4°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

GRČKA TRAGEDIJA: Zvezda PROMAŠILA penal, Žander poklonio KAZNENI UDARAC Oliju za evropsko proleće!

11.12.2019. 22:03 08:18
El Arabi
El Arabi / Izvor: Reuters
Crveno-belima je i remi dovoljan za proleće u Evropi.

Fudbaleri Olimpijakosa plasirali su se nokaut fazu Lige Evrope pošto su na svom terenu golom El Arabija sa bele tačke savladali Crvenu zvezdu 1:0. Grčki tim je ovim trijumfom zauzeo treće mesto u grupi “B” Lige šampiona i na proleće će nastaviti svoj Evropski put… Zvezda je mogla u prvom delu do prednosti, međutim, Tomane je promašio penal! U 87. minutu duela rezervista Žander igrao je rukom u svom šesnaestercu i pomogao domaćinu da dođe do pobede.

MILOJEVIĆ SVE IZNENADIO: Ovo je tim Zvezde za meč odluke u Atini! (SASTAV)

GORI ATINA: Delije i GATE 7 napravili BRUTALNU žurku u kraju navijača Panatinaikosa! (VIDEO)

EVROPSKO PROLEĆE NA MARAKANI: Omladinci Zvezde pobedili Olimpijakos i napravili istorijski rezultat u Ligi šampiona! (VIDEO)

KRAJ MEČA!
90. minut:
Pet minuta nadoknade!
87. minut:
Žander je skrivio kedanaesterac, a El Arabi je postigao gol sa bele tačke za 1:0.
77. minut:
Finiš meča u Atini, tempo igre je opao...
70. minut:
Zvezda je ponovo imala sreće.... Podens je promašio prazan gol! Uzbuđenjima u Atini nema kraja
68. minut:
Podens preti iz polukontre... Obećavajuća šansa za domaći tim završena je lošim udarcem Portugalca.
66. minut:
Lepa šansa za Van La Paru, ali traljavo je šutirao... I dalje je 0:0.
65. minut:
Boaći menja Vukanovića!
63. minut
Borjan čuva Zvezdu u Evropi! Nova sjajna intervencija!

62. minut:
Vukanović je sam izašao pred gol domaćina, ali nije mogao da iskosa šutira ka golu. Pokušao je da asistira, ali bezuspešno.
59. minut:
Masuras pogađa stativu!
57. minut:
Prva izmena u redovima Zvezde, Van La Para ulazi u igru umesto Tomanea.
56. minut:
Uzbudljvo je u Atini! Zvezda je mogla do gola posle Marinovog šuta, ali je poslao loptu direktno u golmana domaćeg tima.
54. minut:
Borjan je spasio Zvezdu posle sjajnog udarca Giljermea iz daljine. Vrhovima prstiju je sprečio ovaj šut.
50. minut:
Ponovo je Podens šutirao, lopta odlazi tik pored stative! Ostaje 0:0.
46. minut:
Šansa za domaći tim već na početku drugog dela, "opalio" je Podense lopti iskosa, zamalo je bio neprecizan.
KRAJ PRVOG DELA!
45+1. minut:
Povredio se Marko Marin, međutim, Nemac je nastavio meč.
43. minut
Već u sledećem napadu Zvezda je promašila još jednu veliku šansu! Marin je bio sam pred golom, ali nije uspeo da pogodi mrežu.
41. minut:
Penal za Zvezdu! Tomane promašije, ostaje 0:0!
36. minut:
Ponovo je Kamara zapretio iz daljine, međutim, šutirao je preko gola Zvezde.
34 . minut:
Greška Milunovića, ali El Arabi sa pet metara glavom šutira preko gola. Sreća za Zvezdu...
32. minut:
Pritisak Olimpijakosa i velika šansa posle ubacivanja Podensa! Borjan je u oba navrata izboksovao loptu
27. minut:
Imala je Zvezda šansu posle kontre tri na dva, ali Tomane i Vukanović se nisu sporazumeli.
26. minut:
Snažan udarac Kamare kroz šumu nogu! Na svu sreću lopta je završila pored stative.
22. minut:
Dinamično je u Atini! Veliko uzbuđenje pred golom Zvezde, ali Gobeljić je maestralno intervenisao ispred Masurasa i otklonio opasnost.
20. minut:
Slobodan udarac za crveno-bele na nekih 20-ak metara od gola. marin je loše šutirao i ostalo je 0:0.
19. minut:
Šansa za Giljermea, ali Borjan hvata živu loptu!
17. minut:
Semedo je pokušao glavom posle ubacivanja Podense, međutim, lopta odlazi pored stative gola Crvene zvezde.
14. minut:
Pršti na obe strane, Olimpijakosa je za nijansu konkretniji u napadu.
9. minut:
I Kamara je oprobao udarac iz daljine, međutim, bez opasnosti po gol crveno-belih.
7. minut:
Brz kontranapad domaćeg tima, ali Milunović je intervenisao u poslednjem trenutku i poslao loptu u korner.
6. minut:
Udarac Melije sa više od 30 metara, ali Borjan je na mestu.
4. minut:
Prva ozbiljan situacija pred golom Olimpijakosa, ali je Vukanović sa nekoliko metara od gola domaćina poslao loptu nebu pod oblake.
MEČ JE POČEO!

OLIMPIJAKOS - CRVENA ZVEZDA 1:0

STADION: Karaiskaki

SUDIJA: Danijele Orsato (Italija)

STRELCI: El Arabi 87. minut

KARTONI: Podense, Giljerme, Kamara - Degenek, Rodić, Žander.

Olimpijakos: Elabldelaui, Merija, Semedo, Cimikas – Giljerme, Kamara (Gerero 60. minut), Buhalakis – Masuras, El Arabi (Benzia 90. minut), Podense.

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić (Žander 82. minut) - Petrović - Garsija, Marin, Ivanić, Vukanović (Boaći 65. minut) - Tomane (Van La Para 57. minut).

Pogledajte kako izgleda naša TV voditeljka Nina Seničar, bivša devojka fudbalera Marka Borijela