 72. minutu novi šok na Bernabeu, 1:2 za goste. Nažalost ekipe iz Moldavije Bruno je bio u ofsajdu i ovaj gol je poništen. Real je do kraja meča napadao. I činilo se da će rivali remizirati.

A onda senzacija u 89. minutu - 1:2, projektil Tila za neopisivu radost na klupi gostiju. Do kraja utakmice Real nije uspeo da dođe do novog izjednačenja i Šerif posle dva kola je na prvom mestu grupe D sa maksimalnih šest bodova.

U ekipi Reala u 66. minutu u igru je ušao Luka Jović. Nije imao zapaženiji učinak na ovom meču.