LIGA ŠAMPIONA: Važne pobede VELIKANA, asistencija Radovića, REKORD u Dortmundu (VIDEO+FOTO)

22.11.2016. 22:40
Logo Lige šampiona
Logo Lige šampiona / Izvor: Profimedia
Odigranne utakmice 5. kola u grupama E, F, G i H.

Borusija je u Dortmundu u spektakularnom meču pobedila Legiju 8:4 u meču koji će imati epitet istorijski, branilac tule Real je mnogo teže nego što se očekivalo slavio na gostovanju Sportingu, dok je Milorad Mažić bio bez mnogo posla u meču između Kopenhagena i Porta u kom nije bilo golova. Plasman u osminu finala već su obezbedili Lester, Juventus, Real, Borusija iz Dortmunda, Monako i Bajer Leverkuzen, kao i PSŽ, Arsenal, Atletiko i Bajern.

Spektakularan meč odigran je u Dortmundu gde je domaća Borusija pobedila Legiju 8:4, čime su oborena dva rekorda Lige šampiona. Nikad pre u Ligi šampiona nije palo više od 11 golova. Rezultat poluvremena bio je 5:2, čime je oboren rekord, nikad pre u jednom poluvremenu bilo kog meča Lige šampiona nije postignuto više od šest golova. Dortmund je postigao šest golova iz prvih šest šuteva u okvir gola rivala. Zablistao je trio Rojs - Dembele - Kagava. Aleksandar Prijović je bio dvostruki strelac za Legiju, dok je Miroslav Radović bio asistent za treći gol Legije. Rezervista Nemanja Nikolić je takođe bio strelac za Legiju.

A record-breaking night in Dortmund: #borussiadortmund #bvb #legiawarsaw #legia #championsleague #ucl #football

A photo posted by Bleacher Report UK (@bleacherreportuk) on

Lazar Marković je sa klupe Sportinga gledao kako njegov Sporting gubi od favorizovanog Reala. Madriđani su do pobede stigli sa igračem više, pošto je Žoao Pereira u 64. minutu dobio direktan crveni karton.

Juventus je preokretom slavio u Sevilji i praktično obezbedio prvo mesto u H grupi. Sevilji sad visi i plasman u nokaut fazu jer u poslednjem kolu gostuje Lionu koji je pobedom protiv Dinama u Zagrebu sačuvao šansu da se u poslednjem kolu osvajanjem tri boda plasira među 16 najboljih klubova Evrope.

"Stara dama" je rano primila gol, ali je do prekreta stigla posle nesmotrenog isključenja napadača domaćih Franka Vaskeza u 35. minutu.

Milorad Mažić je odlično vodio meč u Kopengagenu gde su istoimeni klub i Porto odigrali bez golova. Ceo meč za Kopenhagen odigrao je reprezentativac Srbije Andrija Pavlović.

Monako je pobedom protiv Totenhema obezbedio prvo mesto u grupi i plasman u nokaut fazu i omogućio i Bajeru Leverkuzena da prođe dalje zahvaljujući boljem međusobnom skoru od "pevaca". Domaćin je stigao do pobede iako Radamel Falkao kod rezultata 0:0 nije iskoristio penal. CSKA je bez povređenog Zorana Tošića odigrao 1:1 kod kuće protiv Bajera iz Leverkuzena čime je izgubio sve šanse za plasman u nokaut fazu Lige šampiona, ali i dalje ima priliku da izbori plasman u šesnaestinu finala Lige Evrope. Golman "armejaca" Igor Akinfejev nije sačuvao mrežu ni u 42. uzastopnoj utakmici u Ligi šampiona.