19.04.2024.
117.1484
109.6792

LIGA ŠAMPIONA: Počela nova sezona, gosti odneli sve bodove u prva dva meča (VIDEO)

20.10.2020. 21:23
FK Juventus
FK Juventus / Izvor: Profimedia
Slavlje Juventusa i Briža.

Odigrana su prva dva meča u novoj sezoni Lige šampiona i u oba su do trijumfa stigli gosti pošto su tri boda protiv Dinama iz Kijeva i Zenita odneli Juventus i Briž.

KONAČNO! Počinje najbolji fudbal na svetu, već večeras će sve da puca

MOMENTALNI ZATVOR: Ministarka SUROVA prema bivšem fudbaleru!

KONAČNO PROGOVORIO: Bivši fudbaler Zvezde OTKRIO zbog čega je NAPUSTIO Marakanu

Juventus je savladao Dinamo sa 2:0, iako je Andre Pirlo morao da kombinuje sastav zbog izostanka zaraženog Kristijana Ronalda i povređenog Matijasa de Lihta. Brzo se Stara dama našla u problemu jer se u 19. minutu povredio Kjelini kojeg je zamenio Demiral. Svi ti problemi nisu omeli Juventus da odigra dobar meč u kojem je tokom većeg dela bio domintantan. U prvih 45 minuta Kuluševski je pokušao petom, Kjelini glavom neposredno pre izlaska iz igre, kao i Kijeza, ali je prvo poluvreme zavrđeno 0:0. Tek što se krenulo u drugih 45 ,imuta, Juventus je poveo pošto je Morata pokupio odbitak posle šuta Kolušebvskog i bio precizan u 46. minutu. Kao što se i očkeivalo ,Juventus je potpuno preuzeo kontrolu meča posle tog gola, a Dinamo nije mogao da ugrozi tim iz Torina.

Nastavio je Juventus da kontroliše meč, na terenu se našao i Dibala koji se još uvek nije potpuno oporavio od povrede, da bi u 84. minutu sve bilo gotovo kada je Kuadrado asistirao Morati koji je glavom postavio konačan razultat svojim drugim golom.

U drugom meču, Briž je u sudijskoj nadoknadi uspeo da savlada Zenit. Domaćin nije pružio dobru igru sve dok gosti iz Belgije nisu poveli u 63. minutu golom Denisa, da bi 11 minuta kasnije Horvat autogolom doneo izjednačenje Zenitu. Imao je domaćin dobru priliku da povede sa 2:1, ali je Mostovoj bio neprecizan, da bi kazna stilgla u trećem minutu sudijske nadoknade preko De Ketelara.