LIGA ŠAMPIONA: Šamar za Junajted, Zenit ISPUSTIO Sergejev Lacio! (VIDEO)

04.11.2020. 20:59
Nemanja Matić
Nemanja Matić / Izvor: Profimedia
Engleski gigant posrnuo u Turskoj.

U prvim utakmicama večerašnjeg programa Lige šampiona viđeno je veliko iznenađenje. Istanbulski Bašakšehir savladao je Mančester junajted rezultatom 2:1. Razlika je mogla biti i veća u korist turskog tima, ali izabranici Okana Buruka nisu iskoristili očajnu partiju kompletne odbrane "crvenih đavola".

Mozzart podržao edukaciju osnovaca o klimatskim promenama

SERIJA A: Bikovi slave Lukića! Srbin golom doneo POBEDU (VIDEO)

NE MARI ZBOG NEUSPEHA U AMERICI: Naučio sam mnogo u Čikagu, platio bih da doživim takvo iskustvo ponovo!

Počelo je sjajno po domaće. Demba Ba je u 13. minutu iskoristio neshvatljivu reakciju poslednje linije Mančestera. Naime, kompletna odbrana se prilikom jednog kornera preselila u šesnaesterac Bašakšehira, niko nije ostao kao "osigurač", a Senegalc je bukvalno sa svoje polovine prošetao do Dina Hendersona i rutinski ga savladao.

Pet minuta pre kraja prvog poluvremena novi šok za pulene Olea Gunara Solskjera. Edin Višća je na asistenciju Deniza Turuča duplirao vođstvo "narandžastih". Tri minuta kasnije Entoni Marsijal je sjajno reagovao na asistencju Luka Šoa i glavom savladao Merta Gunoka.

Pokušavao je Mančester u drugom poluvremnu da stigne do izjednačenja, ali domaći su se organizovano branili, sve do drugog minuta sudijske nadonkade. Hari Megvajer je šutirao nakon kornera, ali lopta je zaustavljena na samoj gol liniji.

U drugom meču koji je počeo od 18.55 Zenit i Lacio su remizirali -1:1. Aleksandar Erokin je doneo prednost ruskoj ekipi u 32. minutu. Konačan rezultat postavio je Felipe Kaisedo u 82. minutu.

Srpski fudbaleri, Nemanja Matić (Mančester junajted), Danijel Aleksić (Bašakšehir) i Sergej Milinković Savić (Lacio) odigrali su sviih 90. minuta za svoje klubove.

Salzburg - Bajern Minhen 2:6

(Beriša 4. Okugava 66. - Levandovski penal 21. 88, Kristensen autogol 44. Boateng 79. Sane 84. Hernandez 90.+2.)