LIGA ŠAMPIONA: Šestica Reala bez Jovića! Drama na Maksimiru (VIDEO)

06.11.2019. 23:01
Real
Real / Izvor: Reuters
U dva meča postignuto 12 golova.

Osim meča na Marakani, širom Evrope odigrano je još pet mečeva Lige šampiona. Već smo pisali da su Juventus i Bajern zabeležili trijumfe u uvodnim utakmicama (više pročitajte OVDE), a klubu iz Minhena i Staroj dami u osmini finala pridružio se i Pari sen žermen.

MARAKANA OVO NE PAMTI: Neviđeni KARAMBOL kod vodećeg gola Totenhema (VIDEO)

POLICIJA INTERVENISALA: Zbog njih su uvedene VANDREDNE mere ispred Marakane! (VIDEO)

BRUTALNA PROZIVKA: Delije nisu štedele Engleze! I Jug i Sever poklopili TOTENHEM! (VIDEO)

Najubedljiviju pobedu ostvario je Real protiv Galatasaraja - 6:0. Madriđani su već do poluvremena napunili mrežu tima iz Istanbula (4:0), a blistavu partiju pružio je trostruki strelac Rodrigo, kome je kod prva dva gola asistirao Marselo.

Do odlaska na odmor, precizni su bili Ramos i Benzema, da bi u finišu susreta Francuz novim pogotkom stavio tačku na odlično izdanje Zidanove ekipe. Reviju golova završio je Rodrigo u trećem minutu nadoknade vremena. Srpski reprezentativac Luka Jović celu utakmicu odgledao je sa klupe za rezervne igrače.

Mančester siti je u Bergamu ispustio pobedu protiv Atalante (1:1). Gosti su poveli već u četvrtom minutu preko Sterlinga, a u 43. minutu penal za Građane nije realizovao Gabrijel Žezus.

Kazna je Gvardiolin tim stigla u 49. minutu, kada je Mario Pašalić savladao odbranu gostiju i doneo prvi bod Atalanti u "C" grupi. U finišu utakmice, Siti je ostao sa desetoricom, pošto je Bravo zaradio crveni karton.

Parižani su se pobedom nad Brižom 1:0 pridružili Bajernu u osmini finala. Sveci su stigli do vođstva preko Maura Ikardija. Argentinac je u 22. minutu odlično odreagovao na dodavanje Dagbe i zatresao mrežu Belgijanaca.

Gosti se nisu predavali, međutim, ni sreća nije bila na njihovoj strani, pošto je u 76. minutu Dijane promašio penal za Briž, koji ga je koštao povoljnog rezultata.

Dinamo je prokockao pobedu u direktnom okršaju protiv Šahtjora (3:3) i propustio priliku da dođe korak od plasmana u osminu finala. Zagrepčani su loše otvorili meč, pošto je Patrik šokirao "Maksimir" već u 13. minutu, ali je do poluvremena Bruno Petković vratio rezultatski egal.

Luka Ivanušec je u 83. minutu ponovo vratio prednost Modrima, dok je Ademi u finišu susreta povisio na 3:1. Šahtjor se nije predavao, pa je preko Moraeša u trećem minutu sudijske nadoknade smanjio na 3:2, da bi u 90+7. minutu Tete iz penala šokirao zagrebačku publiku. Oba tima su meč završila sa desetoricom, pošto je kod Dinama isključen Moro, a u gostujućoj ekipi Marlos.

Leverkuzen do ovog kola nije imao ni bod na kontu, da bi onda pobedom nad Atletikom iz Madrida 2:1 zakomplikovao situaciju u "D" grupi. Bajer je u vođstvo doveo autogolom Tomas, dok je Voland u 55. obezbedio prvi trijumf Farmaceutima. Utešni pogodak za Jorgandžije postigao je Morata u