LIGA ŠAMPIONA: Remi u Madridu, katastrofe Maribora i Sevilje, Građani pobedili Napolitance (VIDEO)

17.10.2017. 23:20
Mančester Siti - Napoli
Mančester Siti - Napoli / Izvor: Reuters
Maksimalan učinak Bešiktaša posle tri kola.

U trećem kolu Lige šampiona u grupama E, F, G i H viđena je goleada pošto je na osam mečeva postignut 31 gol, a najviše ih je bilo u Mariboru i Moskvi u okviru grupe E, ukupno 13. Liverpul se poigravao sa Mariborom i slavio 7:0, dok je Spartak napravio iznenađenje sa visokih 5:1 protiv Sevilje.

DELIJE, SVAKA ČAST: Dva dana pre utakmice sa Arsenalom desilo se nešto što DUGO nije (FOTO)

ZNA SE: Venger je morao da kombinuje, a OVO je njegova startna postava

Na Ljudskom vrtu Liverpul je brzo načeo mrežu domaćina preko Firmina u 4. minutu. Bila je to samo najava za goleadu koju su nastavili Kutinjo u 13, Salah u 19. i 40 minutu za 4:o na poluvremenu. U nastavku je Maribor dotučen još jednim golom Firmina u 54. minutu, da bi tačku stavili Okslejd-Čemberlejn u 86. i Aleksander-Arnold u 90 minutu. Na poluvremenu duela između Spartaka i Sevilje u Moskvi bilo je 1:1 golovima  Promesa i Kjaesra u 18. i 30. minut, ali navijači šampiona Rusije sigurno nisu naslutili šta će uslediti u drugom poluvremenu. U razmaku od 16 minuta tri puta je španski predstavnik vadio loptu iz mreže pošto su precizni bili Melgareho u 58, Glušakov u 67. i Adrijano u 74. minutu, da bi trijumf overio drugim golom Promes u 90. Marko Petković je meč odgledao sa klupe.

U derbiju igranom u Mančesteru Siti je savladao Napoli sa 2:1. Građani su već na poluvremenu vodili golovima Sterlinga u 9. i Gabrijela Žesusa 13. minutu, dok je pogodak za Napoli postigao Dijavara iz penala u 73. minutu. Imali su Napolitanci još jedan penal još u prvom poluvremenu, ali je neprecizan bio Mertens u 38. minutu, a da je pogodio ko zna kako bi se situacija odvijala po njegov tim. Šahtjor je uspeo da dođe do sva tri boda u Holandiji golovima Bernarda u 24. i 54. minutu, iako je domaćin poveo Bergusa u 8. minutu. Fejnordu nije pomoglo ni isključenje Rakitskog u 675. minutu da makar dođe do izjednačenja.

Bešiktaš nastavlja sa odličnim igrama u Ligi šampiona, a u ovom kolu savladan je Monako sa 2:!. Kneževi su poveli preko Falkaa u 30 minutu, ali je Tosun u 34. i 54. minutu doneo preokret i maksimalnih devet bodeova iz tri kola za Bešiktaš u kojem je Duško Tošić odigrao ceo meč. U Lajpcigu se sve izdešavalo u prvom poluvremeno pošto je postignuto pet golova. Domaćin je poveo u 8. minutu golom Orbana, da bi izjednačio Abubakar u 18. Red Bul je ponovo poveo u 38. minutu preko Forsberga, da bi na 3:1 povisio Augustin u 41. Ipak, u 44. smanjio je Marcano, a ispostavilo se da je to konačan rezultat.

Oba remija viđena su u grupi H. APOEL je bio blizu iznenađenja protiv Borusije iz Dortmunda pošto je poveo preko Potea u 62. minutu da bi samo pet minuta kasnije izjednačio Sokratis i postavio, ispostavilo se, konačan rezultat. U Madridu se dogodio šok u 28. minutu kada je Varan postigao auto-gol pošto ga je zbunio Hari Kejn, ali je Ronaldo izjednačio iz penala u 43. minutu. U nastavku je bilo prilika na obe strane, ali je ostalo 1:1.