LIGA ŠAMPIONA: Sitijev hladan tuš Realu u Madridu, Lion minimalcem zaustavio Juventus (VIDEO)

26.02.2020. 22:57
FK Mančester Siti
FK Mančester Siti / Izvor: Reuters
Očekuju nas zanimljivi revanši.

Fudbaleri Mančester Sitija uspeli su da u prvom četvrtfinalnom duelu protiv Reala u Madridu ostvare značajnu pobedu u prvom meču četvrtfinala i tako steknu dobar kapital za revanš u Engleskoj. U Francuskoj je Lion uspeo da zaustavi Juventus i dođe do trijumfa minimalnim rezultatom koji garantuje samo velika uzbuđenja u revanšu koji se igra u Torinu.

POTVRĐENO: Predsednik fudbalskog saveza tzv. Kosova ODLAZI u ZATVOR

NIKAD GA NISTE VIDELI OVAKVOG: MURINJO pobesno zbog nove krađe, gubi NAJBOLJEG!

NEMA VREMENA ZA GUBLJENJE: Roma već otkupila Barseloninog igrača (FOTO)

U senci suspenzije koja u velikoj meri može da odredi budućnost Mančester Sitiju, u Madridu su Građani bili ravnopravni proti Rela. U prvih 45 minuta Siti je imao blagu terensku incijativu, iako nije nije bilo previše uzbuđenja na početku. Prvi je zapretio Rela preko Varana koji je sa ivice šesnaesterca šutirao vioko preko gola u 16. minutu. Odgovor Sitija stigao je pet minuta kasnije kada je odlično šutirao Gabrijel Žesusu, ali je Tibo Kurtoa uspeo da odbrani.U 27. minutu se niotkuda stovrila prilika za goste, ali je De Brujne loše šutirao, da bi tri minut kasnije Benzema propustio najbolju priliku za Rela u prvom poluvremenu. Tačnije, Francuz je odlično pokušao glavom, ali je Ederson uz velike napore uspeo da odbrani. U poslednjim trenucima prvog poluvremena ponovo je Žeusus pokušao, a njegov šut je Ramos srenuo u sopstveni gol, ali na sreću kapitena Los Blankosa lopta je udarila u Kazemira, pa je ostalo 0:0 na poluvremenu.

Početkom drugog poluvremena opasniji su bili gosti. U 50. minutu Marez je šutirao sa ivice kaznenog protora tik uz levu stativu. Sedam minuta kanije isti igrač je još jednom pokušao da ugrozi gol Reala, ali je Kurtoa uspeo da odbrani njegov udarac. Usledio je hladan tuš za Siti posle greške Otamendija i Rodrija. Do lopte je stigao Vinisijus, uposlio Iska, a ovaj rutinski postigao gol za 1:0. Usledila je ofanziva Reala, ali bez konkretne šanse osim dobrog pokuaja Ramosa, da bi u 78. minutu gosti izjednačili pošto je De Brujne aissitrao Žesusu koji se malo poslužio rukama u duelu sa Ramosom i pogodio za izjednačenje. Nisu se navijači Reala još ni pošteno oporavili od primljenog gola kada je usledio novi šok pošto je Karvahal oborio Sterlinga u kaznenom prosotru i bio je to penal za goste u 83. minut koji je mirno realizovao De Brujne za potpuni preokret i veliki kapital pred revanš u Engleskoj. Luka Jović ušao je umesto Iska u 84. minutu, ali je dva minuta kasnije Ramos dobio direktan crveni karton i zapečatio sudbinu Reala na ovom meču.

Lion svakako može da bude zadovoljan posle pobede protiv Juventusa u Franuskoj. Stara dama odmah je uspostavila kontrolu meča i imala inicijativu, ali nije bilo konkretne šanse. Gosti u uglavnom pokušavali centaršutevima što im nije doenlo željeni rezultat, a prvu pravu priliku imao je Lion preko Ekambija koji je pogodio prečku u 21. minutu. Kao da je to bio okidač, rasplamsala se borba i u 31. minutu domaćin je poveo sa 1:0. Ouar je ubacio loptu na peterac, a Tusar savladao Šćešnija za veliko slavlje u Lionu. Tri minuta kasnije ponovo preti Lion, ali Dembele šutira pored gola, da bi u 35. minutu i Ronaldo šutirao pored gola. Još jednu odličnu priliku imao je Ekambi, ali je šutirao malo iznad prečke i ostalo je 1:0.

Čitaih 25 minuta nastavka proteklo je bez izglednijih rilika da bi u 69. minutu Dibala propustio dobru šansu šutirajući pored gola. Lion se odlično branio i čekao svoju šansu iz kontra napada, ali je u završnic Juventus krenuo na sve ili ništa. Iguain je u 85. minut propustio odličnu priliku a asistenciju Dibale koji je tri minuta kasnije postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda. Poslednju priliku da izvuče makar remi, Juventus je propustio preko Ronalda koji je glavom šutirao pored gola u poseldnjim trenucima meča.

Pogledajte kako izgleda Sofija Tomala, devojka Lorisa Karijusa.

NE BUDE LI LIGE ŠAMPIONA: Arsenal ostaje bez jednog od najboljih igrača (FOTO)

ZA NJIH NE POSTOJE GRANICE: Real spremio 180 miliona evra za defanzivca (FOTO)