25.04.2024.
117.1627
109.3752

LIGA ŠAMPIONA: Prvak Evrope pao u Torinu, Juventus konačno počeo da liči na sebe (VIDEO)

29.09.2021. 22:51
FK Juventus
FK Juventus / Izvor: Reuters
Italijanski velikan u svom stilu bolji od Plavaca.

Fudbaleri Juventusa savladali su Čelsi u 2. kolu grupe "H" Lige šampiona rezultatom 1:0 (0:0). Susret na Alijanc stadionu imao je posebnu težinu iz dva razloga. Naime, Stara dama je trijumfovala nad direktnim konkurentom za prvo mesto u grupi, uz to, Plavci su aktuelni vladari Starog kontinenta.

POSLAO ŠTOPERA PO BUREK, POSLE POCEPAO MREŽU: Het-trik Mitrovića za poluvreme! Nema milosti (VIDEO)

ZVEZDU ČEKA MEČ BEZ NAJBOLJIH: Crveno-beli sleteli u Bugarsku (FOTO)

GOTOVO JE! UEFA oslobodila Partizan optužbi za rasizam

Gledali smo klasičnu utakmicu Juventusa pod Masimilijanom Alegrijem. Bjankoneri su šansu vrebali iz kontranapada, Bonući je fantastično komandovao poslednjom linijom koja je u potpunosti neutralisala Lukakua. Najbolju priliku u prvom delu igre propustio je Kjeza u 20. minutu.

Pomenuta situacija nije obeshrabrila brzonogog napadača koji je na startu drugog poluvremena, samo nekoliko sekundi po sudijskom zvižduku, matirao Mendija. Odlično je Bernanrdeski proigrao sina legende Parme, a ovaj maestralno trese mrežu reprezentativca Senegala.

Juve u narednom kolu ide na megdan Zenitu i probaće da zadrži maksimalan učinak, dok Čelsi na Stamford bridžu dočekuje Malme. Utakmice su na programu 20. oktobra.